Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (44)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Helen, eritemul este spre bine. Insa pielea pare usor arsa dupa Mercurocrom. E greu sa descriu, parca arata altfel. Acum folosim o crema speciala preparata la farmacie. Legat de ureche, sa stii ca o sa insist si eu sa se uite mai bine. Cine stie? Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai , ce nasol cutremur !!![bang] [bang] [bang] Eu eram in bucatarie , spalam vasele , am simtit ca se misca , am crezut ca se termina, dar cand am vazut ca nu are de gand sa se opreasca, am fugit si l-am luat pe Albert in brate. Era si el cu ochii deschisi , probabil a auzit zgomot. El a adormit la loc initial in brate la mine, apoi s-a trezit ca auzea zgomot de la vecini pe hol. Nu m-am panicat, doar ca nu stiam ce sa fac, unde sa ma duc. Tocami citisem pe forum ca e bine sa stai langa un obiect mare, nu sub tocul usii sau sub mese. Bine ca nu a fost nimic grav, decat sperietura. Sper sa nu mai fie altul ca acum chiar ma sperii tare ca stau cu gandul la el. Urasc cutremurele, mi-e groaza de ele....[bang][bang] Oricum nu cred ca mai dorm in noaptea asta, sper sa treaca mai repede. Mi-e frica ca adorm si ma trezeste vreunul si atunci e mai rau decat daca sunt ocupata cu ceva. Doamne, pazeste-ne!!! Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD (19 ianuarie 2004 ) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/monica1816"]Album Albert[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cutremuuuuur!Am crezut ca mor de spaima! stau la etajul 7 al unui bloc cu 10 nivele si blocul este construit pe un fel de bile antisismice si efectul a fost accentuat.Fractiuni de secunda am retrait cosmarul anului 1977! Sotul meu a luat-o pe Bibi in brate si eu am trezit-o pe Anduta si ochi in ochi am trait cateva secunde o spaima incomensurabila, mai ales in fata neputintei de a fugi undeva!!! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...albumul fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi acum am aflat de cutremur....familionu meu e bine...fetelor voi cum sunteti????toata lumea e ok?????????m-am speriat ingrozitor cand am auzit ca a fost asa de mare nu stiam pe cine sa sun prima oara.....uffffff bine ca a trecut si sper ca toata lume sa fie bine........ Va doresc o noapte linistita (fara un alt cutremur)...si da-ti vesti cum a fost....pupici......... Anita si Rachella -17.o1.2004[copil]http://community.webshots.com/user/sugarbabe134
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NEATA FETELOR!SUNTETI BINE? OF!OF!OF!Ce urat a fost.Noi stam la curte si cred ca nu a fost atit de nasol ca la bloc.Eu ma culcasem ceva mai devremeptr ca nu ma sinteam prea bine(am fost la facultate ieri si am venit cu o mare durere de cap),sotul meu se uita la tv iar DINUTU si CARLA dormeau. Eu m-am speriat ptr ca e primul cutremur mai mare pe care il prind in BUC.si mi-a crescut tensiunea.DINUTU s-a trezit dar ajunsesem eu la el si l-am linistitiar CARLA nu s-a trezit atunci ci mai tirziu si chiar ii era putin rau. Abia astept sa vad cemi fac prietenele si sper ca si voi prietenele mele cele noi sa fiti bine. SA NE AUZIM CU BINE! Georgiana, Carla & Dinu pozele noastre http://community.webshots.com/user/jojoodinu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!!!!!!!!!!!!! [s] ARTURICILOR [s] [s] Diana Alexia [s] Oribil cutremur!!!!!!!!!!!!!Noroc ca nu ma culcasem,ca ma trezeam mai speriata!Initial am crezut ca se misca sotul meu in pat [:D],dar se zgaltaia cam tare!!!!Noi stam la etajul 4, intr-un bloc vechi si auzeam toate alea cum scartaie!Andreiut dormea,si nu s-a trezit!Noi insa n-am mai putut dormi dupa aceea! Speram ca sunteti cu totii bine! [pup] si o zi minunata,fara zgaltaituri!!!!!!! Adlemi si [copil]Andrei(24.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ,fetelor ! Si multumim mult pentru urari. Ieri nu am putut intra pe net. La multi ani sarbatoritilor zilei Yann si Philip, sa-ti traiasca Ioana ,sa-ti aduca numai bucurii. Sunt absolut superbi! La multi ani Diana Alexia ! Sa cresti mare si frumoasa! Eu abia acum sunt socata cand realizez ca au fost cel putin doua cutremure mari la 22,40 aproximativ si la 23,45. Eu m-am culcat pe la 22,00 , Otilia se culcase pe la 21,00. Ea care nu se trezeste noaptea a inceput pe la 23,00 sa planga iar cand am luat-o in brate in loc sa se linisteasca ma impingea cu manutele si plangea. I-am dat lapte si am linistit-o cat de cat , a adormit dar un somn foarte agitat. Acum realizez ca de fapt ea a simtit primul cutremur pe care noi nu l-am simtit. Deoarece ea era asa de agitata n-am mai putut dormi si stateam sa o veghez, atunci am simtit cel de-al doilea cutremur. Dupa ce s-a terminat Otilia s-a linistit instantaneu si a adormit profund. Bineinteles ca eu nu am mai putut dormi o buna bucata de noapte. Oare copii au un simt mai puternic decat al nostru ? Otilia mea are doar opt luni. Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Arturicilor si Dianei! [s] Sa cresteti mari, voinici, voiosi si sanatosi. Dormeam bustean cand a inceput cutremurul, insa evident l-am simtit si m-am trezit. Finalul apoteotic l-am simtit serios. Paralizasem de frica, si in loc sa iau copilul repede sub grinda, am stat ca o plosnita in pat intinzand in disperare mana sa gasesc intrerupatorul de la veioza. Alex in schimb a dormit neintoarsa. Ca atare am incercat sa minimalizez panica (respectiv a mea, intrucat eram singurele!) si sa nu fac prea mare zgomot. Desi mi-a trecut prin cap sa ies afara, m-am gandit ca sunt mai in siguranta in casa. Parca imi trecea deja prin fata ochilor imaginea mea alergandu cu copilul pe scari in timp ce se zguduie. Numai de asta ma temeam, sa nu inceapa cutremurul din nou tocmai cand coboram pe scari. Asa ca am stat cumintica pana a venit tati, am vazut stirile si am multumit lui Dumnezeu ca a fost doar atat. Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...