Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ustensile pt. aranjat parul


Recommended Posts

Am vazut la teleshoping reclama pt. "pro ceram", aparatul care intinde parul. Sunt cam circumspecta ca merita banii, dar poate foloseste cineva si ne spune cum e. Prin revistele pt. femei apar tot timpul diverse aparate philips,multifunctionale, care onduleaza in bucle mari, mici, lejere sau intind parul. Stiti cumva cat sunt de bune? As vrea sa fac ceva cu parul meu si, bineinteles[:D], am nevoie de un aparat eficient, care sa-mi aranjeze parul repede-repede si rezultatul sa fie ca la coafor[vampa]. E posibil asa ceva? Voi ce folositi si cat sunteti de multumite?[colegi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu mi-am luat un aparat din ala si-l folosesc o data pe saptamana sau si mai rar. Are o rotita de schimbi nivelul de fierbinteala eu il tin pe la jumate. Am o prietena ce are parul cret de la natura dar ea nu-l suporta si foloseste fierul. Da' da la maxim aparatul de iese fum din parul ei:), se si vede ca e foarte deteriorat. Parul trebuie sa fie uscat in prealabil (desi am citit ca au aparut si unele care intind parul ud), o spuma de par, ceva pe el ca sa-l protejeze. Ca sa nu mai fie frizzy si sa nu fiu nevoita sa apelez la aparat, eu imi mai clatesc parul cu apa rece, il tin mai mult in turban si il perii mai mult pe bucati intinzandu-l cu mana si merge cat de cat, nu perfect da' e ok. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, la placa ma refer.Asa am auzit si eu, ca usuca parul, dar pana la urma voi ceda si imi voi lua, m-am saturat de firele rebele si de aspectul de matura al parului meu.Si cateodata poate voi vrea sa-l si ondulez un pic.Dar nu stiu de la ce firma sau ne-firma sa cumpar. Sunt multe femei care folosesc si nu au parul ars, cred ca trebuie si putina grija.[hippi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana_B,prietena ta isi intinde parul cand este ud? Ca atunci nu iese fum din par ci apa care se evapora face vapori. Teodora, tu ai parul vopsit? Parerea mea proprie si peronala(sunt coafeza) e ca nu prea ai cum sa te faci ca la coafor deoarece nu o sa-ti iasa la spate cum iti iese in fata. Nici eu nu reusesc sa ma fac perfect asa ca ma duc sa ma coafez la altcineva. Dar daca vrei sa te faci singura iti recomand sa-ti prinzi parul sus(cel de la spate) si sa lasi treptat cate o scara da par,o coafezi(intinzi) p-aia si mai dai drumul la una si tot asa pana faci tot parul de la spate. In fata e mai usor. E adevarat ca placa usuca si deterioreaza parul in special daca e vopsit/decolorat/permanent sau daca este folosita des si la temperatura mare. Adrian[copil],Alina[mamica]si sotul Adi[roker] [foto][url="http://community.webshots.com/user/bibiadialina"]Poznele noastre[/url][foto] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=17457"]Nasterea Ingerasului[bibe][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am asa ceva si mi se pare destul de bun. Sper deosebire de alte porcarii gen peria cu ioni sau peria cu vibromasaj, placa asta mi se pare eficienta. La mine placutele se pot schimba, adica nu are doar cele 2 placute de intins ci si altele 4 cu care iti poti ondula parul-creponat cred ca se cheama. Ti-l poate crepona in "valuri" micute, sau te poate ajuta sa iti faci o coafura gen anii'30- cu onduleuri mai marisoare. E destul de "ajutator" un astfel de aparat si in timp scurt reusesti un look fabulos[pk] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, poate prietena ta foloseste o temp prea ridicata. Se da cu spuma/ser pt par ca si de la astea poate iesi fum? Adrian[copil],Alina[mamica]si sotul Adi[roker] [foto][url="http://community.webshots.com/user/bibiadialina"]Poznele noastre[/url][foto] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=17457"]Nasterea Ingerasului[bibe][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...