Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (44)


Veve

Recommended Posts

Buna dimineata... Babee...[flo].Ma bucur ca ia revenit!Stii,e o vorba:nu e dracu' atat de negru pe cat pare!si multi [pup]pt tine si Philip!!! [s]pentru sotiorul Taniei[s],multa sanatate si dragoste cat cuprinde!!! Adriana pai cum sa va dau tort si sampanie asa,virtual?Eu va asteptam acasa...Oricum,la prima intalnire facem cinste!!!In ceea ce priveste scoala de soferi:felicitari!Eu am fost inteligenta si am facut scoala(acum 2 ani) si nu m-am dus sa dau examenul!Asa ca o iau de la capat!Dar pana una alta,licenta-mi mananca nervii![pup]Rares,[pup] si pe tine sia steptam sa ne vedem! Si celor care azi se duc la servici[bang],o zi minunata,fara batai de cap si cat mai linistita cu putinta!!![:D] [pup] si o zi minunata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Adlemi si [copil]Andrei(24.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Oscillococcinum ne-a dat si noua pediatra. Intrucat Moti nu a racit niciodata pana acum si nici nu da semne, o sa-i dam 1 tubulet pe saptamana, preventiv. Cand raceste, ii dam 3 zile consecutiv, pana la 7 zile (depinde de simptome). Cam asta e varianta noastra cu Oscillococcinum. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004 [url="http://community.webshots.com/user/adinaiulia"]pozele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va urez o zi minunata, servici usor, copii cuminti si sanatosi!!!!!!!! [bum][bum] LA MULTI ANI pentru sotul Taniei!!!!!! Sa fiti fericiti toata viata!!!! Albert a dormit tare bine azi noapte, s-a trezit doar de 2 ori, si s-a trezit la 9,50.[bis] Aseara a mancat mai bine mar cu biscuite, pana acum nu-i placea biscuitele. Dar nu foarte mult, nu a terminat un mar ( mai mare) + 3 biscuiti mici Pettit Beure. Am constatat ca nu-i place carnea, cum o simte ii vine sa vomite, asa ca nu o sa-i mai dau. Stiu copii care nu au mancat deloc carne si nu au nici o problema, din contra. Nici mie nu prea-mi place, mancam foarte rar, sotul meu ce mai mananca , isi mai cumparasunca de pui si alte de-astea, dar mie nu-mi place. Tania, ce bine exista locuri fara caini, venim la C-ta!! Ce-as veni!!! Asta vara am fost la Eforie, in C-ta nu am intrat deloc, ca altfel te sunam sa ne intalnim. Poate la vara ne plimbama mai mult, anul asta am preferat sa stam intr-un loc, sa nu-l plimbam prea mult pe Albert prin caldura si aglomeratie, intelegi. Inca o data o zi frumoasa!!! Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD (19 ianuarie 2004 ) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/monica1816"]Album Albert[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NEATA FETELOR! Aparem si noi dupa o mica absenta cauzata de DINUTU,care mi-a prins ZAPPul l-a umplut de saliva si s-a zis cu internetul.Ne-a costat 900000mii lei distractia lui dar asta sa fie necazul nostru. TANIA LA MULTI ANI! PTR SOTUL TAU[cheers] ,sa fiti fericiti sa va bucurati de bb . IOANA imi pare rau ca inca sunteti raciti si nu va puteti bucura de zilele frumoase.Poate o sa mai fie si alte zile frumoase sa se rasfete si MEXICANI tai.