Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (18)


Recommended Posts

aoleu ce de scrieti, inca nu am citit de ieri si sunt 3-4 pagini de cscris. Mey Lili, am vazut ca veti baby-gym de la Fisher Price care l-am luat si noi la Dennis.Frumoase pozulicile cu bebeii, scumpi rau.Si mi-a mai placut tapetul din camerea Biancai, tare fain! Cristina, am vazut pozele.Ce fain ca va plimbariti.Frumoase peisaje! Sa zic 2 vorbe repede ca plecam de acasa.Tre sa merg la un magazin de bebei, Babyland, unde gaseshti si pe pishta daca vrei,in sensul ca au de toate.Tre sa ma uit de scaun de masa, apoi pentru patutz caci Dennis a dormit pana acum intr-un leganush din ala care se balanseaza si sincer, nu mai are loc[:D].Deci e timpul pentru patutz nou, saltelutza, aparatori, tot tacamul.Si nu in ultimul rand saculetz pentru carutz din ala imblanit, de care ziceam eu caci vreau sa dau la o parte copaitza din carutz.Gata, suntem mari[:D]! Si vine si un nene pozar acolo, care face poze la bebei...profesioniste.Abia astept. Revin, va pup.Apropo, al meu cupil nu se mai scoala noaptea.Doarme non-stop.Doamne-ajuta! Gabitza si baietzelul Dennis, 040609 http://community.webshots.com/user/gabitza_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La multi ani Oanna, sa dea Dumnezeu sa iti aduca baiatul tau numai Bucurii!!! La multi ani puiutilor: Avia si Delia! Sa fiti fetite cuminti ca pana acum si sa avetii grija de parintii vostri!!!! Fete dragi, m-am apucat sa scriu de fro 4 ori in ultimele zile si nu am timp, chiar atunci se trezeste BB-lina. Aveam si io cateva raspunsuri obligatorii de dat, dar nu mai stiu ce si cum si nu am cand sa ma uit in urma. BB-lina mea se trezeste la 1-2 ore noaptea sa suga si cateodata nu vrea sa se mai culce in patut, asa ca o iau langa mine. Faza buna e ca dormim impreuna pana pe la 10, deci aproape 10-11 ore pe noapte, cred si io ca doarme deca are pompa langa ea. Pe langa asta nu vrea sa pape piure. O fi prea solid pt. ea? Ieri am incercat sa ii dau piure se morcov si mar, date pe razatoarea de sticla si scuipa tot, se agita si plange. Azi i-am facut morcovul suc si am pus piureul doar de la mar, ca e mai fin ala. Aceeasi poveste. Faza e ca gustul ii place, pt. ca saptamana trecuta bea 50-75 ml de suc din mar+morcov. Voi ce credeti? Ce ma sfatuiti? Azi vreau sa ii dau si supa, sa vedem daca o ia. Acum o sa va raspund in limita timpului oferit de pitzigoi... CARE TOCMAI S-A TREZIT!!! Sper sa nu va suparati ca nu va raspund si doar scriu despre noi....De asemenea, imi cer scuze fata de fetele care m-au rugat sa fac modificari la listutza... Va pup pe toate si va trimit cate o [flo], sa va impac. Ana pupa bebelusii, mai ales pe baietzei [;)]. Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Delia Alexandra si Avia![s] [s] La multi ani Oanna! [s] Buna ziua tuturor! Ieri am fost la Carrefour, dupa cum v-am spus si am vazut o gramada de hainute de iarna frumoase, exact masura Cristinei, dar scuuumpe. Imi venea sa le cumpar pe toate, numai ca buzunarul nu-mi permite, cel putin pentru moment. Asa ca i-am luat numai cateva maruntisuri necesare, adica vreo 2 caciulite din alea de care ii pun dupa baitza, o bluzita, un body si niste sosete, ca i-au cam ramas mici multe din alea pe care le avea. Am vrut sa-i iau piure la borcan din ala de la Nestle ca pe ala ni l-a recomandat doctorul, dar n-am gasit nicaieri etapa 1. A vazut cineva pe undeva? Peste tot pe unde am cautat au numai etapa 2 si ala e peste 6 luni. Vanessa, nu ti-am raspuns in legatura cu calciul pentru ca noua doctorul ne-a spus ca la ea deocamdata nu e nevoie. Dar acum incep sa-mi pun intrebari, daca nu cumva ar trebui, ca prea multe din fete dau la bebei. O sa-l mai intreb o data. Eu m-am trezit de dimineata cu o durere de cap destul de puternica si n-am avut chef de nimic, dar acum mi-a trecut. Hai ca ma duc sa fac treaba ca am o gramada. Arata casa la mine de parca a explodat vreo bomba. Am modificat eu listutza de pe prima pagina, sper ca n-am gresit si n-am uitat pe nimeni. Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004) http://community.webshots.com/user/paloma297
