Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel CFR2


amik

Recommended Posts

crinuta,pai eu asta intrebasem:cum il gasesc si unde anume in spital. doamne-ajuta sa imi placa dansul si apoi il voi intreba personal unde il gasesc la spital.merci mult pentru sfaturi!tineti-mi pumnii-desi,teoretic,cel putin,nu am probleme. Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetele,am scapat!slava domnului sunt ok!doar putin lichid in uter,de la vreo raceala neobservata,care se va trata cu antiinflamatoare si ovule nu stiu de care. dr nayel mi-a facut o impresie foarte buna,este grijuliu,nerepezit,raspunde prompt si clar la intrebari-daca i le pui-e mai mult decat ok!a ramas sa ma mai duc dupa urmatoare menstruatie. multumesc pentru sfaturi si ajutor!pupici. Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu,am fost la cabinet.e misto.in drumul taberei 106...daca vreti adresa exacta va spun! au ecograf,iau probe pt analize,e misto.cabinetul e dichisit-nu va asteptati la mare lux,dar e curat si ok...asistenta e foarte "amuzanta" [xx(]si cam bagacioasa,dar nu prea conteaza asta! pupi Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Ma bucur de fiecare data cand citesc pe forum mesaje de lauda la adresa dr. Nayel! Este , intr-adevar, un medic exceptional. Eu am nascut pe 31 iulie cu dansul si am fost super-incantata. De fapt, am avut cezariana, de la care nu a mai ramas decat o urma fina, abia vizibila.Are o mana extraordinara, este atent cu pacientele (venea de doua ori pe zi la sapital sa ma vada), raspunde la mobil la orice ora (eu l-am deranjat de doua ori in miez de noapte). Le sfatuiesc din toata inima pe viitoarele mamici sa mearga 'pe mana 'lui. Pt. cele ce doresc detalii, va stau la dispozitie pe adresa mea de mail.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adema, cum ai hotarat ca nasti cu cezariana? Eu inca nu sunt decisa 100%, insa cand l-am intrebat mi-a spus ca ar fi mai bine natural. Oricum discutia e deschis, iar data viitoare chiar trebuie sa ne decidem. Ma intereseaza cum a fost la nastere si as dori sa aud cat mai multe pareri. Crinuta si bb din burtica 33+ saptamani Dr. Nayel, CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, la mine a fost recomandata cezariana din cauza miopiei (la nastere naturala exista pericolul de dezlipire de retina). Asa ca nu am avut de ales, desi as fi nascut usor (am ajuns la maternitate cu contractii la 4 minute, dar absolut fara dureri!). Am trecut insa extrem de usor peste operatie. Am avut parte de anestezie epidurala, ceea ce a fost nemaipomenit din toate punctele de vedere: am fost treaza tot timpul, nu am simtit nimic, iar pe perioada de reanimare s-au introdus calmante direct prin cateterul ramas in coloana, ceea ce a facut sa nu nu am dureri dupa.Sotul meu a asistat la operatie, ba chiar a filmat totul. Sambata seara am nascut si martea dimineata am plecat catre casa.Nu am avut nici un fel de probleme.Operatia, cum am mai spus este abia vizibila. Cusatura facuta de dr. Nayel este artistica !Ce sa iti mai spun?! Nu am luat antibiotice, nu am avut perfuzie decat cateva ore la reanimare si atat.Nu a ramas urma rosie, nu am ramas cu dureri.Eu am fost super incantata de cat de usor am trecut peste nastere, de dl. dr. si de conditiile din CF2. Nu stiu ce sa iti mai povestesc. Daca te mai intereseaza ceva anume, intreaba-ma!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, deci poate si sotul asista la nastere? Sotul meu isi doreste mult asta, deci va fi bucuros sa afle ca se poate. Sper ca si daca nasc natural sa poata asista. Eu doream sa stiu mai multe detalii despre nasterea naturala. De ex, cum e moasa, cum e personalul, daca sunt monitorizata pe tot parcursul sarcinii, etc. Tot epidurala vreau si eu, indiferent ca nasc natural sau cu cezariana. Ma bucur ca Nayel e maestru la operatii, sper sa faca si epiziotomii la fel de artistice, desi poate nu va fi cazul. Dupa nastere ti-au adus copilul imediat in camera? Asistentele de la copii cum sunt? Dar medicul neonatolog? Crinuta si bb din burtica 33+ saptamani Dr. Nayel, CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...