Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (58)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by mariussimiuc
Ce "termen de valabilitate" are pestele proaspat tinut la congelator? [ups]
[url="http://bd.lilypie.com/8gdMp3/.png"]Miha[/url][gravi] si [url="http://good-times.webshots.com/photo/2595202670088512827FqdBsl?vhost=good-times"]Robert[/url] [hia]
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Stiu dar nu sunt sigura ca e corect: pt. copii 1 luna(unii spun 2) iar pt. adulti 6 luni. Dar pe etichetele din comert am vazut la prod. congelate termen de valabilitate 1 an.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns
'neata si o [cafea] Va multumim fetele, adevarul e ca am un baiat fuduuuul, nush ce-o sa fie mai incolo [:D] Miha, eu iau peste proaspat din piata si-l congelez portioare ptr Vladut. Incerc sa i-l dau cam in 2 luni, maxim, nu de alta (ca nu are nimic) dar capata gustul ala de frigider. Din acela congelat pe vapor ma feresc sa-i dau, ca nu se stie cum si cat a fost tinut pana sa inghete. aime si [copil] Vladimir
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit ieri sa scriu un mesaj si...apoi l-am sters[bang]. Gabi, felicitari pt reusita. SA ajungi o soferita de nota 10. Succes baietilor la scoala si gradi. Sa ne mai povestesti de Oto, cum ii e la scoala. Adi, cand iti faci curaj sa conduci, poate imi lasi si mie macar putin. Ca ce mai iau de la Gabi, ce mai adun de prin casa... Miha, deci nu mai merge Robert la gradi? Dar unde era aia cu asa baie pt copii? Si sa stii ca nu esti exagerata. Si eu cred ca un copil de 3 ani tr ajutat la wc si masa. (noi cand ne mai vedem?) Aime, am admirat si noi "iligantul" Vladimir. Eu zic sa-i cultivi fudulia, ca face bine. Si hai sa-i zici de acum "respct pentru sine" Oana, Stefan [testoasa] si Victor [bebic] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, care mai sunt preturile la gradinitele particulare? Carmen, nu ne-ai mai scris de mult. Ce face Alex? La ce gradi merge? Eu il duc pe Stefan la Sf. Parascheva. Of! E tare greu. Aseara cred ca a incercat vreo 4 planuri de a scapa. Ba ca merge numai pana in parc, ba ca sa stea pe hol, ba ca merge numai cand se culca copii, doarme si apoi pleaca... Of! Si culmea e ca daca il iei la intrebari ii place, dar cica prea tarziu vin mamele sa-i ia. Si doamnele educatoare sunt dragute, dar nu vor deloc sa le sune pe mamici sa vina la ei.[:(]. Acum ma amuza putin toata vorbaria lui, dar daca nu ar fi sotul eu nu l-as mai duce. Ca mi-e mila de numa'! A inventat un tabel unde sa facem in fiecare zi chipul lui si daca la gradi a fost urat sa taiem chipul, daca asa si asa numai il mazgalim putin. Nu stiu la ce il ajuta, dar m-am conformat si am facut tabelul. Abia astept azi sa vedem. Hai, ca v-as povesti numai de asta, ca sa mai imi treaca si mie grija. Ca mereu tot asta fac: ma uit la ceas si ma ganesc "ce facr Stefan acum?" Oana, Stefan [testoasa] si Victor [bebic] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aime, nu-i fie de deochi, ce-a mai crescut vara asta Vladutz! De "iligant" nici nu mai zic![:D] Ai cavaler in toata regula deja! Apropo de baile de la gradinite: am auzit, ca de vazut n-am vazut, dar e din sursa sigura: exista in Nicolina o gradi cu o baie super pusa la punct, care are si o anticamera, in care exista o d-na ingrijitoare care preia copiii ce au nevoie la baie si ii si ajuta, apoi ii trimite la loc in clase! E vorba de gradinitza din fata cimitirului Sf Vasile si e cu program saptamanal, sau cam asa ceva, nu stiu daca au si copii la program scurt, sau prelungit, de fapt nu stiu nimic despre ei, decat ca au baie frumoasa, e foarte curat si papa e foarte gustoasa. Iata ca se poate si asa. Nu ii fac reclama, daca ar fi sa intentionez asta, as face la a mea[:D] Danna, mami de printese
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, aia e gradinita Motoc. Carmen (Carmenp) avea baietelul acolo. Dar zicea ceva ca se desfinteaza. Sau poate au facut-o doar cu program saptamanal. Nici eu nu stiu mai multe. Bafta tie cu copilasii. sa fie cat mai multi si cat mai multumiti. Oana, Stefan [testoasa] si Victor [bebic] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana, in nicolina (pe soseaua tusor neculai) vis a vis de cimitir e gradinita motoc (singura gradinita saptaminala din iasi), da` nici pomeneala de anticamera sau doamna care sa preia copiii, acu poate incurc io cimitirele;)) da, e o gradinita curata in ciuda mobilierului vechi, imi aminteste de gradinita mea:D, drept urmare pe ilinca am dat`o tot acolo. in alta ordine de idei as vrea sa vorbesc ceva cu tine, da`mi te rog pe pm numarul de mobil ca nu-l mai am de cind mi-am pierdut telefonu`, danche. [floare3] edit, gradinita nu se desfiinteaza, s-a retrocedat cladirea dar anul asta functioneaza tot acolo pina la anul cind primaria le-a promis cladire noua tzucurei de tzucurei [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/m_costin/my_photos "]1[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p100"]2[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p200"]3[/url]
...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Csrmen, nu stiu daca se cheama Motoc sau nu, dar nu ai cum sa incurci cimitirele, e vorba de Sf Vasile, pe soseua care duce spre Manastirea Galata. Ilinca e acolo? Sau a fost Ionu? Dupa cum ziceam, eu nu am fost acolo, nici nu mai stiu ce sa cred[alcool]... Trimit acum PM cu nr telefon. Danna, mami de printese
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...