[blue]MULTA SANATATE! [/blue ADRIANAMULT CURAJ. Nimeni nu s-a nascut ivatat si apoi sa nu uitam ca pana nu de mult si 8 clase erau suficiente ca sa ai carnet.Acum 7 ani cind mi-am luat eu carnetul nu era nebunia asta in BUC.dar tot am mai avut incidente.Fetita mea CARLA pe care o duceam la gradi dimineata in drum spre serviciu si care vedea cum ma claxoneaza toti soferii(barbati )ma intreba daca poate sa le arate si ea degetul cum fac ei.Asa ca trebue sa-ti infringi frica si sa gandesti pozutiv,sofatul parerea mea se invata dea binelea conducand singura si invatand din greseli.La scoala se invata 20%din ce este in practica. ROXANAEU AM INCEPUT SA II PASEZ CU FURCULITI si incet incet a inceputsa mestece.Carnea o tai cu cutitu.Dinutu vrea sa bea si cu paharu dar se cam uda. ACUM S-A TREZIT ,FUG LA EL CA PLANGE. VA PUPAM Georgiana, Carla & Dinu pozele noastre http://community.webshots.com/user/jojoodinu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce e linistea asta???????????? [s]Robert (Otilica, scuze pt. intarziere[:o)])!!! [s]Tania pt. sotiorul tau scump si drag[cool]! Eu sunt gata pt. examenul de maine si abia astept sa scap de el. Acum mai e doar o chestiune de timp. Fetelor, multumesc mult pt. incurajarile legate de scoala de soferi[:X]. Tr. sa ma descurc si sa ajung la final. Acum conteaza sa gasesc loc la scoala de soferi pt. ca din cauza modificarilor ce se prefigureaza dupa 1 ian. 2005 am auzit ca e mare aglomeratie la invatatul sofatului. O sa incep sa sun de miercuri pt. a-mi gasi un instructor cu muuuuuuuuuuuuuuulta rabdare. Roxana, Rares papa in ciorbita orezul intreg si zarzavatul ras. La piureul de fructe dau marul pe razatoarea de sticla, pasez branzica cu furculita. Rares e mai sensibil si cum nu-i place ceva vomita la comanda. Asa ca tr. sa fiu f.f.f. atenta. De cand i-am dat mai gros decat la blender parca manaca mai putin la o masa. Dar am rabdare pt. ca tr. sa se invete si cu alte consistente decat la blender. Adriana - mamica lui [copil]Rares (13.02.2004) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/ad_risnov"]Album Rares[/url] [colegi][url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004"] Bebelusi ian.-febr. 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tania, [s] ptr sotul tau! Cat despre pasat, legumele si galustile i le dau si eu mai grosute, insa nu facute cu furculita. Ci la blender,insa mai zgrunturoase. Adriana, pai daca i-as da eu Alexandrei atat de groasa mancarea, cred ca ar varsa si ce nu a mancat. Ea se facea ca varsa si de la spanacul care era deja macinat si il mai bagasem si in blender. Nue vorba ca se ineaca, insa refuza sa inghita. Si daca nu mananca nici cat manca pana acum... Monica, am vazut pozele cu Albert. [pup] Tare dulce. Sigur ati trecut pe langa noi...Of, de ce nu ai zis ca vii la Circ? Oricum asa e mereu la noi in parc, galagie mare si copii agasanti care vin la carucior si tipa. De aceea Alex nu doarme deloc in parc. Georgiana, si eu i-am mai lasat Alexandrei paharul. Se distreaza sa bea asa, insa e drept ca se uda rau. Adina, mai traiesti? Nu mai dai nici o veste, nimic! Abia ai scris acum cateva randuri...Hm, crezi ca scapi asa usor? Pupici. Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, si eu m-am delectat cu pozele lui Albert[il]. E un frumos, un dragalas si un scump. Ce baiat mare ai!!! Unde e asa blondut, mi se pare ca seamana cu Rares[^]. Ioana, ce ai facut cu bona? Pupici si noapte buna tuturor[pup]! Adriana - mamica lui [copil]Rares (13.02.2004) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/ad_risnov"]Album Rares[/url] [colegi][url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004"] Bebelusi ian.-febr. 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NEATA FETELOR! Am reusit sa imi transform dimineata asta in una speciala .De fapt si este unu speciala ptr mine si sotul meu ptr ca astazi implinim un an de la casatorie.MULTUMESC BUNULUI DUMNEZEU PTR TOT! LA MULTI ANI PTR CARINA,ILINCA,AMOS DANIEL,TIBERIU,RAINA! SA CRESTETI MARI SI FRUMOSI.