Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi iunie - iulie 2003 (33)


elena_ltd

Recommended Posts

si pt ca aghiutza nu ma las sa nu-mi dau si eu cu parerea, cred ca, daca sotzul tau vrea atat de repede pe al 3-lea, eu in locul tau i-as spune sa caute pe internet, chiar azi am citit aici pe forum la 'discutii generale', cred, de o firma care produce si inchiriaza un echipament ptr barbati 'gravizi' : sani din spuma polimerica si burta falsa si un dispozitiv care balanseaza si-i loveste in vezica urinara, ca sa 'mimeze' presiunea capului copilului si miscarile lui bb. ca sa nu mai vorbesc ca bb, odata ce vede lumina zilei, trebuie hranit, spalat, culcat, schimbat, leganat si plimbat... ziua si noaptea, noaptea si ziua! sigur ca nici pt ei, sotii nostrii, nu-i usor sa mearga mereu la serviciu, ii inteleg perfect, atata timp cat si ei ne inteleg pe noi, ne apreciaza la adevarata valoare etc...[flo] si mai cred ca hotararea asta, daca si cand sa vina un bb, trebuie sa fie de comun acord, oricare din cei 2 are dubii, e dreptul sau, nu? daca dragoste nu e, nimic nu e! poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Romana, asculta colea la mine(ia in calcul faptul ca eu mai citesc presa, mai vad un talk show, lucrez -si fara sa vreau am contact cu institutiile statului motiv pentru care stiu putin despre cum se fac afaceri pe bani publici, mai citesc o platforma program, cunosc cat de cat legislatia, am cunostinte de fiscalitate, bla bla bla) VADIM BATE CAMPII. HABAR NU ARE CE VORBESTE. E DUS CU CAPUL. E VARZA. Nu contest ca e erudit dar nu-i suficient. Trebuie sa mai fi si in deplinatatea facultatilor mintale. A...si trebuie sa sti macar putina matematica. De ce? Pai aseara, la Nasul spunea ca o sa creeze 200.000 locuri de munca/an, deci la sfarsitul mandatului sau vor fi nu mai putin de 1.000.000 de noi locuri de munca. Cum o fi calculat numai el stie caci mandatul e de 4 ani. Poate schimba constitutia[:D]. Andra, relax baby! Ne vedem jooooi, ne vedem jooooi, am urlat dupa eaaaa... Cand ne vedem?[:D]
quote:
si astea de 12 ??? astea sunt pt oamenii insurati: unu pt ianuarie, unu-n februarie...
Sa rad sau sa plang?[:D]Ca noi tot cutii de 12 cumparam... Bibi si [copil]David (08.07.2003) http://community.webshots.com/user/bgoran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bibi: Conform noii constitutii care s-a votat acu un anisor mandatul unui presedinte e de 5 ani. Asa ca 200.000*5=1.000.000. In rest ... va multumesc fetelor pentru vorbele bune si sfaturi. M-ati uns la inima si mi-am mai revenit cumva. Mai astept sa ma "certe" si Carmenutza ca m-a mai certat si mai demult. Oricum va spun un lucru am o satisfactie mare cind ii vad pe amindoi cum cresc si stiu ca doar eu si sotul ne-am ocupat de ei si nu am chinuit pe nimeni ( mai putin pe ai mei in perioada 15 martie- 15 iulie). La bunici o sa mergem poate la anul dupa ce ne intoarcem de la mare. A....si iritatia lui Cristi nu era pe fundulet ci mai mult pe spate acolo unde se termina scutecul, iar eu imi explic aparitia ei datorita faptului ca micutul Cristi e miscaret si se mai misca si scutecul ala pe el ca doar nu e chilotel sa stea fix ... e tot hirtie, orict de pampers ar fi. Si a avut-o cind era cald afara asa ca era si de la caldura, transpiratie. Anamaria: Nu il vrea asa de repede pe al treilea. Am vorbit cu el despre asta, dar trebuie sa luam in considerare si faptul ca acusica implinesc 36 de ani si nu stiu daca pe al 40 o sa mai pot face copii sau macar sa iasa sanatos. Va pup si pe voi si pe copilasi. http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]romana. Intentia nu era sa te cert(stiu ca ai pus in ghiimele cuvantul),am vrut sa-ti dau un sfat,sa-ti exprim opinia mea.Stiu ca asta ai inteles si (mi-am dat seama din mesajul anterior) si ma bucur ca te-am uns la suflet(putin dar semnificativ).Multi pupici si putere sa-ti revii! maria,[mamica] de Paula [patut](1 an) si Miruna [zana] (13 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FETELOR, nici nu zic buna. Ce va veni cu politica ?