Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi iunie - iulie 2003 (33)


elena_ltd

Recommended Posts

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[q][q][q]alina, stiu ca n-au cum sa te ajute niste cuvinte, dar sunt alaturi de tine! Sa stii ca eu cred, chiar daca nu poti ajunge langa el, tatal tau stie cat il iubesti si cat ti-ai dori sa poti fii acolo... Iti doresc sa poti sa crezi in minuni, si sa ai putere sa accepti orice ar hotara Dumnezeu! Fetelor, Tudor al meu este foarte-foarte tare iritat la fundulet, nu ca o opareala, mai mult ca bubite din alea de alergie... dar pt ca sunt tocmai sub pampers, nu prea vor deloc sa-i treaca. ati patit asa? ce-ati folosit? eu am incercat cu bepanthene, cu talc mentolat, se calmeaza putin dar nu vor deloc sa treaca! O prietena zicea ca piciul ei s-a iritat asa de la Pampes, ca i-a luat Libero si a scapat, dar nu-mi vine sa cred... daca dragoste nu e, nimic nu e! poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta, imi pare tare rau de tatal tau si am senzatia ca o data cu plecarea parintilor nostri moare si cate o parte din noi. Ii doresc sanatate multa tatalui tau si multa putere tie!! Gaby, bine ai venit in clubul nostru. Asteptam sa ne scrii despre ispravile lui Stefan si nu uita "cei din urma vor fi cei dintai" [berica] Maria, multam de reteta cu conopida. A papat bine Tudor. Eu pentru iritatii am folosit bephantene si cutaden dar cel mai mult mi-a folosit o crema din Anglia (mi-a recomandat-o o cunostinta) numita Suducream (are consistenta unei smantani si se da intr-un strat mai gros, ulterior transformandu-se intr-o pudra). Anamaria, e foarte buna si pentru iritatiile de la pampers. Ioana, sa-ti traiasca parintii, sa fie fericiti si sanatosi pana la adanci batraneti. oricum tu le-ai afacut un cadou tare frumos si anume Catalina!!! Adyna, cand am fost la mare doctorul mi-a zis de o temperatura a apei peste 27 de grade, asa ca 31 cred ca e foarte bine. Madishor, si eu sunt pentru un "NU" masina de paine. Pai sa-mi bag dusmanul in casa. Eu iau paine graham (nu feliata) si daca e si mai veche sunt si mai fericita [:D]. Tudor doarme in continuare bine (incep sa ma obisnuiesc cu ideea [:D]). In weekend i-au aparut iar niste bubite (cred ca face alergie la mmuscaturi de insecte si alte alea). Astazi vine doctorul sa le "analizeze". La telefon mi-a zis sa-i dau cu mixtura mentolata si Peritol. I-am zis de controversele legate de peritol si mi-a spus ca sunt prostii... oricum i-am dat ca se scarpina tare. De ieri de dimineata il striga intr-una pe Bodo. cred ca e foarte incantat ca potae sa ii spuna numele. Bineinteles ca il incolteste sa il ia in brate si isi manifesta dragostea intr-un mod atat de sufocant ca saracul Bodo nu stie pe unde sa se bage. Si ca sa fiu alaturai de Elena (desi nu ar fi cazul ca in anumite momente m-a tradat rau de tot) cand e intalneala de mamici? Sa zicem marti 9 noiembrie? Bychi, ce mai faci? Burtica, sanatate multa!!! Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, imi pare nespus de rau pentru tatal tau si pentru voi toti. Sa va dea Dumnezeu putere si credinta si nu renunta la speranta orice ar fi! Anamaria, bine ai revenit! In sfarsit mai vad un copilas pe la vreo 75 de cm, ca al meu. Ufff. Pe mine ma ingrijoeaza ca nu a crescut prea mult in inaltime. Adyna, io zic ca 31 de grade pentru apa din piscina e foarte bine. Madishor, sa intelegem ca te treci pe lista de intalniri intre dame? Foarte bineee!!! Numai ca nu cred sa mearga in green hours ca acolo trebuie rezervare din timp si in plus suntem cam galagioase. Maria, incearca la poponeata ei si cu ceai de pelin si galbenele. Sunt foarte bune pentru asa ceva. Altfel, pe noi ne-a scos mereu din impas Bepanthenul si crema de galbenele. Crisa, deja daca vine medicul, iti zic doar ca sa ma aflu in treaba, dar la ciupiturile de insecte la noi merge bine fenistil gel. Vezi cum esti cu tradarea... ma, si-s fidea pana in maduva oaselor. Nt, nt, nt! Hai sa mai scriu si io de Mihaita. Se joaca cu fervoare cucu-bau cu Oana, practic se ascund prin casa unul de altul si apoi se gasesc. E extrem de vorbaret, dar teribil de reticent cu persoanele straine.