Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (44)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Monica, multumesc mult. Chiar mi-ar placea sa am instructoare o femeie. O singura problema am: oare ma poate lua si lasa, dupa ore, in apropierea casei? Adriana - mamica lui [copil]Rares (13.02.2004) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/ad_risnov"]Album Rares[/url] [colegi][url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004"] Bebelusi ian.-febr. 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor de azi! Adina, imi pare rau pt. tine. Imi imaginez cit ai de muncit acum [bang]. Am patit-o si eu. Ioana, asa e cu mincarea, de 1 saptamina, Mircea a trecut la 3 mese pe zi. Asa ca ii dau dimineata 300ml cu lapte si 2 masuri de cereale, pe la 14 multilegume cu carnita sau galbenus sau simple si seara la 20 360 ml lapte cu 6 masuri de cereale. Si intre mese mai maninca putina banana, sau mar, sau o coaja de piine. Daca e agitat (mentionez ca fara sa-i fie foame) cu o coaja de piine il linistesc cel mai bine. Helen, sanatate multa lui Cosmin. Jojoo, multi ani fericiti! Nu-ti face griji pt. "mama", Mircea spune tata (+ alte chestii) de la 7 luni, dar mama spune de abia de 4 zile. Nu-ti zic cum imi creste sufletul cind il aud. Adriana, felicitari pt. examen si succes cu scoala de soferi. Eu am facut scoala, am dat si examen de 2 ori si am picat traseul, si acum mi-e frica sa ma mai apuc de condus. Pur si simplu nu-mi vine sa ma urc la volan cind vad citi inconstienti sint pe sosea. Fetelor, mai astept povesti de la voi sa le pun in paginuta bebelusilor. Daca vreti, trimiteti-mi-le pe PM. Pupici. Diana si [copil] Mircea (2.01.2004) [url="http://community.webshots.com/user/dianab13"]Album Mircea[/url] [url="http://www.freewebs.com/bbianfeb2004"]Pagina bebelusilor de ianuarie-februarie 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, iti dau numarul de telefon :0722/579 813, d-na Stancescu. Poti sa o suni si in seara asta, eu nu am sunat-o. Poti sa-i spui ca de la mine ai numarul, (Monica Albu) cu toate ca nu stiu daca ma mai tine minte la cate eleve a avut, ( Am facut scoala acum 3 ani) dar e mai bine sa vii la recomandarea cuiva, ii creste ei imaginea.[:D] Succes!! Te lasa acasa, pe mine ma lasa unde vroiam si iti poti aranja orele cum vrei, eu le faceam mai mult dupa programul meu de la serviciu seara. Asa e cu mancarea, dar nu e prea putin 3 mese? Asa vrea si Albert si cam acolo ajunge, ca suge dimineata, apoi la 11 ii dau fructele cu biscuiti sau cu 1 lingura cereale, pe la 5 legumele si seara cereale cu lapte , dar la lingurita. Adina, succes !! Am patit-o si eu odata, stiu cum e, am facut niste nopti albe. Noapte buna va doresc!! Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD (19 ianuarie 2004 ) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/monica1816"]Album Albert[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Carina, Ilinca, Amos Daniel, Tiberiu, Raina! [s] [s] sarbatoritilor cu numele! [s] La multi ani fericiti Georgiana! Anita, mama mea mi-a spus ca turta se rupe dupa un an, mai exact la 1 an, la 2 ani sau la 3 ani (adica la aniversari). Tu alegi cand! Adina [pup] Hai ca trece si asta! Eu am pierdut inainte de a intra in concediu de maternitate absolut tot de pe hard, munca mea de 5 ani de zile. Nu am reusit sa recuperam nimic. Ioana, buuun proiect! Bafta cu bona! Stii ca si eu am recitit din Dr Spock. Acum mi s-a parut si mai interesanta. Sunt lucruri interesante si la alte capitole privind diverse problematici, insa se refera la bebelusi de varsta mica. Helen, mi-ai cam dat de gandit. Si Alex face asa in scaunul de masa si se mai trage si de urechi. Eu am tot insistat la pediatre (la amandoua) sa fiu sigura ca nu e otita si mi-au zis ca ar fi facut febra mare. Insa a avut si ea 38.3 de cateva ori. Facea mai ales seara. Intr-adevar in perioada respectiva a avut si o usoara faringita si mai erau si dintii pe drum. Adriana, felicitari! O sa fie bine si la celalalte examene. Hi,hi! Si la scoala de soferi, numai sa te apuci cu curaj. Mickyyy, am vazut albumul Malinei! Tare dulce si frumoasa! Dar pacat ca e o singura poza de la munte. Va pup fugar si ma duc. Iar mi-am luat de munca acasa. Ah, sa nu uit. Am descoperit un dintisor de sus iesit. Asta explica maraielile din weekend. Celalalt pare iesit, insa nu se simte deloc. Cam ciudat...Oricum, saracuta cred ca are 2 dintisori sus si eu credeam ca se rasfata. Mai grav e ca nu scapam de eritem. Las ca ma mai vaicaresc maine, ca acum ma duc la treburi. Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza si de la noi multumim de urarile facute , noi am fost intr-o minivacantza, plus Octavia e in vacantza, asha ca nici vorba sa pot scrie, dar va citesc zilnic, si ma bucur de toate progresele facute de bebelusi! Carina e putin racita din nou, e tare sensibila, sambata am fost in vizite si a fost f cald, si a transpirat in casa, si pe luni deja racita cobza, in plus e si Octavia racita. Carina manca f bine , legumele si fructele, azi vom merge la pediatru, sa vedem ce alimente noi mai introducem, ca e cam fomista:) Merge foarte bine in 4 labe, se lasa singura in picioare si sta mult, merge pe langa canapea si alte mobiliere f bine, sa vedeti ce haioasa e !nu sta un pic locului este un copil hiper activ, daca îi zic la revedere ne face cu mana, zice papa, apa, bebe, si ba ba , o las sa se joaec mult pe jos, i-am pus special o saltea pt ea, si toata ziulica se joaca, îi place f mult sa doarma dupa ameaza afara, desi deja a cam dat frigul, dar altfel in casa doarme f putin.Noaptea doarme in patic, am reinvatat-o greu dupa vacantza din romania, insa incerc sa nu o tin peste zi in patic, ca sa stie ca acolo e locul ei de dormit, se trezeste noaptea de doua ori sa suga, si adoarme la loc, pana pe la 7 dimineatza , si peste zi are doua somnuri, unul pe la 10 si unul pe la 13, si seara pe la 8-9 la somnic. Am sa va spun cum sta cu lungimea si cu greutatea dupa ce venim de la medic. Va pupicim si la multi ani pt sarbatoritii de azi si multa sanatate mamicilor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu putina intarziere...[s] La multi ani! Amos-Daniel, Ilinca, Carina si Tiberiu [s] [pup] si sarbatoritilor de astazi [s] Bogdan, Cristian, Maysa, Vivien, Mihai Alexandru si Otilia [s] [flo] Ane, exact asa se intampla si la noi pe timpul noptii si asta de vre-o 4 zile... nici eu nu stiu de ce... o fi de la otita, de la dinti dar ziua nu este marait prea rau, doar nu-l doare numai noaptea... Azi noapte a fost dezasrtru, maraiala si foiala din 5 in 5 min...si la noi in pat la fel... el dormea f bine... Sper sa nu fie vre-o dereglare de alta natura ... mie mi se pare chiar ciudat, nu avea febra, nu avea nimic dar era cand in cap, cand pe spate cand pe burta, cand vertical, cand orizontal, cand pe mine, cand pe tatasu'! Eu ma gandesc ca ii este si prea cald dar imi este frica si sa-l culc cu maneca scurta ca pe timpul noptii se mai reduce caldura ... Noi suntem racordati tot la centrala comuna si dau caldura ca atunci cand afara ar fi - 20 grade, murim de cald, stau mereu cu un gem deschis complet(mai putin noaptea)..dar curent nu este... oricum cred ca de la caldura asta insuportabila i se trage imbolnavirea asta... il gasesc de multe ori cu caputul ud pe perna! Roxana,pai Cosmin niciodata nu a facut febra mare si de fiecare data a coincis si cu alta afectiune.. prima data cu indigestie, a doaua oara cu primii dinti si acum cu urmatorii dinti... dar a fost controlat cu aparatul acela ca un pistol...(prima data am fost chiar la ORL dar apoi nu, ca au aparat si la med de fam si la pediatru... Ce, ii este greu sa se uite in ureche?!! Daca crezi ca ar putea fi vorba de asta, mergi la orl, este mult mai simlu si mai sigur! Plus ca e periculos sa staea asa fara tartament desi se poate vindeca si de la sine insa riscul este mare ca e vorba de auz! Si noua ne-a zis ca in mod normal se face febra mare dar fiecare copil reactioneza in felul lui si se pare ca al meu face o forma destul de usoara insa recidiveaza si nu-i bine! Cum mai sta cu eritemul? Ai incercat pana la urma cu crema Petrini? La noi era carne vie dar i-a trecut in 2 zile cu asta... Helen si[copil]Dan Cosmin (21 Ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/phelens"]Albumul nostru[/url] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004"] Albumul comun cu bb-ii de ian-febr 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA! BUNA! LA MULTI ANI COPILASI FRUMISI! MAYSA VIVIEN MIHAI OTILIA Multumesc ftelor ptr urari si voi sa aveti parte numai de fericire in casniciile voastre.Aseara a fost o seara super.Amoricul meu mi-a adus un imens buchet de trandafiri(59).M-a dat pe spate cat de frumosi sunt,asa ca le-am facut poza si o sa-i vedeti si voi. DAR.........dupa o seara frumoasa a urmat spectacolul lui DINUTU.[box][box][box][box][box][box][box] he!he!he! credeam eu ca daca am baut 2 cupe de sampanie il pacalesc ,nici vorba.Toata noaptea s-a trezitsa o controleze pe tzitzi care mai nou am impresia incepe sa fie si suzi(suzi adevarat nu vrea) Ma gandesc sa punem punct alaptatului mai ales ca eu de la 4 luni nu am lapte decit intrun sin dar mi-e groaza de urletele pe cere o sa le traga.Daca stiti voi vreo metoda sa rezolv problema asta va rog ajutati-ma. Georgiana, Carla & Dinu pozele noastre http://community.webshots.com/user/jojoodinu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Roxana_G
Mickyyy, am vazut albumul Malinei! Tare dulce si frumoasa! Dar pacat ca e o singura poza de la munte.
Gata, sunt mai multe (vreo 24 parca [:D]). Ieri am avut probleme cu netul si n-am reusit sa puin decat o poza, dar s-a rezolvat astazi! Multumim de complimente [:)]. Hai sa ne laudam si aici putin...am fost la control....avem deja 8,400kg si 69 cm [bis][bis]. Peste medie cu vreo 2 luni la greutate si doar una la inaltime [:D]. Gata,....am fugit la munca....poate mai apar! [pup] si-o zi buna tuturor! Mickyyy[mamica] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...