Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pt femeile cu "greutate"...incepem o dieta? (4)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
De azi dimineata m-am hotarat sa beau 1 paharel de zeama de varza pe stomacul gol si vad ca deja incepe sa-si faca efectul,pen ca problema mea cea mai mare este constipatia. meniul de azi: 1 ou fiert,2 feliute subtiiri de cascaval brinza cu rosii si castraveti pui cu sos de rosii si o salata de varza cred.. in privinta sportului tre sa recunosc ca sunt cam lenesa,in afara de 1km mers pe jos zilnic si urcatul a 3 etaje de 2 ori pe zi nu prea fac nimic. ma mai frec cu sare pe picioare si fund in timpul dusului,pentru celulita da cam rar[bang] Valentina Never say never!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele Sigrid , merci pt urari. Clover, daca vrei , poti. Aseara mi-am batut joc de mine, am mancat aripioare picante. Azi nu sunt buna de nimic, am baut la ceai de mi-am speriat colegii. Am niste arsuri.......... Cred ca o sa mananc niste fructe ca altceva nici nu suport. O sa mai bag la bicicleta ca de sala si alte chestii nici nu am timp. nu stiu de ce dar mi se pare ca trece timpul asa de repede.... mie nu-mi mai ajunge timpul si sunt intr-o continua alergatura, nu dorm la pranz , nu lenevesc nu am nici un week end linistit si cu toate astea nu mai imi ajunge timpul. As vrea sa fac atatea chestii.... Spor la slabit. Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma bate gindul sa fac niste impachetari, la un cabinet de cosmetica. Zece sedinte costa cam 3,5 milioane. Pe de alta parte, mi-as lua si un aparat de vibromasaj sau altceva de facut sport (nu vreau bicicleta), ceea ce m-ar costa cam 200 de E. (am sondat piata[:D]). Un abonament la sala ar fi cel mai sanatos, dar lenea-i cucoana mare. Mi-e frica sa nu imi atirne pielea dupa ce slabesc, de asta v-am cerut si voua parerea. Plus ca, oricit de slaba am fost inainte (44kg), abdomenul meu n-a aratat niciodata cum mi-am dorit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mihaela R,eu am facut in aprilie impachetari.Tu nu esti grasa, chestia cu 45 de kile e moft, si eu am acum 52 de kg. la 161 si intr-adevar la 47 arat cel mai bine.Mi s-a parut ca sunt gr5asa si am facut impachetarile.Am slabit pana pe la 50.Dar 10 impachetari sunt ...cam inutile.Ai piele f. fina dupa, dai vreo 3 cm jos si in 2 saptamani esti la fel.Intre timp pierzi minerale prin transpiratie si arati la fata ca naiba.Eu am probat, iti zic sigur! Sportul e singura metoda, cu rezultate lente dar durabile.Eu nu m-am mai dus demult la fitness, dar imi voi reinoi abonamentul.Vroiam electro, dar m-am convins ca nu e sanatos. [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina, tocmai de aceea stau si eu in dubii. Grasa nu sint, dar plinuta sint putin. Nu se vede acum, cind ne imbracam cu haine groase, dar o rochie de seara sau altceva de genul acesta n-am ce pune pe mine. Poate daca as face foarte mult sport as reusi sa imi modelez corpul si nu ar mai fi nevoie sa ajung chiar la 45 de kg ca sa arat bine, dar eu am si o conformatie mai aparte, cu le spuneam si fetelor, arat la 50 de kg cum arata alte fete de inaltimea mea la peste 55de kg. Si la sala mi-e asaaaaaaaa de greu sa ma duc! Cred ca ma apuc de exercitii acasa, pina la urma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang] cred ca va fi mai greu decat ma asteptam eu... vad ca si voi va cramponati de 2-3 kg. la mine se vede daca iau si 1 kg si mor de nervi, acum ca m-am ingrasat vreo max 4 kg, toata lumea imi spune "vai dar ce te-ai mai ingrasat, aratai mai bine in urma cu nu stiu cat timp" off femeile astea parca n-ar avea alta treaba decat sa contabilizeze kilogramele altora. ciudat e ca daca slabesc 2 kg sub 50 toata lumea imi spune ca sunt lesinata moarta! [bang] [box]asta merita!! aseara am mancat: o omleta cu sunca, 2 cani ceai gastric si niste seminte (asta de stres si ca sa nu mananc punga aia de napolitane in ciocolata din dulap pe care am aruncat-o in dimineata asta) [q][q][q] Voi cand sunteti stresate mancati? Ca eu as cara la ciocolata... numai ciocolata vad in fata ochilor![q][q] Va [pup] So if you tried to understand me Would you crucify or damn me Or stand by me Like smoke around the flame
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor sa va zik.... de luni am inceput dieta de care va povesteam plus pastilele reductil....totul merge mai bine decat ma asteptam...adica mult prea repede si chiar ma ingrijorez....de luni pana azi dimineatza am pierdut pe cantar 2 kg....ceea ce mi se pare foarte mult in numai 2 zile....e drept ca nici n-am mancat mult...de fapt nu mi-a trebuit sa mananc si nu am facut eforturi mari sa-mi suprim pofte ....desi am gatit si s-a mancat in jurul meu la greu.... deci luni am baut lapte degresat cu cafea si o feliutza de sunca presata cu un crenwurst...la pranz o salata....seara piept de pui-pastrama si iaurt degresat martzi am baut lapte cu cafea si o rosie cu o felie de motzarella...spre ora 6 seara o jumate de piept de pui la gratar....si atat azi dimineataza un ou fiert moale cu o felie de sunca- lapte cu cafea si nu mi-e foame....voi ce credetzi gresesc pentru ca mananc prea putin? http://community.webshots.com/user/tamarutza http://community.webshots.com/user/tamarutza2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Ies si eu la raport ca ieri nu mi-a mers netul su nu am reusit sa iau lagatura cu voi! Am inceput sa ma alarmez ca nu mie foame deloc, am ajuns sa mananc de nevoie sau doar ciugulesc ceva! Am gatit pt sotul meu mumai bunatati,si eu care [pofta] nu am gustat ca nu imi era pofta! Sapt asta imi fac testul de sarcina poate o fi de la [copil]!Si acum raportul: -dimineata: 1 cafea decof+ 1 mar -pranz: fasole fiarta simpla+ 2 felii paine secara -cina: cred ca nimic ca aseara Ma bucur pe de o parte pt lipsa de apetit, dar aseara am avut niste ameteli ca-mi venea sa cad jos!! Felicitari fetelor pt kg date jos si multa ambitie ca de nu [duel]! [;)] allexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...