Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel CFR2


amik

Recommended Posts

Fetelor, va rog din suflet sa ma ajutati cu niste preturi, tarife ptr. naturala si cezariana ca sa stiu cum stau si sa nu fiu deplasata cu banii.... ati dat banii inainte doctorului? sau dupa?? , cit? asistentele cit sint de scumpe in cfr 2, ?? m ar ajuta mult sa stiu precedentu' din spitalul ala , si referitor la Nayel, ca tot cu el o sa nasc si io, Va pup mult Crissi, 19 + crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Iti scriu eu tarifele pe PM. Eu am facut triplu test, mi-a iesit prost si fost un fals pozitiv, exact asa cum mi-a spus Nayel si Iosup. Bine ca nu am facut greseala sa fac amniocenteza, care are risc mare de avort. Nu mai fac in viata mea triplu test, deci Crissi, gandeste-te bine. Crinuta si micutul Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta , am hotarit sa nu fac nici un triplu test , exact din motivu' asta , ca s ar putea sa dea vreun rezultat fals pozitiv si n as stii ce sa fac in asemenea caz, oricum , nu am cazuri de boli genetice in familie, sint la prima sarcina, singura problema pe care mi o puneam era varsta mea, adika aproape 29 de ani, varsta care nu mai e chiar mica pentru a avea primul copil..dar... o sa mi asum riscurile si asta e.. Pe 21 , luna asta am programare la morfofetala , la iosup si sper sa fie in stare sa mi spuna daca totul e ok , o sa am putin mai mult de 20 de saptamini la data aia, crezi ca se vede ceva , in cazul in care ar putea fi ceva in neregula , cu bebeul meu? ... MULTUMESC MULT, Crinuta.![dual] crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am luat cam 10 inainte de sarcina si in timpul sarcinii aproximativ 15. Acum am dat deja jos 10. Daca mergi la Iosup poti sta linistita. E tare de tot tipul.M-a asigurat ca Rayan e ok, in ciuda triplului test prost, si a avut dreptate. Exemple cu triplu test fals pozitiv sunt nenumarate, si eu cunoasc alte cazuri in afara de mine, si stiu cat m-a consumat pe mine povestea asta.Cine stie cat mi-am stresat copilul atunci cu starea mea psihica. Nu a meritat, a fost o greseala. Du-te cu incredere la Iosup. Sa stii ca numai Nayel masoara ca Iosup, adica ii ies masuratorile exact ca lui Iosup. Cand mai mergi la spital? Eu o sa ma duc cam in 4-5 saptamani la controlul de dupa cezariana. Tu tot cu cezariana vrei sa nasti? Crinuta si micutul Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci, pot sa stau linistita daca merg la iosup... Pai , mie dr. Nayel mi a spus ca dupa morfofetala sa ma duc la urmatorul control, in principiu , am cam o consultatie pe luna, dar de data asta o sa treaca mai mult de o luna... Referitor la modul de a naste[:D], ce sa ti spun , daca mi ar spune Nayel la urmatorul control ca TREBUIE sa facem cezariana din x motiv medical , as spune " doamne ce bineee... " si chiar ar rasufla usurata, dar in cazul in care n o sa se intimple asha , o sa ma straduiesc sa nasc normal... cu epidurala....[cool] crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissi, eu am deschis subiectul nasterii cu dr Nayel dupa sapt 30, si mi-a spus ca nu am motive sa nasc cu cezariana. Asa era, Rayan a fost toata sarcina cu capul in jos, eu nu eram ingusta in bazin, si totul parea ok pentru o nastere naturala, insa, eu nu m-am dilatat in timpul celor 2 declansari, asa ca singura solutie a fost cezariana, fapt ca re m-a bucurat nespus. Niciodata nu poti stii cum decurg lucrurile. Eu ma pregatisem suflecteste pt natural cu epidurala, Nayel a fost de acord imediat cu epidurala, insa daca nu m-am dilatat cum sa imi faca epidurala? Crinuta si micutul Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In cazul asta mai am de asteptat ca sa deschid subiectu' cu nasterea.... in orice caz , daca nu se intrevede nimik pentru care sa necesit o cezariana... e vai de steaua mea...[:D] ca mi e asha de frica si mai e si treaba ca e foarte jenant , o sa vad, o sa fie cu epidurala , orice ar fi, cu toate ca am citit atitea despre atitea cazuri in care a fost nevoie de forceps, incit... vezi ca pin' la urma tot cezariana parca e mai buna..[^] cind ai timp, poate mi dai niste detalii privind preturile care se practica in cfr 2... Multumesc mult, Crinuta pupici crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...