Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel CFR2


amik

Recommended Posts

Gicutza,am inteles ca dl. doctor Nayel are laser la cabinetul particular. Am dus pe cineva la dansul la control la spital si a chemat-o la cabinet pt. a ii cauteriza rana cu laser. Adema&Codrut http://community.webshots.com/user/eoncioiuro Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da Crinuta data trecuta am ajuns la cezariana dupa vreo 8 ore de travaliu. Initial n-as fi vrut deloc cezariana, dar cand mi-a zis Nayel ca se impune (Mariuca nu reactiona deloc bine pe contractii si dilatatia era mult prea lenta) am fost cumva usurata fiindca deja ma suiam pe pereti de durere. Acum va fi tot cezariana. O data fiindca unul din motive a fost bazinul ingust si tot ingust e si acum si a doua oara fiindca in Romania nu se practica nastere naturala dupa cezariana. Gicutza sa ne spui cum a fost. Roxana, Mariuca (5 ani si 7 luni) si bebe din burtica s. 29+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N am disparut Crinuta, m am luptat cu o raceala de mi s a luat un rand de piele de pe nas, de cit mi am sters nasu'... am scapat, daca pot sa zik asha.. in sfirsit..de ea si ma simt mai bine... Cind mergi la control, ai sunat? stii cind e de garda??? ca as merge si io... saptamina asta!. E prea devreme sa deschid sub. cu nasterea acum la 24 de saptamini????? crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissi, imi pare rau pt raceala. Eu credeam ca ai sunat tu sau ai aflat. Eu trebuie musai sa ajung saptamana asta, indiferent ca e de garda sau nu. Eu zic ca e devreme la 24 de saptamani.Eu am deschis subiectul la 30 de saptamani si mi-a spus ca e devreme si ca mai avem timp sa vorbim. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu o stiu doar pe anestezista mea, o tipa blonda parca. A venit la mine inainte de operatie, mi-a pus niste intrebari, mi-a spus apoi ca facem rahi anestezie si gata. Am fost de acord si nu am cerut lamuriri deoarece citisem mult inainte despre toate tipurile de anestezie si stiam la ce sa ma astept, si in plus m-am tot uitat pe RTL la o emisiune despre nasteri si acolo am avut ocazia sa vad cum se face rahi anestezia. Eu nu am avut probleme in urma anesteziei, nici macar nu m-a durut capul, asa cum se spune ca te doare dupa rahi anestezie. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta eu merg miercuri la 15.30 la cabinet. Poti sa-mi zici si mie in ce zile si la ce ora e emisiunea la RTL? M-ar interesa si pe mine. Desi anestezia rahi am experimentat-o deja, dar mai am ce afla. Crissi bine ca ai scapat de raceala. [cool] Roxana, Mariuca (5 ani si 7 luni) si bebe din burtica s. 29+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea am posibilitate sa postez mesaje, dar din cind in cind reusesc sa citesc mesajele voastre care ma ajuta cu adevarat. Am intrat in ultimul trimestru de sarcina, si referitor la domnul doctor Nayel, eu am stabilit o consultatie la spital duminica dupa ora 13 cind este de garda. Crinuta, daca nu este prea tirziu pentru tine, poate reusim sa ne intilnim. Multa sanatate voua, burticilor sau bebelusilor vostri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...