Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi iunie - iulie 2003 (33)


elena_ltd

Recommended Posts

Dar ati scris, nu gluma ! Romana, cu al treilea, ai grija… Mai ales daca se adevereste atunci cand spui ceva fara sa vrei. Cornelia, nu-ti mai face atatea griji, incearca sa fii mai calma. Si lasa-le incolo pe colegele tale ! Nu le baga in seama. Cu povestile… Eu am urat mereu Scufita Rosie, ca sa nu mai vorbesc de Cei trei purcelusi. Nu stiu de ce, dar n-am putut suferi povestile astea. In schimb, Cenusareasa mi-a placut, ca ma vedeam imbracata intr-o rochie frumoasa, dansand la bal… He-he… si mai stiti poezia “Gandacelul” ? De ce ma strangi in pumnul tau… bla, bla. O uraaascccccccccc !!! Mie mi-e frica de gandaci si de insecte !!! Bibi “Povestile clasice erau sa ma lase pe mine fata batrana . Unde mai pui ca se mai gaseste un destept de la Hollywood care mai scoate pe piata un film gen Pretty Woman, si esti mancata!” Subscriu ! Cat despre chestia ca simti ca nu esti recompensata suficient... Mi-am promis ca maine nu ma las pana nu-l conving pe Directorul General ca, daca tot m-a promovat de 3 luni, trebuie sa-mi mareasca si salariul ! Mai ales ca noua functie imi manaca foarte mult timp si nu mai pot sta cu Cata prea mult... Cu PC-ul, eu am de gand s-o las pe fie-mea, dar numai in scopuri educative si fara prea multe jocuri. LOL in afara de cele educative, desigur ! Oricum e superfascinata de el, ca o vede mereu pe mami la calculator. Si e innebunita sa aapese si ea pe taste. O seara buna ! Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata! Despre povesti vroiam si eu sa spun cate ceva ieri, dar ati spus voi cam tot ce se putea [:D]. Doar atat: urasc "capra cu trei iezi", "puiul", "Gandacelul" si "Catelusul schiop" [q][q][q]. Am ascultat cand era Mariuta mica "Insira-te margarite" si mi-a venit sa arunc cd-ul pe geam. Nu inteleg cum poate fi numita poveste. Chiar e pt. copii? Sunt impotriva povestilor lacrimogene pt. copii. Cat despre Alba ca Zapada, zau ca mi se parea si mie , in copilarie, cam prostuta [:p]. Cat despre dragutele mele colege, mi-a trecut. Sunt tare sensibiloasa. Tot ma gandesc sa apelez la un psiholog, dar nu am ... timp [:D]. Ieri, pt. ca eram in "cea mai adanca depresie", am fost in oras si i-am luat Mariei un set de canute cu Winnie the Pooh, si mi-a mai revenit zambetul pe buze. Azi noapte mi-am testat instinctul de mama, dar cel de supravietuire, a iesit cam sifonat. Cand mi-am dat seama ce inseamna zdruncinatura, am luat-o pe Maria in brate, dupa care m-am asezat pe pat... ca parca ma durea burtica. Am asteptat sa se termine, dupa care am pus-o pe Mariuta la loc in patut (nu s-a trezit) si m-am gandit, ca daca Doamne fereste era ceva mai grav nu realizam nimic cu gestul meu. Va pupam Cornelia si Mariuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna Asta noapte m-am gandit la voi si la ceea ce s-a petrecut. Chiar daca eram pregatita ce se va petrece, (de la Ioan Istrate , el a spsu de cutremur) nu esti de fapt niciodata pregatit cand ajungi in fata evenimentului. Dar sa speram ca asta a fost tot si nimic mai mult Banui ca v-ati speriat tare! Noi suntem bine, chiar daca stam la casa, totusi e ciudat sa se miste pamantul sub picioare si sa vezi cum se misca colturile casei. Mai scriu mai tarziu. Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca sunteti bine cu toatele si ati reusit sa dormiti azi-noapte dupa... Noi eram treji, barbata-miu l-a simtit primul ca statea pe scaun, eu din pat am crezut ca glumeste... El tusti sa o ia pe Stefi in brate si ne bagaram sub grinda... Parca nu se mai termina, sau mi s-a parut mie? Draga de Stefi nu s-a trezit deloc, dormea la taica-su in brate... Si eu care tocmai admirasem luna cea plina si frumoasa din parc... Asa-i ca majoritatea cutremurelor se petrec noaptea? Cu exceptia aluia din '90, toate au fost asa... Mihaela care esti mai citita in din astea, exista o explicatie? Va pup. Dana si [copil] Stefania (27.06.2003) ----------------------------------------------------- "Life has more imagination than we carry in our dreams".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sper ca sunteti bine. A fost urat tare ! Eu stau la 11. Nu dormeam. In clipa in care a inceput cutremurul, am spus "Slava Domnului ca e Cata la ai mei !" Parca nu se mai termina... Si se auzea si un zgomot groaznic, blocul fiind pe rotile... Nu prea am mai dormit azi-noapte si sunt rupta de oboseala. Va pup. Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a fost primul cutremur pe care l-am simtit bine in viata mea! venisem de la baie si ma indreptam spre fotoliul lui razvan.usile de la balcon au inceput sa zgaltaie si razvan s-a intrebat ce-o fi-eu ma gandeam ca era curent-apoi repede a adaugat ca e cutremuur si s-a pus peste mine.asa,imbratisati,ne gandeam la alexandra...noi stam la parter,ai nostri stau la patru.ne era frica sa ne miscam,monitorul calculatorului facea ca dracu...imediat ce a incetat am suna la ai mei,tata mi-a zis ca-s bine,mama o luase pe alex-care dormea si ea dusa-in brate...am sunat apoi la toti:socrii,unchi,bunica...varul meu care e la scoala de politie la campina-la prima incercare imi suna ocupat si am inceput sa plang... vreo 4 ore dupa aceea nu m-am putut opri din tremurat...nu am avut somn...acum sunt chiauna,am ochii cat cepele dar trebuie sa fac mancare ca azi imi iau copilul acasa!!!!!!!!!!!!!! bine ca s-a sfarsit cu bine!sa ne fereasca Dumnezeu de nenorociri! Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana nu sunt mai citita, insa sunt interesata de toate fenomenele si in special de aspectele lunii pt ca eu cred ca au legatura si influenta in viatra noastra. Chiar si la tv au spus ca Luna plina si in mod special eclipsa de luna favorizeaza cutremurele. Sunt destul de mari misterele Universului si imi doresc sa inteleg unele aspecte, insa sunt departe, departe de a explica. de ex daca luna ar fi fost in semn de pamant cutremurul ar fi fost f puternic, acum a fost pe semn de apa si asta atenueaza oarecum. Voiam sa va povestesc ce a facut copilul meu ieri cat noi am fost la Metro. Vazand el ca nu-l mai baga nimeni in seama, s-a dus la frigider a scos un iaurt Cremoso si-a luat o lingutita (tacamurile erau pe masa, deci s-a urcat pe scaun) si apoi s-a prezentat la mama mea in bucatarie batand cu o manuta in scaunel sai fie si el pus la masa.[cina2] Si mare i-a fost mamei mirarea ca s-a asezat si a inceput sa manance singurel... si cum de a reusit el sa-si ea singur iaurtul din frigider. Doamne, ce dulceata!!![dual] va pup dulce. Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela mai vroiam sa te intreb ceva. Cine e domnul acela de care ai spus tu ca a prevazut cutremurul? Si care e explicatia "laica" pentru ce spui tu, ca daca ar fi fost Luna in semn de Pamant ar fi fost mai puternic? Si eu sunt interesata de lucrurile astea, ca de, doar sunt Varsator si am inclinatii inspre ale spiritului [;)]. Cum determini in ce semn e luna? Zi mersi ca Flaviu isi ia iaurtul din frigider, fi-mea isi ia sticla de vin [alcool]. Iar acum vreo doua zile am surprins-o la sertarul cu tacamuri (mai nou ajunge peste tot [bang]), care e cel mai sus la mobila, luase cel mai mare cutit (cat bratul ei), noroc ca am vazut-o imediat... Dana si [copil] Stefania (27.06.2003) ----------------------------------------------------- "Life has more imagination than we carry in our dreams".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana chiar sunt incantata daca te intreseaza chestii de astea... exista mai multe carti despre luna dar una ce mi-a atras atentia se numeste "Puterea lunii" si acum imi scapa cine a scris=o pt ca eu am facut cadou cartea cuiva f interesat. era scrisa de 2 cercetatori germani. E vorba ca daca e semn de pamant si in mod special (zodie) Taur, zguduirile sunt fff puternice asa cum a fost in '77. Acum suntem in zodia Scorpion care este aducator de moarte in sensul transformarilor, tot un semn puternic. Dar apa e mai lina si mai putin periculoasa ca pamantul in astfele de momente. Ma rog cred ca m-ai inteles in mare si poate am plictisit fetele pe aici cu asta. Daca vede Ovidiu ca am scris depre "nebunelele mele"... ma bate[q][q] Bravo pt Stefania! si nu te speria de cutit, eu m-am obisnuit cu Flaviu si iataganele lui pe care , zau ca nu i le poti lua din mana.[B)] Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela - ma bag si eu ca profanu: pai cum adica semnele de pamint produc zguduiri mai puternice iar cele de apa mai atenueaza, in '77 s-a produs in zodia Pestilor, care e semn de apa, daca ala a fost atenuat, cum ar fi fost "puternic"? eu am fost fr. calma, ca stau la 1, dupa ce pina acum 4 ani am stat la 10... acum ma gindeam ca la o adica sar imediat pe geam, ca am avut grija si mi-am plantat iarba in fata [:D], cind eram la 10 nici nu stiam ce as fi putut face in caz de... Luca a dormit neintors, pina la 6:30, cind a inceput sa miriie fara nici o legatura cu cutremurul... in alta ordine de idei, apropo de sculatul dimineata: m-am trezit in miros de piine proaspata, ca ne-am luat de o vreme masina de facut piine, si am programat-o sa avem piinea gata la 7:00 [papica] Asta-i partea frumoasa, dar va zic si ca m-am trezit pe la 4:00 auzind niste zgomote ciudate: framinta!!! iar cum eu am auzul fr. dezvoltat de fel, antrenat apoi cu Luca... pup u, Andra http://www.geocities.com/luca_obejdeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...