Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel CFR2


amik

Recommended Posts

[:D]da, da, Crinuta, mi a picat fata cind l am vazut, si cind mi a zis prietena mea" asta i doctoru'" ... ca mie mi se pare ca arata f. bine.. ti am zis , ma asteptam la un cocosat si batrinel.. ..asta dupa spusele ei" un dr. cu multa experienta,f. solicitat, etc".. dar nu mi a dat prin cap o clipa sa intreb citi ani are.. Iar frica m a luat nu la cezariana ta in sine, ci de la faptu ca mi inchipui ce emotii ai avut atunci in repezeala aia dinaintea operatiei si ca numa' cind ma gindesc ma ia frica..[:D] deci, ca sa stii cum stau[:D][:D], io inca nu m am " dezbracat" in fata lui , ptr ca la toate controalele am facut echo. si nici in fata altui barbat ginecolog.. o sa sar direct in nastere..[:D][:D] cu roatele -n sus si cracanata toata.. crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nici nu avea de ce sa te controleze. Nu e bine sa faci tusee in sarcina, si atunci cand controleaza nu este singur, intotdeauna este o asistenta alaturi. In ceea ce priveste frica de cezariana, crezi tu ca am mai avut eu timp sa imi fie frica? Daca as fi stiut de cu seara, aveam timp toata noaptea sa ma gandesc, insa, asa, eu ma gandeam doar ca in f scurt timp il vad pe Rayan. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si am uitat sa ti spun ceva Crinuta... prietena care a nascut in filantropia, a facut clisma.. si degeaba.. iar o alta prietena care a nascut in polizu, cu Dr. Suciu.. mi a zis , ca a facut si acasa ca cika , o apasa tare de tot sarcina , a facut si clisma la spital.. aaa, si surprizica.. a facut si pe masa de nasteri.. Dai seama ce penal.." hai impinge" iote dom'ne ce a iesit.. ".. doamne nici nu vreau sa ma gindesc[:D], asha de aiurea mi se pare.. crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uoau, ce-ati mai scris! Crinuta vreau si eu poze din salon!!! Gasesti mailu' meu in profilul personal. Multumesc! Crissi n-ai de ce sa fi jenata. Omul, chiar daca e tanar si arata bine, e medic cu experienta si asta inseamna multe femei consultate, nu esti tu prima si nici ultima. Are chiar si o nevasta si doi copii. Si nu cred ca o sa ajungi direct cracanata pentru nastere[:D], inainte de nastere iti va face si un control pe masa sa vada daca incape bebe sa iasa. Si oricum o sa ai cu totul alte preocupari atunci decat jena ca se uita Nayel la tine. La prima nastere eu am cam experimentat amandoua metodele, intai am incercat sa nasc natural si nu a mers bine, dupa 8 ore de travaliu Nayel a hotarat cezariana. Si crede-ma ca aveam contractii una dupa alta si durau o gramada, ma cam suiam pe pereti de durere, chiar nu ma mai interesa cine se uita la mine, eu trebuia sa nasc si asta era important. Cat despre stafilococ, ma ingrijoreaza si pe mine. Dar ma gandesc ca o fi fost o contaminare de moment, nu cred ca o lasa ei asa fara sa ia masuri. Adica sunt optimista [:)]. Crinuta sa ne tii la curent cu ochisorul lui Rayan. Ai gasit un oftalmolog bun? Roxana, Mariuca (5 ani si 7 luni) si bebe din burtica s. 31+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Roxy, am gasit oftalmolog. M-au sfauit fetele de pe forum. Va voi spune ce si cum joi. Pana una alta sunt suparata ca in spatele urechilor lui Rayan e rosu, si pielea e aspra. Mi-e frica de dermatita seboreica, desi din ce am citit apare dupa 3 luni. Maine vine pediatra si o sa o intreb. Si ochii si asta, cam mult in acelasi timp. In legatura cu stafilococul, am vb si cu alte mamici care au nascut acolo si au aceeasi problema, deci nu poate fi coincidenta. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clioeu cred ca te va primi, dar ar trebui sa-i dai un bun motiv pentru care iti parasesti medicul, sarcina fiind destul de avansata. Eu la prima nastere am ajuns la el cand intrasem deja in luna a 6-a si nu am avut nici o problema. Crinuta ii tin pumnii lui Rayan. Da-i [pup] de la mine. Roxana, Mariuca (5 ani si 7 luni) si bebe din burtica s. 31+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Roxy, numai probleme avem. Dermatita atopica, probleme cu stafilococul, trebuie sa ii fac masaj la picioruse, apoi in spatele urechiusilor are iar probleme si tot asa. Acum sa vedem ce spune maine oftalmoloaga.Sper sa nu fie glandele lacrimare infundate. pupici Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, nu s-a intamplat nimic grav, nimic care sa ma faca sa-mi schimb decizia initiala. Nu am nimic sa-i reprosez doctorului meu, s-a purtat IMPECABIL, insa este foarte ocupat, ceea ce mie nu-mi mai da siguranta aceea cu care imi era tare bine la inceput.La spital este o nebunie generala, te duci si astepti cate 2 ore sa iti vina randul, nici nu intri in cabinet ca pacienta dinaintea ta nu a terminat discutia, apoi nici nu pleci linistita ca intra o alta dupa tine.Este un doctor EXTRORDINAR, repet lucrul acesta, chiar face MINUNI atunci cand totul este pierdut si cand alti medici nu iti dau nici o sansa, insa pe mine lipsa timpului ma omoara. Gandul ca poate se va intampla sa nasc intr-un moment in care zeci de paciente isi asteapta randul sa intre la o consultatie nu are cum sa nu ma nelinisteasca. Nicoleta si bebelusa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...