Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel CFR2


amik

Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va pupacesc si eu, paciente exemplare ale lui Nayel Mi-e asa de drag de el si de multe fete care lucreaza cu el acolo... Pe pagina 3 am scris si eu cateva cuvinte despre nasterea mea din iulie, cu el. Nu ma pot abtine si revin cu aceleasi cuvinte de lauda la adresa lui. Am o intrebare, inca nu am retinut numele celor care au nascut cu el, am citit in fuga randurile voastre. Vreuna dintre voi, care ati nascut, v-ati pastrat pediatru, neonatologul de la CFR2 si daca da, pe cine? Eu sunt super multumita de Sicoe, dar imi pun continuu intrebari legate de faptul ca e totusi neonatoloaga si nu pediatra, ca la un moment dat ar putea sa o depaseasca situatia. Imi pare rau ca aplic punand intrebari de pediatru pe topicul lui Nayel dar e vorba de acelasi spital si de un alt medic cu care toate avem de-a-face, cel putin la nastere: neonatologul. Clio, cu siguranta te va primi, eu am dus o graviduta la el in 30 saptamani si a primit-o, ba s-a purtat la fel ca si cu mine la nastere, nu face diferente. Iata si cateva pozici cu piticul meu, printre ele si poze de la spital http://community.webshots.com/user/alunelsialbinutza Alina mamica lui Bradut cel mic si nebunic (08.07.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, mi-a placut mesajul tau. Tuturor ne place Nayel ca altfel nu am fi ramas la el, nu? La capitolul neonatoloaga, eu o stiu doar pe Ancar.Ea a fost acolo cand s-a nascut Rayan, si am mai fost o singura data la 12 zile de la nastere, cand Rayan avea probleme pt ochi. Nu stiu de ce am spus avea, deoarece inca are. Adema, am citit la mici de iulie-august problema ingerasului tau. Si noi se pare ca avem dermatita. Cu ce dai tu acum, si de ce nu ii poti face teste alergologice? Trebuie sa aibe o anumita varsta pt asta? Roxy, ce faci? Maysa, ai fost la Nayel duminica? Anca Mihaela, nu mai zici nimic? Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, Anca Micaela este bine, nu a nascut inca, pregateste bagajele si sta acasa, eu vorbesc cu ea pe YM, dar azi nu e la apel, e la mama ei. Cred ca azi se duce la Nayel la control, i-a zis ca o sa nasca undeva la inceputul lui martie Alina mamica lui Bradut cel mic si nebunic (08.07.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai fetelor, toate bune si frumoase la cf2...doar ca se pare ca nu prea au anestezisti pt. epidurala (doar jumate din ei se pricep). Iar in cazul in care vrei epidurala te duci sa ti induca nasterea. Voi stiti altceva?Pai daca stau 8 ore in travaliu, si dupa aceea se hotareste sa mi faca cezariana, astept 2 zile sa vina anestezistul sa mi faca epidurala? sau ma adoarme de tot (anestezia totala nu este recomandata in cezariene). SANATATE [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy, a spus ca nu crede sa fie glanda lacrimara deoarece cand a apasat nu a iesit mult, insa mi-a aratat cum sa fac masaj si mi-a dat 2 antibiotice, si daca tot nu trece sa revenim. Oricum, in caz de glanda lacrimara infundata e prea mic pt interventie, si cine stie, poate masajul rezolva problema. Kathywsha, eu cand m-am internat pt declansare dr stia ca voi face epidurala, si la orice ora as fi nascut mi s-ar fi putut face epidruala, insa problema a fost ca nu m-am dilatat, nu am avut contractii dureroase si am ajuns la cezariana. Mi s-a facut rahi anestezie, si mie mi se pare si mai buna decat epidurala deoarece nu mi-a ramas nici un cateter in spate dupa aceea. Deci nu exista doar epidurala sau generala, ci si rahi anestezie, so don't worry. Oricum eu in maternitate de cate ori era vreo cezariana am vazut aceeasi anestezista. La mine s-a hotarat cezariana f repede, iar in cateva minute a si aparut anestezista la mine in salon sa imi puna intrebarile de rigoare privind anestezia. Fetelor, trebuie sa deschidem partea a doua. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa va zic de anestezisti.La mine a fost cezariana la urgenta si a aparut imediat anestezista; am cerut epidurala si nu a fost nici o problema.A fost Super! Crinuta, o finuta a avut canalul lacrimal infundat si cam la o luna jumate-doua (nu mai stiu exact) a operat-o la OftaPro si a fost extraordinar de bine.Interventia s-a facut pe loc , in conditii exceptionale, fara internare si fara probleme.In legatura cu alergiile am inteles ca nu se fac teste la varsta asta; sunt prea mici bebeii.Sa imi trimiti si mie un mail cu rezultatele de la dr. Adema&Codrut http://community.webshots.com/user/eoncioiuro Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Crinuta, abia astept sa rezolvati odata cu ochisorul. Sper sa-i treaca cu masajul si medicamentele astea. Am facut si partea a 2-a, asa ca [fuga] la [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43330"] Dr. Nayel CF2 (2) [/url] [pup] Roxana, Mariuca (5 ani si 7 luni) si bebe din burtica s. 31+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...