Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pt femeile cu "greutate"...incepem o dieta? (4)


vilma

Recommended Posts

Tamara, primele doua-trei kilograme se duc jos jos cel mai repede, dupa aceea e mai greu.[:D] Totusi, la tine nu stiu ce sa zic, vad ca iei si Reductil. De luni ai inceput cu pastilele? Eu nu stiu nimic despre Reductil, dar totusi sint sceptica cind vine vorba de produse de genul acesta...Nu-i mai bine sa slabesti fara "ajutoare" de genul acesta, aici, cu noi? Zic si eu...nu te supara pe mine[flo], daca tu esti sigura ca nu-i nici un pericol cu Reductilul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Mihaela R, Am facut prostia sa fac impachetari si electrostimulare ... ca sa pot compara tratamentele. Impachetarile te ajuta un pic la textura pielii si nu dai mare lucru jos (sau chiar deloc)si pui apoi la loc. Electro e buna daca faci mereu... dar nu slabesti la cantar.. doar f putin la centimetri si se pare ca ar mai tonifia nitel muschii.. Eu ma duc la aerobic de 2 ori pe sapt (mai si trag chiului din lipsa de timp) dar imi fac autocritica si ma mobilizez. Si eu am 12 kg pe care vreau sa le dau jos si tot incerc diverse metode Daca gasesc varianta optima... o fac publica cu surle si trambite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, si eu la raport: - 10: 2 banane - 12: omleta + piure + muraturi - 21: o salata, ceva ... Nu reusesc sa conving cintarul ala sa-mi arate 64,x sub nici o forma, nu stiu ce sa mai fac[neand]. Nu ma pling, am dat fix 6 kg in 2 luni, dar mai am inca 4kg care nu vor sa se lase convinse. Cred ca le place de mine si nu vor sa ma paraseasca[poc]. chiti, iti tin pumnii! Sa ne anunti daca devii [gravi]! [pup], Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisi bine ai venit si slabire usoara ;-P! Chiti sa auzim de bebe si numai de bine! Mihaela, iubita, nu ma supar deloc pentru observatia ta....Eu nu cred in pastila de slabit minune, ci numai in efectul ei placebo si mai ales, in faptul ca e scump, te ustura buzunarul si nu-ti da mana sa trisezi in cura, cel putin atat vreme cat te gandesti c-ai dat o carutza de bani....cu care puteai face multe alte lucruri.....:-) dar ce nu facem noi femeile pentru a ne simtzi bine cu noi insene, nu? despre pastile de slabit pot vb mult....am studiat problema pe toate partile din proprie experientza va pot spune ca eu am incercat Herbalife imediat ce nascut, dupa alaptare si de la 78 am ajuns la 70....si nu am mai pus la loc....dar m-am abtinut, am fost la sala, m-am chinuit cu mine in lupta cu poftele si hameseala ce aparea odata cu seara :-P....eu sunt genu' care nu mananc nimik toata ziua ....ma inec in cafea si tigari....iar dupa ora 5 ma arunc in frigider si hapai cam tot ce prind.... de aceea satula de tot si de mine, m-am decis sa merg la nutritionist....asa ca iau Reductil la indrumarea lui si nu de capul meu....da, de luni iau pastila asta si am mancat in limitele dietei recomandate, fara a-mi fi foame sau pofta, ceea ce mi s-a parut super super....sunt la fel de convinsa ca dupa ce termin cu slabitul daca ma arunc pe/in frigider si nu voi fi rezonabila voi pune la loc....So, am decis si sunt hotarata sa mentin rezultatele oricarevor fi ele :-) daca mai avetzi intrebari va astept sunt alaturi de voi si va doresc tuturor kg pe care le doritzi si voi tamara http://community.webshots.com/user/tamarutza http://community.webshots.com/user/tamarutza2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

New, multumesc. La electrostimulare nici nu ma gindesc, ca nu e chiar sanatos, iar de la impachetari mi-am luat gindul. Chiti, daca devii mamica, te primim in clubul doar in vizita, ca oaspete, nu ca membru, ca n-ai voie la cura de slabire. Pisi, bine ai venit printre noi. Spor la slabit. Ai sa vezi ca e mai usor aici, cu noi, pentru ca ne sustinem reciproc. Tamara, toate vom reusi! Sintem aici, in club, numai invingatoare. Chiar daca ne mai poticnim, ne incurajam si tot pacalim "dusmanul" - cintarul. Incearca sa iti impui sa nu sari peste micul dejun si prinz, e vorba si de sanatatea ta. (Eu vorbesc...)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc de primire. Eu am 1.60 si 63 de kilograme. In visele mele bune as vrea sa ajung la cele 50 de kg pe care le aveam inainte de a veni aici, dar vrabia malai viseaza, si m-as multumi sa ajung la 55. Dar ce ma roade cel mai tare e ca datorita schimbarii stilului de viata (100% sedentar) si regimului alimentar, eu nu ma pot opri din ingrasat. Lent, dar foaaaarte sigur. Voi reusiti sa va mentineti greutatea? [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele Sunt nervoasa. Azi a fost ziua de nastere a sefei Am vrut sa refuz tort si alte bunatati pentru ca am promis ca saptamana asta ma tin de treaba si o nesuferita de colega mi-a spus ca am innebunit-o cu cura mea de slabire si ca nu are rost sa ma chinui ca nu ma vede ea slaba pe mine. Mamaaa.. ce m-am ofticat, am basculat o felie de tort chiar in fata ei . Dupa aia mi-a parut rau ca m-am razbunat pe mine dar nu mai puteam sa dau timpul inapoi. Asa ca saptamana asta am dat-o rau de tot in bara si-mi doream atat de mult sa ma tin de treaba .... Sper sa-mi revin ..., imi pare rau ca m-am lasat ca o fraiera... incepusem atat de bine. Imi vine sa plang Nu mai poti sa faci nimic pe lumea asta fara sa se gaseasca un destept sa te dea inapoi. Eu sunt si foarte obosita. am de dat un examen pentru care am mari emotii, de Onitza bombonitza nu prea am mai avut timp si s-au adunat cam multe. Am nevoie de fortze ca sa trec peste toate astea, dar sper sa-mi revin. Va pup Doina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, in primul rand aseara nu prea am fost cuminte, asta ca sa ma parasc,ca parca justmallkiss zicea ca am ambitie, cine manca asera prajituri bea martini, iooooo[bang][bang][bang].Mai fetelor , eu nu mancam o ciocolata pe an, dulciuri poate in vizita la cineva, niciodata nu imi cumparam pt mine personal, nu simteam nevoia, nici nu ma omoram, mai fetele de cand am inceput regimul, visez prajituri iar daca vad in casa, sunt exact ca drogatii, nu ma pot stapani. Ce o fi cu mine?[:(!][:(] Pis -pis bine ai venit[bere], cu un [pahar de apa plata. Chiti asteptam vestile, sa ne spui ca esti[gravi]si apoi sa nu ne uiti, sa ne mai vizitezi si pe noi . Ioana75 nu te mai stresa acuma, ai dat destul, sa nu fii vanata la fata de foame simbata, mai ai un pic, hai ca o sa fii o frumusica,abia asteptam poze. Meniul de azi: dimineata : cafea pranz:o felie de paine neagra cu sunca Seara:salata de rosii cu branza Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...