Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel CFR2


amik

Recommended Posts

ieri am fost la control, la echo, era full, cred ca era prima zi dupa ce venise in tzara , si chiar era coada... a reiesit in urma echografiei ca sint gravidutza in 15 sapt. si ca inima ii bate bebeului cu 160 batai/minut, iar dr. Nayel a zis ca arata f. bine... mi a dat materna dar nu cred c -o sa iau ca am auzit ca ingrasha rau de tot ..[grasa]., ce sa va zic, era asha de ocupat, intre doua echografii mai asista la o nastere... s-au nascut 2 copii cit am stat acolo..ma luase o frica, ceva de speriat..imi venea sa o iau la sanatoasa..[bonjovi] Crissi, DPN: 10 iunie 2005 crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
mda, pe la 6 si un pik am ajuns, Crinutza, si am stat ceva ca au intrat citeva paciente in fata mea, cind am coborit io de pe masa , de la echo, intrase o alta pacienta , iar asistenta zicea ca are 35 de ani, si io, repede curioasa am intrebat o daca si a facut toate analizele alea destepte , de zik astia ca ar trebui facute dupa 30-33 ani... am fost cu o prietena , care a intrat si ea , cred ca eram acolo daca zici ca la 18, 30 ai venit, stiu doar ca am stat ceva , eram destule care asteptam... crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca erau 2 fete cu parul lung, una era parca blonda. Voi erati? Eu am intrat dupa voi. Am vazut ca dr Nayel tot iesea. Il chema o asistenta si ma gandeam ca trebuie sa fie vreo nastere ceva. Asa aglomeratie nu a fost niciodata. Crinuta si bb din burtica 38+ saptamani Dr. Nayel, CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai da, DA, io sint blonda, si eram cu inca o prietena, La mine inca nu se vede ca sint gravida desi sint in 15 saptamini, dar la prietena mea se vede un pik burtika , ea s a ingrashat cu 10 kile cu toate ca e in 16 saptamini.. oricum daca ai intrat dupa noi, inseamna ca tu ar trebui sa fi cea pe care o intrebam io daca a facut analizele , triplu test si toate cele.. , citi ani ai?,35? daca nu, inseamna ca ai intrat dupa ea si nu te am vazut... oricum pupici multi crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinutza, si io tot 28 de ani am , dar cind voi naste, adika, anu' viitor in iunie voi avea 29... si ma cam rodea creieru' ca sint" batrana" [:D]deja si poate ar fi cazu sa fac si analizele alea , ptr. mamici mai in varsta... tu ai discutat cu doctoru despre asha ceva, ca io n am apukat... in schimb orice gravida cunosc mai in varsta de 30 de ani, o iau repede la intrebari despre triplu test , nu de alta dar, am cunoscut gravidutza de 40 de ani, fara nici o anmaliza facuta, si totul a fost ok, si am cunoscut si invers, gravida de 26, cu multe probleme... oricum , pe 21 ianuarie am programare la Iosup , la echo. morfologica si sper ca acolo sa se vada tot, mai ales ca o sa fiu cam in saptamina 20... pupici crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamne, acum am vazut Crinutza ca in dreptu' tau scrie 38 +[:D] asta inseamna ca mai ai putin de tot, daca nu cumva esti deja in spital cu bebeu' cu tot! sint asha de neatenta... acum abia am bagat de seama ca sarcina ta e atit de inaintata! in cazu' in care esti in spital, ca vad ca n ai mai aparut de vreo 2 -3 zile..., si ma gindesc ca poate te a "lovit" nasterea...[mariaj] ITI DORESC NASTERE USOARA , si un bebeu mare, mare, si super sanatos..[copil]. si sa te recuperezi repede, si sa auzim cu bine de tine... si MULTI PUPICI[dual][bis][bis][bis][flo] crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Fetelor si eu am nascut cu el si am fost supermultumita, drept urmare mi-am trimis toate prietenele gravidoase la el. Am nascut natural, cu epidurala in 5 ore juma de la ruperea apei. Va urez la toate o nastere cel putin la fel de usoara si de frumoasa ca a mea. Asistentele din spital sunt toate niste dragute, iar neonatoloagele la fel, motiv pentru care Bradut merge in continuare la D-na Dr Sicoe, pe care am pastrat-o ca pediatru. Mi-e asa de drag cand intru in maternitate... Am asa amintiri frumoase de acolo? Trag un ranjet larg de cate ori trec pe langa CFR2 Va pup si va doresc sarcina si nastere usoara Alina mamica lui Bradut cel mic si nebunic (08.07.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...