Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel CFR2


amik

Recommended Posts

cu riscul de a parea pisaloaga,am o maaare rugaminte!cineva imi poate oferi si mie datele de contact ale dnului dr. nayel de la cfr2?am inteles ca e un om deosebit si tare imi doresc sa ajung la dansul cumva!pleeeease.[:D] Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
crina,merci mult.intre timp am sapat prin mesaje si am gasit datele dansului siadresa de la cabinet...stiu ca trebuie sa ma astept la o asistenta cam spooky si cam atat.te pupic. Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amikule, Daca mai are cabinetul de acum un an jumatate, este undeva pe la Raul Doamnei, chiar in statia lui 105 si 368, dar nu e grozav acolo. Eu am fost la un eco cand eram insarcinata si mi-a spus ca fi-mea este baiat[alcool] si sa iau Ca (asta la 4 luni, si nu se ia daca ai contractii, si in nici un caz pana la 7 luni ca afecteaza coloana fatului)..nu stiu ce sa zic..la cabinet-clientela dubioasa..avorturi multe...incearca in spital... Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine chiar a nimerit-o cu sexul, mi-a spus sa iau Ca odata la 3 zile, tocmai din cauza contraciilor. Eu i-am spus ca nu iau deoarece nu vreau sa risc, si a fost de acord. Eu nu am auzit ca nu se da Ca pana la 7 luni. Inainte sa vin in tara mi s-a recomandat chiar incepand cu trimestrul 2. Amik, eu te sfatuiesc sa mergi la spital, nu are sens sa mergi la cabinetul particular, dar faci cum crezi. Sa ne spui cum a fost. Crinuta si bb din burtica 30+ saptamani Dr. Nayel, CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si mie tot din cauza contractiilor vroia sa-mi dea,am luat o zi si apoi m-am documentat si mi-am dat seama ca nici un supliment nutritiv pt sarcina nu are inclus Ca. Oare de ce? Medicul de fam mi-a zis faza cu scheletul, nu stiu de ce. Dar cum spuneai, n-am vrut sa risc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gio, probabil nu m-am exprimat eu bine. Eu nu aveam contractii decat rar, cele obisnuite in sarcina, insa, i-am spus din start ca eu nu iau Ca. Din luna 6 spre 7 mi-a dat Materna, care are o concentratie foarte mare de Ca. Dupa 2 pastile aveam deja contractii mai multe decat inainte, si atunci le-am oprit, si i-am si spus. Crinuta si bb din burtica 30+ saptamani Dr. Nayel, CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce Amik? Eu pana acum sunt multumita de dansul, altfel ma mutam de mult. Nu stiu cum va fi la nastere, dar pana acum eu nu am ce sa ii reprosez. Tu nu te mai lua dupa nimeni, te duci, si decizi singura. Eu ma duc la spital cand este de garda, de obicei ma cheama in data de...., sau imi spune sa il sun. Te sfatuiesc sa mergi direct la spital, pe langa maternitate e si clinica sau asa ceva, si eu acolo am trimis-o pe mama sa ia legatura cu dansul inainte sa vin eu in tara. Si s-a dus la asistenta, a facut programare, si asta a fost tot. Despre cabinetul particular nu stiu nimic, si nici nu voi ajunge, insa eu nu m-as complica. Maternitatea arata asa de frumos, si tot personalul este foarte amabil incat o sa iti faca placere. Si dr Nayel este de asemenea foarte amabil. Crinuta si bb din burtica 30+ saptamani Dr. Nayel, CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...