Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de sept-oct 2004


Veve

Recommended Posts

Danyce am vazut-o pe Alma si in sfarsit iepurasii tai, ce tari sunt si copila e o minune Abia astept sa o vad in realitate Si am si eu pantalonas cu ursulet de la zeeman pt Tristan si ma gandeam sa ii iau Almei asa o rochita , bine ca nu i-am luat ca aveai in dublu exepmlar ralucule http://community.webshots.com/user/ralucule
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetele, am si eu o mare rugaminte - cine a fost si-a ridicat alocatie pt bebe si indemnizatia aia de nastere sau cum se cheama, spuneti-mi si mie ce si unde tre' mers... Nu sper eu multe, da' daca mai e cineva care-a nascut in sect1 si a avut treaba cu primaria sect 1... Nu de altceva, da' eu sunt singura in tp zilei si n-am pe cine trimite sa se ocupe, tre' sa merg eu si piticu' are abia 3 sapt si s-a facut si urat afara :(((... Am intrat eu pe site la primarie si stiu despre acte din ce scriu ei acolo, da' tare-as vrea sa-mi spuneti voi ce stiti.. Multumim frumos..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna tuturor fetelor baietelul meu are nasul infundat. dati-mi si mie o solutie cum sa-i curat nasucul dar nu imi spuneti de pompita aia ca el are un nasuc mic tare si pompita aia mi se pare ata de mare.si ieri ne-au aparut niste burbonele rosii pe frunte si tample si vad acum ca pielea capului e rosie.au avut bebeii vostri asa ceva? o zi buna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

