Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pt femeile cu "greutate"...incepem o dieta? (4)


vilma

Recommended Posts

Nastad imi pare rau ca esti suparata, si eu sunt ca ieri am dat-o in bara rau de tot, dar am zis asa ca tot e un castig , daca nu eram la regim pe linga prajitura mai mancam si o portie de cartofi prajiti, poate si o friptura si paine, deci din start oricum sunt cu niste calorii minus, cred ca trebui sa avem puterea a doua zi sa o luam de la capat cu mai multa ambitie si sa demonstram tuturor ca putem fi si noi slabe.Fetelor ce sa va zic , voi disperati ca aveti de dat jos poate 5kg, poate 10kg, dar eu ca am de dat jos inca 30kg sa arat omenesc, si jur ca aceste kg nu le am acumulat ca nesimtita ci mancand ca un om normal, aveam 70kg cand am ramas insarcinata si am ajuns aproape la 100 kg, asa ca ce pot zice , celor care au de dat jos putin, fruntea sus, se poate si mai rau. Tamara daca nu te superi , spune ne si noua in mare ce regim ti a recomandat sa urmezi, poate vedem si noi unde gresim sau daca gresim., asta inca o data daca e posibil si nu te superi. Va pup grasutele mele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
bey fetelor ma omoratzi cu supararea asta a mea! ce Dumnezeu mey, suntem colege de suferintza sau ba? Sau am eu fatza de suparacioasa sau mi s-a dus vestea pe Dc ca sunt sensibiloasa de numa???!!! [alcool] DIETA < 1000 calorii !!!!!!! NU!
  • paine, fainoase(spaghete, macaroane, snacks-ri, biscuitzi, stiksuri, gris), orez;
  • zahar.....CICLAMAT, dulciuri concentrate, gem, miere, etc
  • grasimi (slanina, mezeluri grase, tot ce lasa urma pe cola de hartie :-P
  • fructe dulci(banane, portocale, struguri, pepene, piersici,caise zemoase, smochine)
  • sucuri de cumparat
  • frisca, smantana
  • cartofi prajitzi
meniul unei zile ( de ghidaj-numai pe asta il am): ora 7 -1 ceai cu 1/2 lamaie sau o cana de lapte degresat -1 felie sunca sau parizer+ 1 ou fiert sau o felie de telemea slaba, cas sau 1 cub branza topita -1 rosie, 1 ardei, 1 castravete ora 10 -1 iaurt dietetic/1 mar rosu/1 grapefruit ora 14 -supa fara carne, fara os, fara taitzei, fara galusthe (e formularea lor.....:-)...deci apa calda :-P de legume -150 g carne macra (peste, pui,vita, porc) gratar (la flacara) sau fiarta + garnitura de legume fierte (mazare, fasole verde, morcov, porumb) sau varza inabusita SAU - salata de cruditazi+ sos alb( o ling maioneza light-dietetica+ 1 iaurt= marar sau tarhon sau usturoi) ora 17 -1 iaurt dietetic/1 mar rosu/1 grapefruit/ o gutuie ora 20 - 1 ceai+ 1/2 lamaie - 200 g branza de vaci (amestecata cu iaurt, sare, ceapa, marar) + 1 rosie/ardei SAU -conopida fiarta/fasole verde fiarta/ciuperci fierte/salaat mexicana + sos alb (cel de mai sus) mie nu mi s-a parut ca te pune chiar sa rabzi de foame, e echilibrat cat de cat... mai intrebatzi-ma si va raspund, acum nu am prea mult timp, ma cheama gemenii [/list] pupici tamara [/size=2][/font=Arial Black] http://community.webshots.com/user/tamarutza http://community.webshots.com/user/tamarutza2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am consultat un nutritionist care nu m-a ajutat cine stie ce... mi-a prescris crom si un amestec de tincturi de urzica, soc si nu mai stiu ce... dar se pare ca este bine sa mananci portii mici si mai dese ca sa se invete organismul ca va primi mancare si ca nu trebuie sa stocheze nimic pt "zile negre"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragelor ...imi aduc bine aminte ca imediat ce a aparut acest subiect aici eu am fost prima care a raspuns si am sarit de pe scaun ca arcul ca o sa slabesc si sa vezi ce o sa mai fac si bla bla...si sa ajuns la capitolul 4 si eu nu am dat 1 gram jos ca sunt o calica si mananc tot ce prind [pofta]Azi de necaz am facut fasole si ardei copti si am mancat de m-am spart...acum intrebarea mea este Ce sa fac dragelor sa intru si eu in trupa voastra !!![pup] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603"]Povestea lui