Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel CFR2


amik

Recommended Posts

Crinuta mai stii cat ai avut leucocitele? Ca la mine zice Nayel ca sunt prea multe. Nu sunt chiar asa de trista ca o sa fie cezariana, m-a intristat insa ca s-a pregatit atat de bine micuta degeaba. Si prima data vroiam tot natural si Mariuca statuse toata sarcina cu capul in jos (acum cand ii zic ca ea a stat numai in cap e foarte incantata [:)]), dar cum ti-am mai zis nu a mers bine travaliul si cezariana defapt a fost o mare usurare. Durerile au fost zdravene insa si inainte (contractiile) si dupa cezariana. Ce povestesti tu despre cezariana ta suna mult mai bine decat ce am experimentat eu. Dar sunt optimista, de data asta o sa fie mai bine. Roxana, Mariuca (5 ani si 7 luni) si bebe din burtica s. 30+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Roxy, de la inceput erau peste limita maxima, iar pe masura ce sarcina avansa nr lor crestea. Nu mai stiu exact cat erau ultima data, oricum 14-15. Mai mult decat atat, la mine vreo 8 valori erau anormale, insa nu m-am panicat deoarece stiam ca e normal in sarcina. Nu iti spun ca inainte de nastere hemoglobina mea era 9, cand minim era 12. Si acum sunt anemica, asta e. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Crinuta! Si la mine au fost cam 12 de prin saptamana 7 si acum au crescut. Intre timp m-am mai documentat si am aflat ca sunt normale pana la 20 daca proteina C reactiva e absenta. Asa ca m-am linistit. Nu o sa iau ampicilina, n-are rost sa-i dau antibiotice degeaba bebelusei mele. Ampicilina e un medicament de grad B, adica o OK in sarcina fata de o infectie, dar traverseaza placenta si ajunge la bebe. Cele mai inofensive sunt de grad A. Si la mine sunt si altele debalansate, dar e normal, fiindca alte 5 analize sunt de fapt subtipuri de leucocite.[pup] Ce mai face Rayan? Roxana, Mariuca (5 ani si 7 luni) si bebe din burtica s. 30+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca te-ai linistit. Rayan a devenit un rasfatat, daca il las singur e nenorocire, plange de nu se poate. Inainte nu facea asa ceva, si mai nou, nu mai doarme ziua decat foarte putin, in schimb noaptea doarme 6-7 ore, ceea ce e bine. Chiar o sa iau o poza cu el sa i-o arat lui Nayel cand ma duc la control. Sper ca totul sa fie ok duminica cand ma duc la spital. Ce sa fac, m-am obisnuit cu spitalul, doar de scarile alea mi-e groaza, dar asta e, acum fara burtica e mai simplu. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, noi am ajuns pe la 13.30 si am intrat imediat. Totul a fost ok, l-a examinat pe bebe. Ma bucur ca reuseste sa ne dea o stare de liniste si incredere atit mie cit mai ales sotului meu. A ramas sa ne vedem peste o luna, timp in care trebuie sa refac analizele. Toate cele bune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, io n am reusit sa ajung saptamina asta care a trecut la Dr. Nayel... am fost plecata din buc. in week end... Crinuta , cum a fost la control , duminika, ??? o sa l sun si io sa vad cind ma programeaza , ca deja am intrat in 25 de saptamini, si n am mai fost de mult pe la el.. Crissi crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, io n am reusit sa ajung saptamina asta care a trecut la Dr. Nayel... am fost plecata din buc. in week end... Crinuta , cum a fost la control , duminika, ??? o sa l sun si io sa vad cind ma programeaza , ca deja am intrat in 25 de saptamini, si n am mai fost de mult pe la el.. Crissi crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A fost bine, mi-a facut eco si ca totul e ok. Era foarte multumit atat de operatie cat si de evolutia postoperatorie. Problema este ca am in permanenta il cheama cineva si nu a putut sta mai mult. Si cand imi facea eco a intrat cineva sa ii spuna sa se duca la director. Oricum nu s-a dus pana nu mi-a facut mie eco si am discutat. Eu am ridicat problema unei viitoare sarcini si l-am intrebat ( desi stiam) cand am voie sa raman iar insarcinata si ce metode de protectie de folosesc pana atunci. Nu e deloc adeptul anticonceptionalelor( nici eu de fapt) si mi-a sugerat sterlilet, insa eu nu as vrea sterilet deoarece din ce stiu eu daca apuca sa se formeze embrionul il opreste din evolutie iar eu nu pot face asa ceva. In fine, voi ce parere aveti? Fetelor, de ce nu m-am facut eu dr obstretician sau asistenta, ca tare imi mai place medicina. Stateam ieri pe hol si imi venea sa intru in toate saloanele sa le intreb pe paciente ce fac, ce probleme au. Am luat-o razna, dar sa stiti ca si cand am fost internata la fel faceam. Nu puteam sta locului, ma duceam in sala de nasteri sa vad ce si cum. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...