Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi iunie - iulie 2003 (33)


elena_ltd

Recommended Posts

quote:
Bibi vrea masina si i-a dat Crisa idei apropo de cadou de nunta. Daca nu s-a gandit inainte sa se marite...
M-am gandit, da` dragostea e oarba[q]. Sau daca ma gandesc mai bine, eu am masina, Cornel nu. Poate ar vrea el sa se marite cu Petru[:D]. Avem o problema. Nu degeaba ma vaitam eu de apucaturile de homeless ale lui David. Are oxiuri[bang][bang][bang]. Mamelor cu experienta, plizzz, un sfat, o vorba buna, ca parca nu m-as lasa de tot pe mana medicului. Bibi si [copil]David (08.07.2003) http://community.webshots.com/user/bgoran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
In caz ca va intereseaza examenul coproparazitologic l-am facut la spital Longhin Scarlat langa Sincai-Tineretului. M-am dus cu pampersul gata aranjat si mi-a data rezultatul pe loc. Cost 50.000 lei. Bibi si [copil]David (08.07.2003) http://community.webshots.com/user/bgoran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetele, Gio: - ele mi-au cerut atata, nu le-am oferit eu, mi-au explicat toate ca pt 10 ore atata se plateste. Crisa: - misto cadou, eu n-am prins ideea cu casatoritul a doua ora, dar e funny. Kehleyr: - sunt nasoale mancarurile, toate foarte condimentate si paine ioc. Colega mea a slabit 2 kg, iar colegu a mancat numai ou prajit cu orez. Pufulet: - felicitari pt carnet, si eu ar trebui sa ma apuc de asta , dar mi-e sila de limbajul de lemn din decret. De fiecare data cand ma apuc sa citesc decretul ala ma apuca un somn... [url][/url]http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=aditzu Pupici, Adi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisa, nu am mai ajuns din pacate la concert...da' acum m-ai linistit daca zici ca este in fiecare joi. Ce masina primesti??? Il luati si pe Tudor in luna de miere??? Elena..este totala Oana..sunt fanul ei...deci asa..sa o stearga iubitii ei la fund dupa ce face kk...halal[:D] educatie ..deci incepeti sa va indragostiti, aaa?Bai , da' avand in vedere ce succese nebanuite ai tipii astia pe afara, n-as zice nu s-a orientat gresit..[:D] Bibi, chiar vroiam sa te intreb despre analize..vreau si eu pentru Maya...cat de pe loc, ti-a dat rezultatul? au laboratoare misto? am inteles ca trebuie repetate de 3 ori..asa e?! Bai, da' noi de ce nu mergem la Taverna Sarbului?..io una n-am ajuns inca, dar a fost vara-mea ieri, o intreb de preturi, papica, alea, alea..si va anunt....pe mine ma tenteaza. Madishor, Maria_m_m..pe unde umblati??? se deschide partea 34.....[:D] Carmen si bb Maya Alexia http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si copiluti. Crisa - felicitari, casa (noua) de piatra si petrecere frumoasa. Poate ca n-ar strica sa faca si ai nostri soti niste schimburi de idei, poate se mai molipseste vreunul de bunele obiceiuri ale lui Petru... Elena - eu am introdus lumea in ceata cu "ne vedem joi" al lui Bibi, dar am o scuza, ca am citit in graba si n-a avut timp beculetul sa se aprinda. Mihaela - si Mariuca are acum o perioada in care nu mai vrea sa manance ciorba cu bors, ea, care era lesinata dupa asa ceva, asa ca am decis sa-i scot ciorbita din meniu pentru 1-2 sapt. si sa incercam apoi din nou. Hai sa va mai povestesc si eu ce mai face Mariuca, pt ca demult n-am mai facut-o: - i-am dat aseara struguri (pe care ii adora) si procedam asa: eu curatam boaba de coaja si samburi si i-o dadeam in gurita, iar bb (cu un alt ciorchine in manuta) lua cate o bobita si i-o indesa in gura lui tati, sa nu cumva sa moara de foame - am decis sa gasim o intrebuintare