[xx(] Fara un subiect atat de controversat, ca ajungem sa ne certam @ Io ma abtin, na ! NU MA DUC LA VOT ! [zz] Romana, ia-o mai usor... sincer. Se vede ca esti foarte stresata. CONCEDIU ! VACANTA ! Eu sunt disperata si terminata fizic si psihic cu un copil, dar tu cu doi mici... nici nu vreau sa ma gandesc ! Dar o zi, doua la munte cred ca ti-ar prii. Crede-ma, te intorci cu totul altfel dintr-o scurta vacanta. Eu n-am cum sa plec, dar sa-ti spun ce am facut eu si m-am "destresat" complet. Nu zic sa faceti si voi ca mine, ca poate voi sunteti fete serioase. Doua prietene m-au corupt sa mergem la concert Voltaj. Si... [biz][biz] A fost marfa ! Marfa ! Crisa, hai ca nu mai ai mult timp... ca sa te odhnesti. Fa-ti de cap anul viitor, ca din 2005, gata ! [bruta] Si la noi Sanosanul a dat rezultate bune la iritatii. "La Mama", super ! Acolo sa fie ! In centru... ca e langa jobul meu. Perfect. Si la Thalia era perfect. Si oriunde...[bis] Deci marti. Ora ? Dupa 6, pls ! Romana, vino si tu, sa te mai relaxezi putin ! Marti te intalnesti cu noi, miercuri seara un film, de vineri seara... la munte ! Sa vezi ce in forma o sa fii de luni dimineata incolo... Valabil pentru toate, de altfel. o seara buna ! Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ioana Sora Nu zic sa faceti si voi ca mine, ca poate voi sunteti fete serioase. Doua prietene m-au corupt sa mergem la concert Voltaj. Si... [biz][biz] A fost marfa ! Marfa ! Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora
Eu nu sunt fata serioasa,asa ca in ianuarie sunt in Praga, la concert REM[roker]... Ca sa fiu total pe dinafara fata de ce se discuta aici[:D] Revenind, fara politica, please...daca vreti distractie, uitati-va la Carcotasi, ca azi am ras.... Romana, ti-au zis fetele destule, ce sa-ti mai zicsi eu[flo]... doar atat, ca daca vrei sa mergi la vara la mare, sa amanti s ivoi putin bb 3 (parca ziceai ceva de pilule, ca nu vrei, eu una mi-am pus sterilet, pt ca nu ma impacam deloc cu celelalte metode). Hai ca ma dispera barbate-miu ca vrea sa doarma si eu ii tastez in cap[poc] Va pupa, Gio si Taisia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaca am revenit si noi ..in retea din nou de asta data...sper sa se fi remediat definitiv problema netului.. So....dupa un WE minunat, luni am fost in pragul unei maaaari crize de nervi din cauza jobului, mai precis din cauza grecilor mei ..nu stiu exact ce s-a intamplat...ori nesincronizare, ori ghinion, ori dracu stie....cert este ca nu am apucat sa ma intalnesc cu ei, cand i-am prins la telefon era prea tarziu, cu vreo 2 ore inainte sa plece din tara...deci timp de intalniri si discutzii cu subsemnata ioc, asa ca au mai amanat-o frumusel inca o luna..[bang][bang]sincer nu stiu ce voi face...nu mai am chef sa stau dupa ei asa ca cel mai probabil voi incerca sa-mi gasesc alteceva ..si daca intr-o luna nu gasesc ceva mai bun...ma intorc aici.....Elena, sper ca te-am lamurit. Alina, imi pare nespus de rau...stiu exact prin ce treci..nici eu nu am fost in tara cand a murit bunicul meu, si oricat am incercat sa ajung in timp util , nu am reusit...este cumplit prin ce treci....stiu ca singura care iti alina durerea este minunea mica Alexandra...fi puternica pentru ea....spera..este tot ce poti face de acolo..Dumnezeu sa fie cu voi! Crisa, m-ai innebunit cat de fluctuanta esti vis-a vis de bb2....cand vrei , cand nu vrei..cand il vrei repede, cand mai stai 1 -2 ani....hai hotaraste-te sa stim si noi.