[cina2][cina2][cina2][cina2] Sunt moarta de somn[neand][neand],Dinutu s-a trezit toata noaptea nu stiu ce mai are ptr ca nu se vede nici un dintisor sus.Uneori am impresia ca parca ar avea colici dar nu cred ca mai au la virsta asta. BB vostri au manifestari asaemanatoare? DINUTU pe zi ce trece zice tot mai multe cuvinte:TATA ,DA,TZITZI,PA,numai mama nu vrea sa spuna. Facem si bravo si cam si noroc(cand vrea). Fug sa-i fac [papica][papica][papica],sper sa si manince. VA DORESC O ZI PERFECTA! Georgiana, Carla & Dinu pozele noastre http://community.webshots.com/user/jojoodinu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]Carina [s]Ilinca [s]Amos Daniel[s]Tiberiu [s]Raina[s]
Jojo sa fiti fericiti pana 120 de ani!!!!!!! Adriana cum a fost la examamen?????? Eu iar nu am dormit aseara[bang]..Rachella sa trezit din 5 in 5 min tipand..ceo avea?..asa face cam de 2 sapt,dr mi-a zis ca e de la dinti dar eu tot nu vad nimic..si chiar asa sa tipe in halu asta?...asa fac si bebeii vostri??????? Ziua mai e cum mai e ...dar noaptea ma termina.... Fug sai fac papa.... Anita
si Rachella -17.o1.2004[copil]http://community.webshots.com/user/sugarbabe134
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetelor!!! Ce liniste....suntem ocupate, stiu. Si eu la fel. Sa va spun cam cum se desfasoara o zi la mine: - 8,30 trezirea ( sau mai devreme sau mai tarziu pana 9,30 , dupa caz) - putina curatenie in casa, pregatit micul dejun lui Albert, mai lucrez pentru serviciu - iesim la plimbare pana la 12 - masa de pranz lui Albert - la 12 Albert adoarme - lucrez pentru serviciu cat timp doarme el - dupa ce se trezeste mergem la plimbare pana seara la 6 si ceva - vin acasa, ii dau masa de seara, pregatesc mancare pentru a 2-a zi pentru el, pregatesc masa pentru noi, in timp ce fierbe a lui, pregatesc baita lui, lucrez pentru serviciu . - 2 zile pe saptamana merg la facultate, in timpul asta sta mama soacra cu bebe, dar atat, restul fac eu cand vin acasa. Sunt super ocupata tot timpul, dar nu ma plang. Numai ca nu prea mai am timp de forum![:D] [:(] Albert si-a revenit cu mancarea de, doua zile papa mai bine iar eu sunt multumita de lucrul asta.[bis] E vesel tot timpul, rade si vorbeste cu toata lumea, nu am vazut asa copil vesel. E un scump. Acum si-a imbogatit repertoriul cu "lai, lai..."[^] Adriana, si mie mi se pare ca seamana cu Rares. Mai demult am zis asta, chiar sotul meu a zis. Ne uitam intr-o seara la bebelusi impreuna si il vede pe Rares zi zice "Ia uite ce seamana cu Albert!" [;)] Mult succes la examen, sunt sigura ca vei lua nota mare!![bis] Multumim pentru apreciereile la adresa lui Albert. Ane, nu stiu ce sa-ti zic de plansete ca Albert nu a plans niciodata asa. El nu a plans niciodata fara motiv, el plange doar cand e obosit si atunci vrea atentie, ma ocup de el si se rezolva.Nu a plans mai mult de 1-2 minute niciodata, de cand era mic. Iar noaptea nu a plans chiar deloc. Roxana, nu mi-am dat seama sa anunt ca merg acolo, nu ma gandeam ca cineva se plimba pe acolo. Jojo, multi ani impreuna fericiti!!!! [bis] Asa rau imi pare cand vad zilele astea fumoase ca nu putem sta prea mult afar ca eu am de lucru... Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD (19 ianuarie 2004 ) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/monica1816"]Album Albert[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...