Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel CFR2


amik

Recommended Posts

Da, sotul meu a fost permanent cu mine. E drept, noi discutasem dinainte cu Nayel posibilitatea de a filma nasterea. Si apoi, la reanimare a stat sotul meu cu mine, ceea ce a contat enorm. Bebelusul mi-a fost adus chiar la reanimare sa suga, iar de luni dimineata l-am avut permanent cu mine in salon. Asistentele atat de la mame cat si cele de la copii mi s-au parut super-dragute.Eu eram terorizata de ideea de spital si de personal artagos, dar a fost nesperat de bine. Toata lumea draguta, saritoare, amabila. Ca neonatolog eu am avut-o pe dna dr. Ancar, de care sunt f.f. multumita. Am tinut in continuare legatura cu dansa, o sun de cate ori am vre-o problema si o data pe luna mergem la ea la control. Crinuta, daca vrei sa mai vorbim spune-mi si iti dau nr. de mobil sa ma suni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 4 weeks later...
si pe mine ma intereseaza tot, tot despre nayel... este doctorul care mi urmareste sarcina (14 saptamini) si m ar interesa si cam ce tarife are , la nastere , adika!... mi se pare super ok ca doctor.... aveti idee daca e deschis la ideea cu cezariana fara motiv medical??? crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vrabiuta, oricum aveam de gand sa iti trimit PM, insa ma gandeam sa nu fi prea ocupata cu fetita. Hai ca iti scriu zilele astea. Crissi, in ceea ce priveste nasterea eu l-am intrebat cum ar fi mai bine sa nasc, si mi-a recomandat clar natural, insa mi se pare deschis la discutii. CEl mai bine il intrebi direct, insa nu de pe acum, e prea devreme. Eu abia de la 30 de sapt am deschis subiectul iar ieri am stabilit clar. Eu o sa prefer natural cu epidurala, sper sa fie o alegere buna. Despre spital am numai cuvinte de lauda. Eu de obicei merg acolo. Crinuta si bb din burtica 36+ saptamani Dr. Nayel, CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oho, mai am de asteptat ca sa deschid subiectu' cu cezariana , sa va spun drept fetelor si io as vrea sa nasc natural , dar cu epidurala dar , am momente cind ma ia frika aia mare si.. ma mai gindesc si la cezariana... nu sint o curajoasa, recunosc.. si mai e si prima sarcina... ceva de tarife nu mi spunetzi??[?] io dau 500.000 la control cu echo... si inca nu stiu nimik de tarifele de la nastere... n am auzit de la nimeni cit ia, cere? [medic]asteapta sa i se dea?? nu cred ca cere ca pare finutz la aspectu' asta..[:D] crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetele si eu am nascut tot cu Nayel 30 August 2004 o fetita maricica 3.900 Kg., am nascut normal fara epidurala din cauza uterului dicorn pe care l-am avut ,si nu era recomandata epidurala deci va dati seama ce m-am chinuit dar Medicul , Moasele au fost super de treaba , eu am probleme in general cu femeile scarboase dar aici nu am intalnit pe nimeni, daca sar da note cred ca pt, Dr. Nayel asi da 10 +++++ SUPER MEDIC ...... pt. mai multe va astept pe PM Georgiana si Bianca (30 Aug.2004)[bibe][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...