educativa reclamelor de la TV, asa ca eu "povesteam" fiecare reclama, iar acum Mariuca zice "brrum-brrum" de fiecare data cand apare o masina, "bebe" la reclama cu servetelele Dalin (cand il sterge mami la fundulet), "cac-cac" la aia cu rata de la Anitra, "ham" cand incep reclamele la PROTV (e tipa aia care plimba un catel care creste dintr-o data) si asa trece fiecare calup de publicitate - cand ii dam sa manance ceva ce ii place, da din cap aprobator si zice "bu" - adica "bun" - am gasit-o dandu-i papusii ceai din biberon si i-am zis "uite mami, bebe (papusa) plange; da-i si ei luli (suzeta[:D])" si Mariuca mea a scos suzeta din gurita si i-o indesa papusii in gurita si mai si plescaia ca si cum ar fi supt - de mancare i-a facut buni, aflata intr-o scurta vizita pe la noi, cartofi cu branza la cuptor si smantana, si-a mancat de nu-mi venea sa cred. In schimb ieri am pus-o be bona sa-i faca ciulama de pui (i-am dat reteta din suplimentul Mami) si i-a facut-o ca o ciorba cu zarvatul in ea, de saraca n-a mancat mai deloc. Mai aveam si altele de povestit, dar doar ce ma suna' al meu sot si mi-a facut un car de nervi, asa ca nu ma mai pot concentra. Si eu, care visam la cadouri...ha,ha,ha. Revin cand ma calmez. Madi si Mariuca (28.07.2003) http://community.webshots.com/user/ianina2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenutza cam cum ai vrea sa-ti descriu laboratorul. Cat e de misto? E un fel de Turabo al laboratoarelor. Da-l in masa de laborator. Pe loc inseamna pe loc, adica maxim 5 minute. Eu am cautat sa iau recomandari de laboratoare pentru astfel de analize si printre clinicile private, care aveau si bile albe si bile negre se afla ratacita si aceasta institutie de stat pe care, printre altele mi-a recomanfat-o si pediatrul. De 3 ori se fac analizele pentru Giardia. Bibi si [copil]David (08.07.2003) http://community.webshots.com/user/bgoran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bai fetele, cine a fost la mothercare?super magazin.dar nu te poti atinge,frate!decat cu greeeeu. mai ieftin de 400k nu am vazut nimic.pana si doua perechi de sosetele-absolut normale-costau atata!am vazut o gecuta frumoasa la care mi-a cam ramas gandul-2.400k.noi ne gandeam ca poate ii gasim ceva ghetuta mai cool acolo,dar nu au...am ramas dezamagita,sincer.pentru ca lucrusoarele,frumoase,nu zic,sunt pe stilul Z,unde le gasesti mai ieftine. mamaaaaa....si am mai vazut ieri in oras un ceas-am si eu o pasiune-paco rabanne,de mi-au picat plombele...[il] alexandra a mancat acum la pranz cum nu cred ca am mai vazut-o vreodata mancand.m-am muncit ieri sa ii fac supita si mancarica de conopida cu carne de vitel...o bunatate!dar ieri nu a mancat.azi i-am dat supica prin blender.un castronel ochi!l-a mancat fara nici un fel de insistente din partea mea,stand frumos pe scaunel,apoi s o budincuta danette duo.m-am inchinat!cand se scoala vreau sa ii fac un milk shake cu banana-acum profit de ocazie ca-i mancacioasa! crisa,iti doresc tot binele din lume,sa aveti petrecre frumoasa,o luna de miere dulce-dulce,o masina reusita.sunteti o familie frumoasa foc si foarte deosebita!sa va dea dumnezeu TOT!auzi,daca ai concepe fetita in luna de miere?hmmm....that would be so sweet... carmen,o sa merg prin magazine sapt viitoare sa ii luam alexandrei ghete si de-abia astept.doamne,i-as cumpara chestii intr-una,dar de acum nu mai am unde sa i le pun,biata de ea!le inghesui pe unde pot!ah,de-abia astept sa ne mutam!sa am muuulte sifoniere si spatiu de depozitat! ma duc sa citesc MAMI! Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...