Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi iunie - iulie 2003 (33)


elena_ltd

Recommended Posts

Buna ziua mamici si copilasi, Ne-am intors si noi de pe drumuri; am avut niste musafiri si eu cu Tibi am fost dusi la Brasov sa haladuim cu lumea. A fost tare, tare fain si nu ma mai lasam dusa inapoi in Buc. Tibi a avut parte de mult rasfat si acum m-i se urca in cap. Acum sunt intr-o pasa tare proasta dar o sa-mi treaca, mai ales ca-i vreme faina azi. Daca pana marti nu-mi trece, contez pe voi sa-mi ridicati moralul. [:D]Doamne fere’ sper sa nu ma tina atata! Incerc si eu sa vin la intalnire; o sa o chem pe mama sa stea cu Tibi ca sa scap de griji. Mi-ati lipsit tare mult! Revin dupa pranz ca acuma ies afara cu Tibi. Romana, eu te admir mult, eu de mult mi-as fi luat campii! Du-te cu copii la Cluj si relazeaza-te si tu putin! Ti-am mai spus-o si sper sa nu mi-o iei in nume de rau. Mai voiam sa va intreb ceva dar revin ca trage copilul de tastatura.. Bychi si Tiberiu (28 iulie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/tibicu"][hia] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele, Romana - pai am inteles ca al treilea copil e dorinta sotului si stiai asta, dar lucrurile nu sint batute in cuie, se mai schimba in timp... si Dani stia de mult ca eu vreau 3 copii, dar acum schimba vorba cind ii zic de-al doilea, ce sa fac, sa-l las si sa caut unul care sa-mi faca 2 plozi, fara sa se gindeasca daca are cum si cu ce-i creste?!? Plus ca nu inteleg de ce ne tot spui ca e dorinta sotului, pai tu nu vrei? Ca stiu ca in Romania nu te poate obliga nimeni sa faci un copil impotriva vointei tale... Cit despre iritatia la fund, n-am vrut sa insinuez ca n-ai avut grija de el, dar cred ca inevitabil problemele sint mult mai multe cind ai 2 bebei de ingrijit, si orice chestie se poate complica. Iar despre ideea de a-l trimite pe Cristi la socrii, care inteleg ca sint mai aproape, poti incerca macar 1-2 saptamini sa vezi cum evolueaza si viata lui si viata ta, iar daca ei l-au crescut pe sotul tau, o sa se descurce si cu nepotul (crede-ma, si eu am avut suspiciuni cu mama, ca mi se parea cam imprastiata si neatenta, dar am avut o surpriza fr. placuta, si e atit de inebunita dupa Luca, cum n-a fost niciodata dupa noi). Eu una nu pot sa nu ma enervez cind citesc pataniile tale, asa sint eu colerica.[blabla] Apropo de scutece, incearca Libeo Up&Go, e chiar ca un chilotel si avind elastic de jur imprejur sta fix pe copil. Ia un pachet mic de proba, sa vezi daca nu o sa-ti placa! Bibi - ba joi nu ne vedem, ca eu joi ies cu fetele mele (celelalate, ca si voi sinteti fetele mele) Ne vedem marti, la La Mama, eu intreb cum e cu masa aia rotunda mare, daca e la nefumatori fac rezervare la fumatori, dar pina luni vreau sa stim clar cite sintem. gio - frumoasa Praga, unde o sa stati? Daca ai nevoie de un ghid da-mi de stire (ghid - carte, nu ghid - eu, ca n-am veleitati din astea). carmenutza - na c-ai intarcat copilul de pomana, ca tot mai stai acasa [:D] Las ca-ti prinde bine, cind te-oi intoarce la munca sa vezi ce-o sa mai suspini dupa zilele-astea. Eu circotasa??? NOOOO....