[;)] Ovidiu, desi cu intarzire "La multi ani!" Maria_m_m noi baie ii facem o data la 2 zile..cu spalat pe cap de fiecare data. Adiztu, bine ati revenit! Am mai scris cu ceva timp in urma, ca m-a acostat o tipa pe strada sa ma intrebe daca nu vreau bona....eu nu vreau dar i-am luat nr. Parea ok. Daca ai nevoie, da-mi un pm. Andra, m-ai spart...esti atat de carcotasa[zz]..La "La mama" masa rotunda este in salonul pentru nefumatori...cred...so..[V]Acum vrei, nu vrei ma asez fix-pix langa tine ca sa iti arat eu ce ie aia "dragoste de mama". [:D] eeeeii, Romana draga, de data asta as vrea sa nu mai comentez nimic referitor la sotu', resemnarea ta in fata vietzii, capacitatea fizica si psihica de face fata problemelor zilnic..etc....esti plina de surprize...m-ai lasat masca...esti prima persoana pe care o cunosc,(chiar daca virtual) care voteaza cu Vadim -si trebuie sa recunosc ca nu de putine ori m-am intrebat ce fel de persoane voteaza cu el. Spune-mi si mie numai DE CE?????? votezi cu el? Poate imi scapa mie ceva. Cornelia, a inceput sa miste bb? Cateodata mi se face dor de perioda cu burtica....hai ca astept sa vad in semnatura saptamana 39....[:D] Vin si io la intalnire...marti este ok. Carmen si bb Maya Alexia http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor! Alinuta, imi imaginez ca nu ai chef de forum acum. Noi suntem alaturi de tine si te asteptam. [pup] Romana, eu ti-am promis ca nu mai zic nimic. Doar incearca sa te gandesti mai mult la tine, copiii tai au nevoie de tine sanatoasa. Oricum, m-ai speriat tare. Asta in prima faza, ca m-am gandit ca mie o sa-mi fie mult mai usor cu mama langa mine, cu femeie la curatenie, cu Maria, de aproape 2 ani, cu Doru dispus (nu sa ma ajute cu copiii [:D]) ci sa angajam si bona sau eventual sa le cheme pe toate matusile mele (si am vreo 4 [:D]) sa ma ajute. Exagerez, dar eu sunt foarte comoda si intr-o situatie limita ca cea in care e Romana, as fi intrat in pat, mi-as fi pus patura in cap, nu as mai fi auzit copiii plangand, nici nu l-as mai baga in seam pe sot si as iesi de acolo, doar cand as fi avut copiii hraniti, culcati, ordine si curatenie in casa si m-ar fi scos cineva in oras. In situatii mult mai usoare, am incercat faza asta cu bagatul capului in nisip si, chiar daca nu va vine sa credeti, merge. Crisa, sa stii ca nici eu nu intelesesem de cand ai avea tu liber la bb, bine ca ne-ai lamurit [:D]. Am rezultatele analizelor si, din cate inteleg eu, sunt bune. Am niste valori acolo si niste interpretari: riscul standard este de 1/380, iar la mine cel mai mare risc este la PAPP-A/varsta (ce o fi asta nu stiu) de 1/524, celelalte fiind de 1/1080, 1/2334, 1/3961. Luni merg la dr., dar sunt linistita. Ultima data va ziceam ca merg in oras sa imi cumpar pantaloni. De doua zile ma straduiesc sa imi cumpar ceva, nu am gasit nimic in care sa incap si sa imi si placa, in schimb am "reusit" sa ii iau Mariei hainute de 3 milioane, asa ca eu mai am de asteptat. Nu am mai fost de mult la cumparaturi si nu m-am putut abtine sa cheltui [:D]. I-am luat si ghete (fara ea) si bineinteles ca ii sunt mici. Daca o tine in ritmul asta la primavara poarta 25. Nu l-am simtit inca pe bb miscand (cu toate ca mi s-a parut o data, dar nu s-a repetat senzatia). Sunt foarte curioasa daca o sa il simt mai