Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

E cineva din Australia?


Recommended Posts

Fetelor sunt disperata, sunt hotarata sa emigrez in Australia, avem pe cineva acolo care ne va ajuta dar mi-e groaznic de frica de cum se va comporta copilul meu de 2 ani jumate acum, in timpul calatoriei cu avionul. E un baietel tare nazdravan si nu stiu ce vom face cu el. Voi ce sfaturi imi dati si cum v-ati descurcat acolo? Ceea ce mi s-a povestit mi se pare mult prea frumos ca sa fie adevarat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de LUCIA MIRELA
Fetelor sunt disperata, sunt hotarata sa emigrez in Australia, avem pe cineva acolo care ne va ajuta dar mi-e groaznic de frica de cum se va comporta copilul meu de 2 ani jumate acum, in timpul calatoriei cu avionul. E un baietel tare nazdravan si nu stiu ce vom face cu el. Voi ce sfaturi imi dati si cum v-ati descurcat acolo? Ceea ce mi s-a povestit mi se pare mult prea frumos ca sa fie adevarat.
Nu traiesc in Australia, desi este visul meu, sper sa-l pot realiza candva, dar simpatizez cu toti emigrantii si le doresc mult noroc! Mona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de LUCIA MIRELA
Fetelor sunt disperata, sunt hotarata sa emigrez in Australia, avem pe cineva acolo care ne va ajuta dar mi-e groaznic de frica de cum se va comporta copilul meu de 2 ani jumate acum, in timpul calatoriei cu avionul. E un baietel tare nazdravan si nu stiu ce vom face cu el. Voi ce sfaturi imi dati si cum v-ati descurcat acolo? Ceea ce mi s-a povestit mi se pare mult prea frumos ca sa fie adevarat.
Nu cred ca e cazul sa fii disperata din cauza copilului. Daca acum are doi ani si tu nu ai inceput demersurile pentru emigrare, va mai dura ceva timp pana vei aplica pt viza si apoi pana vei obtine un raspuns. Intre timp copilul va creste iar tu ii vei putea pregati pentru o calatorie mai lunga cu avionul. Australia este o tara minunata si se merita sa faci eforturi sa obtii viza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dan_jp
quote:
[i]Nu traiesc in Australia, desi este visul meu,
Ce te face sa crezi ca viata-i asa de buna in Australia ? __________________ //Dan.
N-am invitat pe nimeni la o discutie, dar hai sa-ti raspund:O viata buna nu inseamna pt.mine un cont gras in banca ori stiu eu ce vila ori masini ultimul racnet.Iubesc natura si clima de-acolo, am si prieteni stabiliti acolo,desi n-am fost niciodata in Australia cred ca acolo mi-ar placea sa-mi petrec batranetea. Numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toti ,Mirela nu ai de ce sa-ti faci griji ,sigur nu o sa fie probleme prea mari cu copilul chiar daca ar calatori in prezent ,Am vazut o multime de parinti cu copii mai mici de 2 ani jumate in aeropoarte , avioane si sincer nu mi sa parut ca copii ar fi agitati sau speriati ,cred ca mai greu o sa-ti fie tie sa-l ti aproape langa tine ,sunt sigura ca copilul o sa vrea sa nu lase nici un coltisor neinspectat ,cat despre Australia este cred tara perfecta unde sa-ti cresti copii,aici totul se face pt. pitici, Numai bine si bafta la viza . Elvie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aproppo de viata in Australia ,cu fiecare zi ,ora ,minut petrecut in Aust. incepe sa-mi placa tot mai mult si imi vine tot mai greu sa ma reintorc in Romania chiar si in vizita ,le urez tuturor celor care vor sa emigreze in Australia mult noroc si fericire. Numai bine. Elvie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu cu cateva impresii despre Australia. Este o tara fascinanta cu un standard de viata ridicat. In anumite (multe!) regiuni mai sunt inca plaje salbatice si neafectate de om. In Queensland clima e minunata iar oamenii sunt draguti. Mona B - stiu ca nu ai invitat pe nimeni la discutie dar suntem pe un forum public si oricine poate scrie fara sa ceara permisiunea celor care au scris inaintea lor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by orchid
Revin si eu cu cateva impresii despre Australia. Este o tara fascinanta cu un standard de viata ridicat. In anumite (multe!) regiuni mai sunt inca plaje salbatice si neafectate de om. In Queensland clima e minunata iar oamenii sunt draguti. Mona B - stiu ca nu ai invitat pe nimeni la discutie dar suntem pe un forum public si oricine poate scrie fara sa ceara permisiunea celor care au scris inaintea lor.
Scuze, Orchid, era un fel de-a spune... ca nefiind la subiect nu doream sa dezvolt o discutie, ci doar sa-mi exprim o parere.Acum ca am raspuns celui ce ma intrebase, ma retrag.Sper ca n-am deranjat pe nimeni! Oricum va invidiez ca traiti in tara aceea minunata, [flo]Mona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...