Alvaro-Daniel[ruga][/url] [url="http://community.webshots.com/user/elenalove27"]web1[/url]-[url="http://www.picturetrail.com/Elenalove27"]web2[/url]-[url="http://community.webshots.com/user/alvarica"]web3-[/url][url="http://community.webshots.com/album/176132163sNxCtu"] [/url] [url="http://community.webshots.com/user/alvarica/1"]Halloween[biz] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]`Neata fetelor! Ies si eu la raport daca am cu ce?! Aseara am mancat 2 felii paine de secara cu 2 felii branza. -dimineata: 1 cafea decof+ 2 biscuiti -pranz:o salata -cina: nu stiu Ne dorim tare mult un bebe, dar mi-e si teama ca o sa iau mult in greutate pe perioada sarcinii si nu vreau sa ii fac lui rau sau mie. Probleme cu sanatatea nu am avut si nici cu tensiunea, dar daca tin un regim mai naturist, asa cum zicea Sigrid cu gratar si fructe poate nu ma ingras asa tare! Trebuia sa ma gandesc de mult [bang]la un regim sa slabesc inainte de bebe! Maine am concediu si vine si mama la noi asa ca o sa avem un adevarat festin in bucatarie! Am uitat dar am facut sarmale ieri si nu m-am atins de ele, va vine sa credeti [:0] O sa ne vedem luni la raport si sa vedem pana atunci daca imi iese ceva la test sa va anunt daca sunt [gravi] Chiar daca se intampla minunea eu tot o sa va supraveghez atent[haibat] si va cert daca calcati stramb!! Acum va pup dulceee si multa bafta !![pup][pup][pup] allexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineataaaaa!!!! sigrid- m-a amuzat teribil ce ai scris tu! si eu sunt din clubul dependentilor de dulciuri care intra in sevraj de cum vad bucatica de ciocolata. eu am aruncat ciocolata din casa, mai e o bucatica mica in frigider, dar aia e pt exercitiul zilnic de vointa! stai tu linistita ca indiferent de nr kilogramelor de dat jos tot te simti rau. mie mi se pare ca cele cateva ale mele pe care vreu sa le indepartez fac cat o tona. pt ca imi este greu sa renunt la anumite obiceiuri alimentare, adica: daca cartofi prajiti nu am voie, paste nu, pizza nu,fainoase nu ( si cu fainoasele mi s-a dus 3 sferturi din mancarea mea)dulciuri nici atat,prajeli nu, grasimute nu, banane, somchine, nuci etc nu am voie... atunci ce naibilui sa mananc???!! Ce mai ramane? Asa ca e ff greu indiferent de cat ai vrea sa dai jos. Pt ca implica schimbarea obiceiurilor alimentare. ce e reductil? eu mai am o mica problemuta! ea poarta numele de cantar, sa detaliez: pe cantarul din baia mea o zi arat de 51, o zi de 50, la parintii mei acasa arata tot intre 50 si 52, la socrii imi arata 53-54... de aici dilema... eu pe cine sa cred? si apoi pantalonii nu mint ei arata clar: ingrasare 3-4 cm... mama ei de viata!! chiti[pup] [pup]la toata lumea!! So if you tried to understand me Would you crucify or damn me Or stand by me Like smoke around the flame
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va multumesc din suflet. Nu sunt plangacioasa de felul meu dar acum cred ca s-a acumulat oboseala si nervi. Daca trec de examenul de sambata cred ca-mi revin, ala ma streseaza cel mai rau. Fie ce o fi. Sigrid nu dispera , incet dar sigur. Eu m-am ingrasat foarte mult, aveam 55 de kg si apoi am ajuns la 72, groaznic. Dupa concediu m-am hotarat sa slabesc si pana acum am dat 9.5 kg, la forum am aparut cand aveam 68kg. Mai calc in strachini dar nu am ce face. Noroc cu voi ca ma tineti pe linia de plutire. Elenalove27 noi te primim in trupa noastra si daca nu vrei sa slabesti, ne-ar prinde bine niste incurajari. N-am mai vazut tabelul. Care e treaba? va pup. Doina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sigrid, multumesc de incurajari si suport[il]. Faza e ca nu vreau sa ma las pe tinjala dupa nunta, vreau sa continui cu slabitul. Va rog sa nu ma lasati, si sa ma bateti la cap, ca eu sint sensibila la asta (mai tineti minte ca m-am lasat de zacusca numai de gura lui sigrid? [:D]) nastad, fii tare! [flo] Lumea e rea, si ce iti recomand e sa devii insensibila la anumite persoane, ori macar sa mimezi ca esti si sa nu le arati ca suferi, si atunci o sa inceteze [haibat]. Raportu' si eu: - 14: o saorma mica - 20: nu stiu inca, dar va fi putin [pup], Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...