Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ziua de nastere


Recommended Posts

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La multi ani, Irina!! [s][s][s] Sa fii sanatoasa, fericita si sa te bucuri de fiecare moment! Iar pe sotzu' nu-l condamna daca uita, asa-s barbatii! Tata stiu ca mereu ne intreba la inceput de septembrie cand e ziua mamei, ca data o uita constant! Iar frate-meu in afara de ziua lui, nu tine minte nici o zi de nastere ... si nu din rea-vointa, pur si simplu nu-i e mintea la asta. Pe prietenul meu eu il anunt din timp de aniversari, ca sa nu uite sa-mi pregateasca surpriza!! [:D] E cel mai bine asa; oricum pentru mine nu e un capat de tara daca uita ... desi eu sunt maniaca cu zilele de nastere, nu uit nici una!!! Pup si sa fii fericita! Sa ne povestesti cum ai petrecut. [pup][pup][pup][pup] Smilla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu stie doar luna, si asta pentru ca eu l-am batut la cap..isi memoreaza pe telefon datele importante, altfel nici pe a lui nu si-ar aminti-o... Probabil ca face parte din categoria de barbati care nu au cipul asta inserat, ce sa zic, am auzit si de soti care isi amintesc si ziua cand au cunoscut-o pe sotia lor, primul cadou, prima seara in oras si alte minuni...Nu cer eu chiar asa mult, dar macar ziua de nastere ar putea s-o tina minte...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! Am gasit solutia.Am facut un calendar lunar din coala mare alba cu patrate mari in care sint trecute toate evenimentele,zilele de nastere,petrecerile,zilele libere,etc. La prietenii nostri care au copii am vazut ca folosesc acest calendar si pentru nevoile copiilor.Cei mici isi stiu culorile care marcheaza evenimentele lor,petrecerile,lectiile de innot,cind se tund...etc.De cite ori ii intrebam 'cind e ziua ta' sau 'cind te duci la urmatorul party' ma duceau la calendar si imi aratau. Al meu calendar in bucatarie in calea noastra.Nu e nici o sanasa sa ratam ceva scris acolo. Joanna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi este un tip foarte ocupat, sotul meu nu uita niciodata de ziua de nastere a copilului, a mea sau de aniversarea casatoriei. In schimb, nu stie cand sunt zilele parintilor lui, ale prietenilor, asa ca am eu grija sa-i reamintesc. Soacra-mea e foarte incantata de ce baiat simtitor are, iar ea mititica nu stie ca daca n-as fi eu, ar ramane nefelicitata. El glumeste pe seama zilei mele de nastere spunand ca nu poate sa uite deoarece in 1988 a fost un meci de fotbal memorabil intre Otelul Galati - Juventus Torino chiar in ziua cu pricina! Au trecut 16 ani de cand aniversam impreuna.... Madalina[hippi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mispas007@yahoo.com
... In schimb, nu stie cand sunt zilele parintilor lui, ale prietenilor, asa ca am eu grija sa-i reamintesc. Soacra-mea e foarte incantata de ce baiat simtitor are, iar ea mititica nu stie ca daca n-as fi eu, ar ramane nefelicitata. Madalina[hippi]
Aceeasi chestie o fac si eu, chiar daca eu si parintii lui nu avem relatii foarte prietenesti [:D]...de-ar sti ai lui ca baiatul lor habar n-are cind sint zilele lor de nastere...[:D] Iren dubla mamica [zana] Bogdanelu nazdravanu [copil] si Julia zbintuita[majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...