Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel CFR2


amik

Recommended Posts

Crissi, fii sigura ca daca Nayel vede ca nasterea naturala ar fi complicata la tine iti face cezariana. Oricum, e prea devreme sa se faca pronosticuri de pe acum. Va conta si cum e pozitionat copilul, iar asta se mai poate schimba de nu stiu cate ori. La mine a fost tot timpul cu capul in jos si cu toate astea nu am putut naste normal. Crinuta si micutul Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Crinuta, n am intrat niciodata inauntru' ca sa vad cum e , oricum maternitatea este f. mica, atit cit am vazut mi s a parut destul de macabru, dar daca zici ca la anu' , adika in 2006? , o sa se mute , o sa fie mult mai ok, probabil.. pina la urma maternitatea este doar etajul ala... , io am intrat doar acolo, la echo. pina acum... ce conditii sint inauntru'? e curatzel? Pupici Crissi 20+ crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissi, nu e deloc macabru, te asigur, e super fain. Totul e perfect curat, peste tot e termonan, aer conditionat, iar paturile sunt o minune, au telecomanda si aceea la pat, se ridica cum vrei tu. Stii cat m-au ajutat dupa cezariana? Daca ar fi fost pat normal nu stiu cum ma ridicam si ma asezam. Deci se muta pentru a avea mai mult spatiu, deoarece in rest e ireprosabil. Am vazut si alte spitale, insa maternitatea e cu totul altfel si personalul de asemenea. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Crissi, eu am fost la ultimul control la dr. Nayel acum 3 saptamani (ma voi duce din nou miercuri). Sunt acum in 33 de saptamani. La ultimul control l-am rugat sa imi arate sala de travaliu si de nasteri. A rugat o asistenta sa imi arate; m-a luat de mana si mi-a vorbit tare frumos, de genul: "va fi destul de greu si va dura putin, dar noi suntem aici sa te ajutam si o sa fie totul bine". Exact ce voiam sa aud (sunt la prima nastere si oricum sunt o mare fricoasa). Camera de travaliu e chiar... frumoasa. Cu paturi dragute, lenjerie la fel, fara aparate infricosatoare; masa de nasteri arata si ea bine, nu cu brate de fier de care am vazut prin filmele vechi... M-a ajutat enorm vizita asta. Am plecat linistita si parca abia asteptam sa vina momentul... Acum mi-a mai pierit entuziasmul (ca iar imi fac tot felul de griji), dar fiecare intalnire cu dr. Nayel ma linisteste. Noroc ca o sa incep sa merg mai des de acum incolo :) Fetelor, am o rugaminte. Imi puteti trimite si mie pe PM tarifele? AM vorbit cu o buna prietena care a nascut in vara cu dr. Nayel, dar as vrea sa vad daca s-a mai schimbat cate ceva... Multumesc mult! Va pup si numai bine, Anca Micaela DPN 12.03.05
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, [:D] tot un baietzel o sa am si io, sint super fericita, ptr. ca baietzel imi doream cu totzi dintii[:D] Iosup a zis ca totul este super ok, doar ca baietzelu' meu sta cu capu' n sus si picioarele stinga jos... , pozitie pe care si o poate schimba , zicea el, pina n iunie... Oricum , toate masuratorile au iesit f. bine.. Si multumesc fetelor de informatiile despre spital.. chiar imi cresc moralu tare.. ptr. ca prima data cind am fost la nayel la control mi s a parut macabru rau.., dar daca ziceti ca inauntru' e bine si curat , asta conteaza.. Pupici multi Crissi 21 + crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

" Macabru" ?! Nici pe departe! Este o sectie mica, deci intima, cu putine saloane, dar curate, cu lenjerii imprimate, paturi cu telecomanda care se ridica, cu buton la capatul patului de unde poti suna si apare o asistenta, sala de reanimmare cu 3 paturi(parca), intima si curata.Mie nu mi s-a parut macabru deloc. Eu eram ingrozita de ideea spitalelor mari, cu holuri interminabile , cu targi abandonate , cu fataiala de la un etaj la altul (genul copiii la un etaj, mamele la altul...). Eu am fugit de maternitatea din Campina si de cea din Ploiesti si am nascut la Bucuresti la CF2 si am fost super-incantata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissi, feliciari pt baietel. Cine ti-a spus Iosup sau Nayel, sau amandoi? Sa stii ca mie mi-a spus Nayel din prima ce e, si la fiecare control isi mentinea parerea. Si inca ceva: Iosup este inr-adevar un ecografist clasa intai, masoara la fix. Ei bine, m-am dus in multe locuri la eco, mai ales cand dr nu a fost in tara, insa, numai doctorului Nayel ii ieseau masuratorile ( ma refer la varsta sarcinii, nr exact de zile) la fel ca lui Iosup, deci fi sigura ca si dr Nayel masoare super precis, si treaba asta e verificata. In ceea ce priveste materninatea sunt de acord cu ADEMA, e mica, curata, iar acum receptia arata si mai bine, totul e nou. Anca, ma intrebam unde esti? Ce faci? Fetelor, eu trebuie sa ma duc la control cam in 2 saptamani ( 6 saptamani de la cezariana) si ma intreb unde sa ma duc, la spital sau la cabinet? Adema, in ce consta controlul de 6 saptamani? Eco si control? Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...