Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel CFR2


amik

Recommended Posts

Maysa, chiar ma intrebam ce faci ca nu mai dai nici un semn. Ce noutati mai ai? Duminica e de garda? Daca e asa eu nu il mai sun si vin duminica. Nu e tarziu, de ce sa fie tarziu, doar ca nu vor fi 6 saptamani de la operatie ci peste 7 dar nu cred sa fie vreo problema. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Noutati nu prea sunt insa devin din ce in ce mai nerabdatoare sa-l tin pe bebe in brate. Domnul doctor spune ca din cauza fibromului e posibil ca nasterea sa fie prin cezariana. Au trecut 2 luni de la ultimul control cind am fost si cu rezultatele de la ecografia morfologica si o sa vad duminica dupa prinz cum mai stau lucrurile. Sigur este de garda duminica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost astazi la Doctorul Nayel la cabinet pt. consultatie. Sunt multumita de cum au decurs lucrurile, am avut timp suficient sa-i povestesc tot ce am considerat necesar sa stie, mi-a pus si el multe intrebari, ecografie, control, analize... cabinetul placut si curat, tarifele rezonabile. Asistenta ce-i drept cam vorbareata dar simpatica [:)]. Deci deocamdata raman pacienta lui. Multumesc mult pt. informatii! Sa traim bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gicutza, ce analize ti-a facut? Papa-Nicolau sau ce altceva?Ti-a dat tratament sau a zis de cauterizare? In legatura cu anestezia, eu am avut cezariana cu epidurala si a fost super! Adema&Codrut http://community.webshots.com/user/eoncioiuro Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut Papa Nicolau si examen de secretie vaginala. Saptamana viitoare, pe baza rezultatelor, va lua o hotarare legata de tratament. Pana atunci mi-a dat un tratament cu ovule si un unguent. Oricum, mi-a placut ca mi-a spus sa stau linistita (eu eram cam speriata de rana aia) si sa asteptam rezultatele si nu e nimic netratabil [:)]. Sa traim bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gicutza ma bucur ca ti-a placut, o sa vezi ce rezolva Nayel tot fara probleme. Am fost si eu astazi la el. Bebe e foarte bine, micuta s-a si asezat numai bine pentru nastere, sunt chiar trista ca va fi cezariana... Am niste probleme cu analizele in schimb. Prea multe leucocite! Am 15.3 si normalul este intre 4 si 10. Si n-am reusit sa descoperim nici o infectie. Nayel mi-a dat preventiv ampicilina, dar nu sunt chiar impacata cu ideea sa iau antibiotic in timpul sarcinii fara un motiv clar. Ati avut vreuna leucocitoza in timpul sarcinii fara un motiv aparent? Sau ati luat ampicilina? Am inteles ca e OK in sarcina. [pup] tuturor! Roxana, Mariuca (5 ani si 7 luni) si bebe din burtica s. 30+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy, e normal ca nr leucocitelor sa fie mai mare in sarcina. Eu am avut leucocitoza si Nayel nu mi-a dat nimic. Eu am stat calma deoarece stiam ca multe valori de sange ies anormale in sarcina. Oricum, Ampicilina este fara risc in sarcina, asa ca don't worry. Eu am sa ma duc duminica la spital, nu il mai sun, merg direct. Gicutza, spune-ne mai multe, cum a fost, ce a zis.... Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy, cum adica esti trista ca nasti cu cezariana? Pai eu sunt atat de fericita ca am nascut asa si nu normal, incat nici nu concep sa nasc natural ( asta la viitorarea sarcina). Si Rayan a fost cu capul in jos toata sarcina, si cu toate astea nu a mers natural ( spre bucuria mea). Si natural cu epidurala e nasol pana te dilati si se poate monta epidurala. Durerile sunt crunte, eu am fost de fata la nasteri ( in zilele cu declansarile mele) si din ce am vazut nu mi-ar trebui nastere naturala deloc. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gicutza, sa stii ca te linisteste Nayel. Eu am ajuns la el cu triplu test prost( cine m-a pus sa il fac[bang][bang][bang]) si m-a linistit de la inceput, bineinteles atat cat se putea, ca eu sunt Toma necredinciosul. Da chiar fetelor, voi cum ati ajuns la Nayel? Eu nu eram in tara, si am hotarat sa vin aici din cauza acestui triplu test care mi-a dat viata peste cap, si atunci am inceput sa caut pe forum informatii despre medici si uite asa am ajuns la Nayel. Mi-a atras atentia de la inceput si nu imi pare rau. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...