Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (58)


Recommended Posts

Oana, Si Alex e tot la Sf. Paraschiva, probabil n-ar fi rau sa ii adunam putin... Ce zici? Noi maine avem sedinta cu parintii... grupa mijlocie A... dar nu stiu cum se numesc educatoarele... inca Macar sa am si eu langa cine ma aseza... Ce sa spun despre noua gradinita? sau despre cea veche? Nu imi vine sa vorbesc despre cea veche, desi poate pt unii ar fi bine... - ma refer la Paula- am fost dezamagita de directoare si de fosta ed a lui Alex, care ba nu mai venea ba s-a intors... am primit in august telefoane ca se desfiinteaza gradinita, apoi ca se reinfiinteaza si vor sponsorizari... Sincer mi s-a aplecat... si sa il dau pe Alex la grupa mare-pregatitoare nu as fi acceptat... si nici sa il fi lasat inca un an la grupa mica... Vreau sa ajung sa iau dosarul copilului si caitele de lucru si pozele lui insa parca nu mai reusesc... Si in plus am aflat ca inc anu au asistenta medicala... Mai nou au alta gogorita, pt ca grupa mare are 25 de copii si ce amica 15 vor sa 'faca testari' si sa reconfigureze grupele!" Ceea ce mi se pare o marlanie! Insa am sa ii duc dorul ingrijitoarei, dnei Viorica, care este o femeie deosebita, deosebita... La noua gradinita? ei bine, aici in grupa sunt multi copii, am inteles ca ar fi 40 de copii insa eu nu am vazut decat maxim 25... oricum mai multi. Insa toti au de la 4 ani pana in 4 ani si 7 luni... asadar e ok. Educatoarea e impresionanta... Cand am vazut-o m-am cutremurat, mare si neagra - o stiu doar pe cea de dimineata pt ca nu il lasa sa doarma acolo... Si imbracata in negru... si ce voce puternica are, Doamne! Insa sa vezi ce i-a luat in brate si cum ii strangea pe toti... ce diferenta intre anul trecut si anul asta... si in bine si in mai putin bine... Iar Alex? in prima zi a venit dezamagit oarecum, pt ca el isi spunea numele celorlalti copii insa ei nu se jucau cu el... 'doar un baiat zicea ca e lup si fugarea niste fetite si l-am ajutat si eu, dar nu am reusit sa le prindem pe toate...' L-am intrebat daca asta nu insemna ca ca se jucasera cu el si mi-a raspuns, ca da, dar el voia sa fie dinozaur si nu lup... adica se astepta ca ceilalti sa se joace cum voia el... cum era la cealalta gradinita Insa este un baietel Stefan care se joaca cu el mereu... si ieri i-ar fi spus ca e prietenul lui... Asa ca e bine... De mancat mananca bine si chiar ii place sa mearga la gradinita... Oana hai sa ii aducem sa se joace impreuna, vrei? Cam asta e tot deocamdata... sambata il duc la dansuri si am emotii. Mai e cineva amator de limbi straine - engleza/germana - pt pici? Alex face ore cu o d-ra care vine acasa si sunt multumita de evolutie... Pa. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by ghinetz
Nu am reusit sa mai urmaresc la tv meteo, asa ca intreb: stiti cumva cum va fi vremea in we? A! Si inca o rugaminte: recomandati-mi un loc frumos unde sa merg, daca nu ploua, cu familia. Undeva in afara Iasiului, stiu si eu, cam la 100-200 de km distanta. Sa ne intoarcem in aceeasi zi. Sa fie o pensiune, ceva, sa mancam acolo. Ne-a venit masina si sotul vrea sa faca un drum mai lung. Ne propusesem sa mergem la Radauti, la socri. Dar vineri e sedinta cu parintii la gradinita, iar duminica avem o petrecere. Carmen, sa inteleg ca Ionut e deja scolar? Ce a mai trecut timpul! Oana, Stefan [testoasa] si Victor [bebic] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Oana felicitari pt masina! Noi mergem la Sucevita la Casa Lina des... ne place f mult... si e a aproape de Radauti!!! Sau la zimbrarie la Manastirea Neamt, la Agapia... Inteleg ca avem copiii colegi! Super. Trimite-mi si mie nr de tel pe messenger. Please. Sa te sun maine daca vrei! macar sa am pe cineva cunoscut langa mine... daca esti pe Yahoo, am acelasi ID ca si pe DC... fa-mi un add. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

L Carmen: nu am experienta propie(mergem pe septilin) dar vad la alte mamici. Stiam de oscilo ca e pt. tratament dar vad ca medicii il rec. si pt. imunizare. mai multe inf. aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65434 Oana: sa folositi sanatosi masinuta si drumetie placuta [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s] La multi ani Tudor!!!!Sa cresti mare si sa fii la fel de scump pt familie si cei din jur. [dual][dual][dual] Darria, nu stiu sa-ti spun de sac de dormit, cand erau puii mei mici stiu ca am luat unul subtirel, de la second...De fapt daca ma gandesc bine, la Octavian l-am folosit, Matei nu a stat nici o clipa in asa ceva, ca nu avea liberatate de miscare si se foia o gramada...pana i-l dadeam jos. Daca mai ai rabdare pana in luna octombrie, in perioada 25-28 octombrie....vine targul acela cu produse pt copii la sala polivalenta si e posibil sa gasesti. Mateiul meu deja a invatat azi un cantecel la gradi, despre o frunza, dar nu mi-l canta pt ca e secret... O zi placuta maine, Gabriela si baietii PS. Pt cine e interesat de AVIVA si pensii private obligatorii il ajut cu cea mai amre placere...[dual][dual][dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by GabrielaG Mateiul meu deja a invatat azi un cantecel la gradi, despre o frunza, dar nu mi-l canta pt ca e secret... O zi placuta maine, Gabriela si baietii
vai Gabriela, ce m-am amuzat..cum adica e secret? Doamne, cate mai nascocesc copii astia...[:D][:D][:D] ALICe[flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...