[bang] In general a invatat sa exprime ce vrea, comunica binisor atat verbal cat si prin semne.[:D] E dulce, cald si mamooooos. Ma enerveaza ca e cam posesiv si exclusivist, pana si pe Oana vrea s-o dea la o parte cand sta la mine in brate sau ne dragalim. Chiar a fost aseara o faza in care Oana se harjonea cu mine si m-am vaitat cu "au, asta m-a durut!". Domne, a venit Mihai val vartej si a inceput sa o certe pe Oana, sa traga de ea, sa o dea la o parte, ca sa se cocoate la mine in brate si sa ma pupe si sa ma imbratiseze. Dulce alinare ar fi fost daca Oana nu s-ar fi simtit lezata si nu ar fi avut lacramioare in ochi.[q] Elena, mami de Oana si Mihai [url="http://community.webshots.com/user/elena_ltd"]ne vedeti aici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta imi pare tare rau de tatal tau. Ce cumplit ca esti atat de departe. Nenorocirile ne lovesc atunci cand ne asteptam mai putin... [V] Maria_m_m noi ne spalam la funduletz dupa fiecare kk, iar baie nmai o data pe saptamana... E cam rar, dar din pacate nu avem timp mai des. Si Stefania obisnuia sa bea apa putina, asa ca acum mi-am facut obiceiul sa ii las canita la indemana si o ia singurica sa bea, mai in joaca, mai de sete, si bea mult mai mult. Sigur, uneori mai da si pe canapea [;)] anamaria daca pana la varsta asta nu a avut bubite de la pampers, nu cred ca a facut acum, brusc. Poate e de la altceva. Si ia mai zi-ne cum e cu sufletul calator, pe unde te-a purtat? [;)]. Am vrut sa ma uit la pozele tale, dar nu merge linkul [?]. Mihaela dar nu ti-e frica sa il lasi pe scari? Romana ce mai faci? Numai bine la mamici si burtica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Sunt cam in pana de timp si nu am reusit sa va scriu pana acum. Alinuta, imi pare foarte rau. Nu imi pot imagina cat de cumplit poate sa fie. Multa putere! Eu sunt bine, dar nu mai stiu ce sa ma fac cu greturile. Burtica creste. Azi ma duc in oras sa imi caut ceva de imbracat. Maria mi-a facut ieri o surpriza foarte frumoasa. Nu stiu ce sa zic, daca e o intamplare sau chiar a inteles ceva. O schimbam si ea a inceput cu refrenul cunoscut: mama, tata, apoi arata cu degetelul spre ea, dupa care zice bebe si arata spre mine. Am intrebat-o unde e bebe si mi-a pus mana pe burtica (un pic mai sus, dar nu mai conteaza [:D]). Dupa care a apucat-o o dragaleala, tot zicea "mama me" si ma pupa. M-a topit. Si m-a facut sa ma gandesc a nu stiu cata oara ca de fapt copiii stiu mult mai mai mult decat ne imaginam noi. Am prins ceva curaj. Va place semnatura mea? Va pupam Cornelia [gravi] (12 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina:sunt cu gandul alaturi de tine si ma rog ca Dumnezeu sa-l ajute pe taticul tau si sa te intareasca pe tine. Cornelia: sa stii ca atunci cand eram gravida, fetita cumatei mele de 1 an si ceva se punea cu capul pe burtica mea si zicea: BEBE!. Fii sigura ca ei stiu si simt mai mult decat credem noi. Crisa: pentru mine e bine marti pe 9. Sa vedem ce spun fetele. Daca e asa curand, ar trebui sa ne gandim si la o locatie, nu ? Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor, Am revenit si eu dupa o lunga absenta, trebuie sa recunosc ca n-am mai putut sa tin pasul cu voi, am incercat eu pana la un moment dat dupa care s-a rupt filmul. De ieri am revenit la servici si deodata am mult mai mult timp disponibil pentru voi. Irinuca e in continuare cel mai pitic copilas, n-am mai cantarit-o demult ca nu mai sta dar cred ca are in jur de 8.2 kg si probabil ca vre-o 79-80 de cm. In schimb e o zvarluga, alearga peste tot, rade , cade, e o caraghioasa. Cu vorbitul insa stam destul de bine, incearca sa imite tot ce aude si cateodata chiar ii reuseste. La moda acum e "caca" care inseamna cascaval, calorifer, cada, morcov si caca binenteles si "papi" care inseamna papuci, pantofi si pantaloni, dar cel mai scumpa e cand zice "ambtz" . Mai nou nu mai vrea lapte ceea ce ma dispera ingrozitor asa ca de diseara o sa incerc sa-i dau Dorna si eventual o sa ii bag si o lingurita de Nesquick, pana acum bea Similac , dar a inceput sa se strambe cand il vede. De curand am luat o bona ca bunicile nu sunt disponibile tot timpul asa ca am apelat la mai multe agentii, vre-o 2 saptamani am tot fost la interviuri pana la urma am gasit la Marry Poppins o tanti de 60 de ani care desi are cateva lipsuri e tare priceputa cu copii iar Irina a acceptat-o imediat. Dar , surpriza, trebuiea sa-mi aduca analizele azi si aseara ma suna ca n-au iesit bine si ca trebuie sa le repete. Nu mi-a spus care ca cica nu stie nici ea, dar i-am spus ca saptamana asta sa nu mai vina si cand are analizele in regula reluam treaba. Pana atunci stau bunicile cu Irina si eu caut in continuare bona de backup. Faza nasoala e ca eu martea viitoare plec in Coreea de Sud la un curs pentru 3 saptamani si pana atunci trebuie sa rezolv treaba. E super nashpa, ce sa va spun. Nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie sa stau departe de Irinuca atata timp , iar cand stiu ca e in plop si bona ma apuca disperarea. Maine la 16 am interviu si sper sa gasesc ceva, nu pot sa spun ca ii mai dau mari sanse lu' tanti asta daca i-au iesit prost analizele. In privinta bai, si noi am mai rarit-o , mai mult din cauza ca e destul de rece in casa. Pa cap o spal cam de 2 ori pe saptamana, asta daca nu isi pune mancarea in cap la pranz , iar pe corp o data la 2 zile. Cu masa e un cosmar, nu vreau sa va povestesc ca am imbatranit 10 ani, dupa ce ca Irina mananca putin mai are ambitia sa manance si singura asa ca randamentul tinde spre 0. Iar cu medicamentele e si mai groaznic, nu vrea sa le ia de nici o forma: daca i le pun in ceai sau in mancare refuza sa mai manance, daca i le dau in lingurita simple nici nu vrea sa deschida gura iar daca o fortzez vomita. Noroul nostru ca deocamdata nu a prea fost cazu, Irina n-a fost decat o singura data putin racita acum vre-o luna si atunci am scapat repede, dar acum nici Calciu nu mai vrea sa ia, ce sa va mai povestesc de vitamine, nici gand ,am incercat tot felu care mai de care mai bune la gust , nici nu vrea sa auda. Si la greutatea ei si la cat mananca ar cam trebui sa ia ceva, nu stiu cum sa rezolv asta ma dispera. Am vazut ca v-ati intalnit, bravo voua sunteti niste tari. Alina : imi pare tare rau pt tatal tau. Pupici, Adi si Irinuca (30 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pojo, uitasem sa iti tramsmit sa iti traiasca Ovidiu!!!! si se poate ma sa va simtiti asa batrani???? Comemorare, auzi la ei!!! Aveti grija, ca pana la 100 de ani e naspa sa o tot tii in com e mo ra r i (asta e Tudor)!!!! Referitor la intalneala hai sa propunem doua variante: 9 sau 16 noiembrie. Dupa 20 noiembrie nu mai pot eu ca plec in luna de miere [:D]. Macar cu atat ma aleg si eu daca tot mam maritat de doua ori!!!! Elena, l-am chemat pe doftor mai mult sa-si dea si el cu parerea daca sunt muscaturi de lighioane. Oricum voiam sa mai vada si fontanela copilului ca tot mare ca o floare e. Cornelia, pupam bauratica. Foarte bine ca ai prins curaj. Trebuie multa incredere sa ai!!! Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...