[haibat] Cornelia - bravos ptr analize, bine ca ti-ai luat de-o grija. Pai ghetele nu le poti schimba? Macar ii mai ei niste haine de banii aia... Madic, Bychi - chiar ma gindeam pe unde umblati, va asteptam la intilneala! Lasind putin polemicile la o parte, sa va spun cum a invatat Luca sa bea cu paiul din iaurtul de baut de la Danone, e haios tare, bea putin, imi da si mie, mai bea si el, ii da lui tat-su, si tot asa. 1. Crisa 2. Magda 3. Ioana 4. Andra 5. Gio 6. Elena 7. Bibi 8. Carmenutza 9. Madic 10. Bychi 11. liata e inca deschisa.... pup u, Andra http://www.geocities.com/luca_obejdeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Deci va intalniti, fain, eu marti o sa fiu in avioane spre Seul. Cu bona sper sa rezolv cat mai curand. Am fost ieri la interviu si am vazut 4 tanti care pareau interesante, una chiar mi-a placut si ma gandesc sa o revad. Carmenutza, merci mult de intentie, dar daca tot am dat un ban la agentie merg mai departe cu ei. Eu zic ca n-are rost sa intram in dezbateri politice. Eu cel putin nici nu ma duc la vot ca n-o sa fiu in tara. In privinta iritatiilor la fundulet, noi n-am prea avut, iar cand Irina e putin rosie o dau cu Reviken, care e super. Mai dar vad ca ii da-ti tot felu de sfaturi Romanei, cum sa iasa in oras si cum sa plece la munte, dar va intreb eu: cu cine lasa copii, ca eu unu am si tot nu pot sa-l car cu mine peste tot, asa ca s-a cam taiat cu distracia, iar sotul ei ma indoiesc ca s-ar pricepe sa stea cu 2 copii. In privinta bonei nu e chiar asa de usor sa bagi pe cineva strain in casa , ma uit eu la mine. Odata ca ma costa o gramada de bani, 5 mil pe luna plus ca trebuie sa o iau la puricat: analize , cazier, recomandari si parca tot nu sunt cu inima impacata. Pa Adi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor s-a incins atmosfera pe aici... Exact cum zice Carmenutza, cine mama naibii ar vota cu asta?! Dar optiunile politice daca le puricam acum sigur ne scoatem ochii; De dus la vot cu siguranta ma duc si nici nu ma gandesc ca nu m-as duce vreo data. Ieri am avut o zi cumplita cu Flaviu si nervii lui; si nu era el suficient de agitat ca de la caninii astia ma apuca disperarea. Si acum ma gandesc la tine Romana, cu siguranta ca eu as fi plecat asa pe aratura de mult. Trebuie sa faci ceva neaparat,dince resurse vei sa te ridici daca nu e un pic de timp pt tine. De ce nu pleci la Cluj cu copiii, sau accepta un ajutor chiar daca stai in garsioniera. E alegerea ta dar daca tu nu te ajuti singura sa te relaxezi macar putin o sa-ti fie din ce in ce mai greu si...vad ca nu esti departe de depresie. Cum ma stiu eu, daca as fi la Bucuresti cu siguranta te-as scoate din casa cu forta si as sta eu cu copii un pic. Salut pe lumea noua de aici, de fapt pe cele revenite. Vad ca va intalniti mamici si deja va invidiez tare tare. Elena uite ca mereu am vrut sa te intreb si am uitat: de ce zici tu ca salvia nu e buna la copii? As vrea sa va mai povestesc nazdravenii de a le lui Flaviu dar m-am resetat cu tot citind in diagonala pe aici. O sa va intreb a suta , mia oara si nu ma trimite-ti la cap "Bucatarie" ca nu am raspunsuri acolo, ce dumnezeu mai facetiu de mancare la copii, Flaviu nu mananca branza de vaca decat preparata si nimic de genul cascaval si branze topite si nu carne... Ei ce sa-i fac eu de mancare in situatia asta? Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisa, stai iubita linistita ca nu stresezi pe nimeni...numai sa te hotaresti tu cand este momentul potrivit.Cat despre statul acasa pana la 2 ani ai Mayei...puschea pe limba...[:(!] Diseara Razvan a vrut sa imi faca o surpiza si a rezervat bilete la jazz..la Green Hours...numai ca eu stabilisem sa ne intalnim cu niste prieteni tot diseara si a trebuit sa deconspire surpriza....asa ca poate ne vedem diseara. [roker] Andra, deci asa..am intarcat cupilu' de pomana, aaaa?!...mah tu chiar vrei bataie bag io de seama.