Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel CFR2


amik

Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
L-am sunat acum, nu e de garda saptamana asta. A ramas sa il sun saptamana viitoare sa vedem cand e de garda. L-am intrebat si de sangerari, a spus ca e menstruatie si ca e normal. Bineinteles ca daca intervine ceva ma duc la cabinet si nu mai astept pana saptamana viitoare. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna,fetelor!Ieri am fost la Nayel,ca a fost de garda si am si eu o nedumerire!Eu stiu ca e f bun in masuratori,dar totusi,m-a surprins ceva.Am 26sapt si cand l-am intrebat cam ce greutate are bebe,mi-a zis ca intre 1,700kg-2kg si mi s-a parut ceva aberant,drept pt care l-am intrebat f uimita cum de e posibil si el a zis ca,cam asa ar fi.Mie mi se pare imposibil,mai ales ca la 23 sapt,la morfologie la Albu,mi-a zis ca are 590g,ceea ce mi se pare f normal.Voi ce parere aveti despre ce mi-a zis Nayel? [gravi]25+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hm, nu stiu ce sa spun. Rayan la 25 de saptamani avea conform eco 4d 860 g, insa am auzit cazuri in care la aceeasi varsta gestationala copilul avea peste 1 kg, cam 1500 g, si cand s-a nascut a avut peste 4kg, pe cand Rayan a avut 3100. Eu una nu prea cred sa aibe 1700, dar nici in Albu nu am incredere. De ce nu mergi la Iosup? E cel mai bun pentru eco morfologica. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu cum masorara Nayel: masoara femurul si BPD-ul, atat. Cu astea nu poti calcula greutatea copilului. Tu esti sigura ca ti-a calculat? La Iosup stai 30 de minute, iti masoara tot si apoi iti calculeaza. Eu niciodata nu l-am intrebat pe Nayel cat cantareste Rayan. Stiam ca la masuratori e ok, iar greutatea o stiam de la Iosup si asa a fost. Se stie ca ecograful da gres de cele mai multe ori la greutate, insa Iosup chiar nu da gres. Am suficiente ex in minte. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci , Fetelor , dr. Nayel are sau nu garda saptamina asta? ca as vrea si io sa merg... cam dubioasa treaba asta cu greutatea copilului... io am observat altceva la Nayel, vrei nu vrei, te doare burta sau nu te doare iti recomanda cu caldura sa iei no spa.... io n am luat ca nu mi s a parut necesar delok... in fine , o fii fost mai ocupat cind am fost io data trecuta , ca mi-aduc aminte ca eram o groaza care l asteptam ptr. control... Crissi 22 + crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi-a recomandat NoSpa ca eu nu prea am avut contractii, insa insista sa iau Materna. Eu ma mir ca a fost ieri de garda si nu mi-a spus sa vin ieri mai ales ca i-am spus de sangerarea asta si vroiam sa ajung cat mai repede. El a spus ca e menstruatie si ca e normal, sa il sunt saptamana viitoare sa vada cand e de garda, dar tare cred ca ma duc direct intr-una din zile, nu mai tine cont ca e sau nu de garda. La capitolul analize eu le-am facut de capul meu, nu m-a trimis el. La voi cum a fost? Crissi, cand mergi spune-mi ca poate ne intalnim, ok? Anca Mihaela, tu cand mai mergi? Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si io tot de capul meu am facut analizele Crinuta, nu mi a spus el ce sa fac, in schimb la ultimul control , atunci cind era aglomeratie mare, pe 15 decembrie, m a intrebat ce analize am facut si s a uitat pe ele..., facusem toate analizele uzuale plus toxo., cmv, rubeola, si altele ... si in ianuarie pe 21 am fost la iosup... care mi a zis ca baietelu' meu are 357 gr. +- 50 de grame... Io consider ca sint la jumatatea trimestrului 2 , aproape, si ar trebui sa merg si la Nayel, cu toate ca nu vad la ce ar folosi o alta echo. atit de curind.. Iar treaba cu No -spa ul, nu stiu , io cred ca re un fix cu el, ca nu i am spus niciodata ca m ar durea burta sau ceva contractii, si cu toate astea , el pomenea de no -spa , la controale... o sa incerc sa l sun maine sa vad ce zice, cind sa ma duc la control... Crissi 22 + crissi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai, ca v-am dat subiet de discutie.Sa va spun cum a fost:mi-a masurat doar femurul si capul,nu si greutatea.Eu l-am intrbat cam ce greutate crede ca are bebe,iar rasp lui a fost din minte,nu in urma vreunui calcul sau masuratori.In legatura cu analizele,mie mi-a dat sa fac toxo,cmv,listeria si cele uzuale de sange.Si mie imi recomanda no-spa,la nevoie,asa se exprima.Mi-a zis ca el mai intai de toate a facut ca specializre ecografia,in germania.eu pot sa spun ca am incredere in el,doua colege de la serviciu au nascut cu el si mai stiu si altele care s-au tratat la el de alte afectiuni si e ok.Parerea mea e ca e cam aiurit uneori,in rest e ok. [gravi]25+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...