Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

As vrea sa tricotez :-)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Aurasa, Imi pare rau, dar nu stiu unde ai putea gasi reviste de tricotaje. Eu una, nu am mai vazut. Stiu ca exista un supliment al revistei Verena care este special pentru copii. Daca ai pe cineva in Germania ar putea sa-ti trimita. Aurora, mami lui Vladut (6 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a trecut prin minte sa ma apuc de tricotat! Dar singura data cand am tricotat a fost in generala prin clasele primare...si sincer nu imi mai aduc aminte "cu ce se mananca"! Mi s-a ridicat parul in cap cand am vazut cat dau aici pe un plover de bebelus...de la 15 euro(ce mai ieftin) in sus! Acum cateva zile i-a luat soacra mea la pitica un ploveras...care a costat minunata suma de 40 de euro[bang] Am zis ca daca stiam cat costa nu o lasam sa il ia. Imi aduc aminte ca si bunica ne facea exact la fel!As vrea si eu sa ma apuc sa ii fac....dar nu are aici cine sa ma invete! IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

justasmallkiss, si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine. Tot asa prin scoala mi-aduc aminte ca mai faceam si chestii de-astea: crosetat , tricotat etc. si acum imi pare rau ca nu-mi mai amintesc exact despre ce era vorba. Insa vad ca am primit niste raspunsuri bune in privinta asta aici pe forum. Mersi lavi. Leah, ti-am trimis email. Poti sa-mi trimiti paginile scanate cind ai timp. Mersi.:-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alt avantaj este ca puloverele pt bebici sunt in general din PNA (respectiv acril) si nu prea contin lana. Sau cele de lana sunt super-scumpe si le poarta un an... In schimb se gasesc fire cu 50% sau 100% lana. Iar la model/design poti sa furi cu ochiul si de prin magazine. Eu mi-am luat cu 100.000 fir cu 50% lana pt un pulovaras pt cea mica. Dar in primul rand important e ca imi face placere si ma relaxeaza. Cu placere, sunnyf si incumeteaza-te!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele! Ce subiect interesant ati abordat voi aici! Vreau si eu sa invat sa tricotez, de parca nu mi`ar fi de ajuns ca la vara am licenta si teancuri de chestii de invatat![bang] Daca mai aveti tip`uri pentru tricotat & adrese utile, anuntati`ma si pe mine pleez! In februarie urmeaza sa devin matusica unei fetite si vreau sa o imbrac ca pe o papusa[copil] Va pupik! PS Pe cine intreb si eu ceva despre gatit?....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...