[box]Hai iesi la interval.. Gio, bravo tie ca pleci sa te bestializezi singurica la Praga....ceva agatamente?[;)] Mihaela, Maya mananca bine sandwich-uri facute asa...ung o felie de paine cu ALMETTE...pun deasupra o felie cascaval..si apoi o tai cubuletze..ii place mult...asta la masa de dimineazta sau 1 ou fiert + 1 iaurt....la pranz pilaf/ghiveci/conopida cu branza/gratar, etc.....seara branza cu rosii, iar iaurt(ca noi trebuie sa suplinim lipsa de lapte)..mamaliga cu branza, fructe... Carmen si bb Maya Alexia http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela: fa-i supica si mancarica de legume. Iar pentru proteine gasesti tu ceva: un ou de ex. E bine ca bea laptic si daca branzica ii place preparata in casa, asta e, da-i asa. Fructele ii plac, dupa cate stiu eu, asa ca ai un meniu destul de bogat.....pentru un ovo-lacto-vegetarian [:D] Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata,fetele! cam greu imi e sa mai dau pe-aici.parca-s titirez! vad ca o puneti de-o intalnire...in timpul saptamanii mie mi-e tare greu sa plec.singura. alexandra mea pe zi ce trece e mai dulce.acum astept sa se trezeasca si plec cu ea in oras,mai intai sa il luam pe tati de la birou,apoi toti trei vom colinda.trebie sa ii cumparam ghetute si vreau sa vedem ce variante avem.apropo,stiti ca in revista mami sau copilul meu,nu mai stiu exact,se face reclama la o firma de incaltaminte pentru copii?in bucuresti au magazin in unirea.din descrierea facuta ghetutelor ai zice ca sunt minunate.oare asa sa fie?stie cineva de ele? alex s-a luat dupa mine si acum il striga pe Razvan "ubi". as,s-a terminat programul de spalat! pupi. Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, daca o pui pe Carmenutza la nefumatori chiar te bate [duel]. Io sunt nefumatoare dar nu'i nici o problema daca stam la fumatori. Faina faza cu paiul. O sa incerc sa-i dau si eu lui Tudor (imi mai venise in gand o data dar cum sunt io baba am uitat apoi). Cornelia, burtica mica, pai cum sa simti ma de acum ca misca bebe??? Doamne, mamicile astea au niste pretentii chiar de cand sunt copii in burtica!!!! Te-ai mutat in casa noua? Cum e? Pojo, eu tot vreau sa mai iau un baietel de pe scara cu mine afara (cand il iau si pe Tudor) insa aproape mereu cand ies afara trebuie sa trec prin piata si zic iar "lasa pe data viitoare". Tudor mananca foarte bine dovlecel cu branzica, conopida cu paste si branzica (dupa reteta Mariei [pup]), paste cu branzica, ciorbe de pui si vacuta cu taietei, orez, supa cu galuste, ficatel cu piure, peste cu piure, fasole verde cu pui, fructe, iaurt simplu sau cu banana. Oul nu prea stiu cu se sa i-l dau ca fiert sau omleta nu il vrea. Aditzu, sa petreci bine in Coreea (stiu io ca te duci la munca dar iti doresc sa poti vizita cat mai multe locuri). Abia astpet sa ne povestesti si noua ce fac aia p'acolo. Bychi, bine ai revenit. Nu stiam ce-i cu tine. Daca pana si tu ai pase tare proaste, mi-am mai revenit io cu moralul [:D]. Apropo de fundulete rosii Tudor e ca o maimuta. De la rosii cred. Astazi pentru prima data s-a jucat Bodo cu Tudor, de mai mare frumusetea. Bodo era pe canapea (unde nu are voie) si Tudor il alerga de zor. Cand i-am zis lui Tudor in parc sa zica Bodo mi-a spus clar "acasa". Adica ce domne, io nu stiu ca Bodo e acasa???? Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...