amodia, eu ii curat nasul lui Tristan cu bete de curatat in urechi, prin miscari de burghiu orientate inapoi. Daca sunt prea departe nu il chinui astept pana vin mai inafara, unii mi-au zis sa pun ser fiziologic in nas ca sa se inmoaie, dar mi-e cam teama asa nu ii bag asa ceva in nas.Am mai citit ca poti inmuia tampoanele alea in ser fiziologic ca sa inmoaie putin secretia. Acum vezi si tu poate te descurci asa ca mine, eu doar cu tampoanele alea pe bat ii scot, si aia nu o fac in fiecare zi , il mai las sa si fornaie. ralucule http://community.webshots.com/user/ralucule
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor am mai pus poze Am si eu o intrebare, ori nu am inteles eu bine ori sunt nebuna: Copiii vostrii casca? Al meu casca si am citit ca cica nu prea e bine sa caste....... NU casca asa in continuu. El doarme , mananca, da mai nou din maini si din picioare cand e treaz, si gangureste. Suseta e prietena lui cea mai buna. SI vad ca azi e cam pe trecute si ciuperca de la fund. Aici mi-au zis sa nu ii fac mai des de 2 ori pe saptamana baie si nu cu sapun sampon sau alte produse cosmetice, dar azi..... pt ca asa mi-a zis asistenta aia sa nu ii mai pun pampers ci fixie, al meu Tristan cu toate ca era schimbat de o ora, avea kk si la gat plus ca baltea pipi acolo, asa m-am enervat ca l-am bagat direct in baie si l-am shamponat si sapunit, cu toate ca instructiunile de aici sunt ca se spala copilul doar cu apa si doar de max 2 ori pe saptamana ma rog, eu il spal o zi da una nu, adica il bag in cada. Mai multe nu mai imi vin in cap acum pupaciuni la toata lumea si la toti bebeii si mamicile proaspete ralucule http://community.webshots.com/user/ralucule
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ralucule multam pentru raspuns.o sa incerc cu betisoare. sa stii ca si al meu casca cand e somnoros si o tine asa cateva minute. cat despre baita de ce nu fierbi tu apa si o lasi sa se raceasca dupa aia si asa ii poti face in fiecare seara. al meu daca nu i-as face baita in fiecare seara cred ca peste 2-3 zile ar fi iritat si la gat si subtiori, plus ca acum cand il schimb de pampers il spal direct in chiuveta la poponet de fiecare data cand il schimb. eu pana acum i-am facut baita numai cu ceai de musetel si cu sampon pentru bebei pus in apa de spalat, dr de 2 zile ii fac baie cu apa simpla si vad ca are burbonele rosii pe frunte, tample si pielea capului. ma gandesc ca o fi de la apa??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ii curatam nasucul tot cu betisoare pentru urechi, dupa baitza, am impresia ca atunci se mai inmoaie. Si noi ne fornaim din cauza mucisorilor si cateodata mai punem si ser fiziologic. Iar baitza noi ii facem in fiecare seara cu apa simpla, initial am folosit sapun si sampon special, apoi am citit pe net ca pielea lor e foarte sensibila si nu este nevoie de sapun. Si noi facem bubitze mici pe piele in special cand transpiram din cauza caldurii din camera sau a acceselor de plans. Nu le tratam cu nimic pentru ca dispar de la o zi la alta. Astazi am cumparat scutece Happy pentru ca nu am gasit altceva la supermarket. Pana acum am folosit Pampers care mi se par cam scortoase. Dupa prima privire nu prea am incredere in Happy dar mai vedem cum reactioneaza bebelusha. Va pup. Cristina, Christian si bebe Alexia Maria http://community.webshots.com/user/lastusedpixel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor am luat-o razna, voi va culcati copii pe burta? mi-au zis aici ca nu e bine a se poate sufoca tralala voi ce ziceti? daca il pun pe burta ii treec sughitul ala, asa am vazut... ce sa fac? amodia buburuzele alea nu cred ca sunt de la apa, da cu ceai negru, ca la noi au trecut toate cu ceai negru Faci un ceai din ceai negru il lasi sa se raceasca si cu ala rece dai pe bubite adica tamponezi cu un tampon si lasi asa, ai sa vezi ca trece. Si eu il bag la chiuveta zilnic, de mai multe ori ca deh face kk pipi alea alea, eu am zis ce imi zic astia aici si nu prea sunt de acord.... ralucule http://community.webshots.com/user/ralucule
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MCM si mie mi se par Pampers cam scortoase si am dat-o pe Libero si bebelul reactioneaza foarte bine la ele. ralucule si mie moasa mi-a spus ca ei la inceput le spunea mamicilor sa-si culce bebeii pe burta pana cand au avut tot felul de probleme asa ca au spus acum in nici un caz sa nu-l las sa doarma pe burtica.dar asa cate putin in fiecare zi il punem si noi sa-si mai antreneze gatul si bratele[:D] teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici Fetelor care ati nascut felicitari pt bebei,sa fie sanatosi si mancaciosi si fara colici![flo][pup]! Am fost si noi la doctor si totul e foarte bine...dar colici tot avem cu tot cu picaturile care ni le-a dat doctorul,si a zis ca de fapt unii copii au asa ceva iar altii nu,si nu este vorba de mancare,ci pur si simplu depinde de fiecare individ. Am facut si caca azi,ca am luat un siropel care ni l-a prescris doct,si vad ca e bine...si noi sughitam si ne-a zis ca e normal si o sa treaca ca si colicii,mai tarziu....e tare inervant saracutul cand il apuca,dar asta e. Fetelor,aici mi-au zis sa nu punem copilul sa doarmna pe burtica in nici un caz,ca se poate ineca...dar ziua il poti tine tu pe burtica cand e treaza sau daca doarme la tine in brate...al meu nu prea sta pe burtica inca,cred ca e cam micut...plange si nu ii place[:D]! Noi nu avem probleme de la Pampers,suntem chiar incantati de el...si nu suntem iritati absolut de loc,dar ne ungem de fiecare data cand il schimb cu o crema cu aloe si propolis,mi-a adus-o mama din Romania,dar e luata de la o firma cu produse americane(ironia sortii..heheheh),se numeste"ALOE PROPOLIS CREME"-Forever...e mana cereasca fetelor...eu am dat la inceput si cu crema cu galbenele,si e si aia buna,tot din Romania este,dar asta e mult mai buna...deci daca puteti gasii asa ceva cu aloe si propolis sa luati ca e super buna....copilul meu nu a avut nici o iritatie pana acuma ,si are un fundulet tare curat si frumos,doctorul chiar ne-a laudat, ca rar vede asa copii fara probleme![il] Cam atata,azi am avut ceva timp de scris[:D] Va pup si sa aveti nopti cat mai usoare si bb fara colici! [pup]Mirela si bb Robert http://community.webshots.com/user/crismir100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...