devreme decat pe Mariuta. Va pupam Cornelia [gravi] (13 sapt.) si Mariuta (02 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete harnicute, am reusit sa citesc si eu ce-ati mai povestit voi, dar va scriu pe scurt ca maine avem iar o licitatie si ma asasineaza treburile, de-mi vine sa-mi iau campii. Pe scurt: in principiu vin si eu la intalneala, numai sa ne hotaram : marti (Crisa) sau joi (cum parca zicea Bibi, sau n-am inteles eu bine [alcool]). Am multe de povestit si eu despre Mariuca, dar sper sa am timp maine. Desi mi-am promis ca nu ma lansez in polemici politice, nu ma pot abtine sa-i raspund Carmenutzei la intrebarea "ce fel de persoane voteaza cu Vadim?" . Am eu un exemplu bun, in '96 - cumnata-mea (jurist la ROMTELECOM) si cumnata-miu (ofiter cu scoli multe), pt ca, citez, "Vadim a zis ca le da casa" - asta desi ei stau intr-un apartament de 2 camere dat de armata moca. NO COMMENT. Raspunsul lui Dan (eu nu-mi permiteam ca e frate-su) a fost "vai de capul vostru de prosti" - in conditiile in care noi stateam intr-o amarata de garsoniera cu chirie, fara sa asteptam sa ne dea nimeni nimic. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, a fost doar un exemplu. V-am pupat si back to work. Madi si Mariuca (28.07.2003) http://community.webshots.com/user/ianina2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He, he, politica ziceti voi?????? Cum a zis si Ana, vulpe mai mare ca ea nici nu se exista. Pai mai Romana tu nu ai auzit de "cascaval"???? Crezi ca exista pe lumea asta cineva care sa nu se linga pe bot cand il vede si sa nu il rontaie de tot cand ajunge la el???? Io nu cred [:D]!!! Carmenutza, stiu ma ca va stresez cu chinurile mele legate de bebe 2 dar ce sa va fac daca aproape doar cu voi mai "vorbesc"???? Probabil m-a afectat tare mult pierderea Marei si nimic nu poate umple golul asta decat poate un alt sufletel. Sotul meu oricum nu mai intelege nimic din toate variantele pe care i le spun. Sa v-o zic pe ultima: bebe 2 = anul 2006 cu voia lui Dumnezeu. Trebuie sa-mi incarc bateriile in 2005 cu ceva munca [:D]. Promit sa nu mai pomenesc nimic de asta si asteptam in primavara o alta burtica la orizont (cine se stie cu musca pe caciula???). Va felicit ca ati facut copii mai de tinerele ca uite cand imbatranesti te duci cu capul!!!! Oricum, cam nasoala si pentru tine faza cu grecii. Astepti, iti faci planuri si sperante si cand sa le expui, n-ai cui.... Bafta in cautarea unui job, ca poate daca stai dupa astia face maya 2 anisori. Gio, tare fain ca mergi la Praga. Sa stati mai multe zile, nu numai la concert. E atat de frumoasa si ieftina ca-i pacat sa pierzi ocazia de a petrece o vacanta acolo. Apropo, cum e cu sterilet??? Ca si io vreau sa-mi pun dupa ce fac o colposcopie si un test papanicolau. Bibi, unde vazusi tu ca intalneala e joi???? E marti, 9 noiembrie, ora 18:00 la restaurantul "La mama" din spatele magazinului Eva. Tot pe la tribunale stai mai mult de esti lispa acilea la apel?/ Romana, nu te supara pe noi ca suntem mai carcotase, dar spunei sotului tau ca una ca tine mai rar... asa rabdatoare si harnica...meriti sa-ti construiasca 100 de statui. Iar vorbeste copilul de cand s-a trezit (juma de ora)., singur in patut. ce sa mai zic, am baiat mare. Doarme singurel, fara sa il viziteze mami peste noapte (uneori imi vine sa ma duc peste el, sa vad daca mai respira, dar dupa ce am facut asta in cateva nopti si dimineti, ma abtin), dimineata isi inghite galbenusul singur... Hai ca am sarit calul si acum chiar ama striga ...ma-ma... ce frumos!!! Pupa cRISA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...