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Oanna (tiza mea)!!!!!! La Multi Ani bebite dragute, Delia si Avia!!! Eric va transmite toata dragostea lui!!!!! Nally - cand Eric a fost racit si a avut probleme cu mucisorii i-am dat Fluimucil care l-a ajutat ffff mult. Pe de alta parte dormea mai bine in balansoarul care este putin ridicat. Deci, daca nu ai balansoar incearca sa il culci pe mai multe pernute aranjate de la torace in sus si cu maximum de inaltime la capusor. In felul acesta, din cauza faptului ca nu se accelereaza circulatia sanguina in zona capului nu se produc mai multi mucisori decat in restul zilei. Monet - Da!!! Am fost in Hawaii pe Oahu!!! Am stat in Waikiki si a fost suuuuuper!!! Imi pare rau ca nu am spus nimic dar ... am pierdut din vedere. Am fost numai noi doi. Eric a ramas in tara cu ai mei. Sunam in fiecare zi dimineata si seara ca sa vedem ce fac si cum se descurca. Am si eu o intrebare pentru voi - copiii vostri dorm toata noaptea?? Ca bebeul meu se trezeste o data noaptea si odata dimineata pe la 5.30 sau 6.00. Oana Melinte-Moraru http://www.lamaze.ro http://community.webshots.com/user/oana_mm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani OANNA pietreanca !! numai bucurii sa ai langa ai tai, si sa ne vedem la primavara :)) DANA, imi pare rau ca te simti rau, incearca sa bei multa apa,daca nu bei deja, si suc de cranberries si parca ceai de cozi de cirese, si sigur, ceai de matase de porumb. eu fac gimnastica- adica, mers pe bicicleta, de fapt- juma de ora pe zi, si mi-a zis pediatrul ca n-are treaba cu laptele, ba chiar e indicata gimnastica dupa nastere. CHRISTINA, parca tu ma intrebai de ma mut cu totul, da, iar impachetam si despachetam, da' daca atunci cand am venit eram entuziasmata si am facut cu placere, acum nu pot sa zic ca imi pare chiar asa rau ca mergem inapoi, ca mergem tot in casa noastra- care nu s-a vandut- si o stiu, si e calduroasa,si are parchet, ca aici chiar ma stresam cu gresie peste tot, ca tine rece iarna,si ma gandeam cum va merge Ingrid in 2 labe pe gresie. gata, ca nu ma mai lasa sa scriu...-
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Delia si Avia !!! La multi ani, Oanna !!! Ioana, multa sanatate, sa te faci bine cit mai repede. Sper ca i-a facut vaccinelul si a trecut cu bine. Carmen, mai are febra micutzul? Poate totusi sunt dintisorii....sper sa ii treaca cit mai repede, sa nu-i mai pui supozitoare. Dana, saracutza de tine, hai sa speram ca trece cu antibioticile astea si nu trebuie sa intrerupi alaptatul...Sa stii ca si Bianca nu face kki in fiecare zi, odata au trecut si 3 zile, de am crezut ca s-a constipat, dar cind a facut a fost moale si nu s-a scremut tare. Daca nu se screme tare, sa vezi ca il doare, eu zici sa nu te stresezi ca face la 2 zile. Mona, sper sa fie vreme insorita azi, sa va puteti plimba frumos, tu si Lia. Sa stii ca si eu am vrut sa intreb ce e ala Carrefour, dar mi-a fost rusine de ignoranta mea. Christina, pozele sunt excelente, mi-au stirnit si mie interesul pentru acest Mont Tremblant. Vanessa, ce scump e Andu, mei ! Nici nu ma mir ca se dau fetitzele in vint dupa el...Sa va traiasca amindoi si sa fie sanatosi. Oanna, ce dragutz e Eric. Uite, sa nu te superi, dar eu sunt mai noua pe aici si nu cunosc povestea ta...as vrea sa stiu cind l-ati infiat, cum, de unde ...? Nally, cum mai este Sebi? Sper ca i-am trecut raceala, iar tu te-ai putut odihni bine azi noapte. Pupici. Christina, apropo de sport, eu am intrebat la Health Children, ca vroiam sa ma duc la gym, si mi-a spus ca atita vreme cit nu exagerez, este ok. Pina la urma nu m-am mai dus la gym, dar mai fac si eu acasa cite un pic de gimnastica (iar Bianca sta pe paturica linga si mine si se distreaza de numa-numa, mai ales cind stau pe spate si fac bicicleta). Eu am fost o norocoasa si nici nu m-am rupt, nici epiziotomie nu mi-au facut, a fost super ca a doua zi nu mai simteam nici o durere sau usturime. Casutza cu cucu-bau numai de veo 2 saptamini o are Bianca si deocamdata ii place, sta si mai mult de o juma de ora singura in ea si se joaca (dimineata, cind e mai odihnita si cu mai mult chef de joaca). Ii pun si casetofonul linga cu cutiutzele muzicale si ii place foarte mult. Irinel, unde-s pozeleeee, ca eu nu le gasesc? Gabitza, ce ma bucur ca doarme Dennis bine noaptea. Poti si tu sa te odihnesti si sa pui si kilele care ti le doresti pe tine; ca eu m-am tot oferit sa-ti dau, dar vad ca ale mele nu-ti plac :) Mi s-a trezit gugustiucul, trebuie sa va las. Pupici la mamici si bebici. Lili si Bianca (10 Mai)http://community.webshots.com/user/biancutza_mamarutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am scris aseara un raspuns si cadn sa-l postez am constatat cum nu mai am minute pe cartela de dial-up [bang] il postez acuma si mai citesc ce ati scris si revin diseara dupa ce il culc pe ALex cel mai probabil fetele sunt chiauna da' tot mai zic si eu ceva aici: ne-a mai iesit un picut dintisorul ala care ne-a mai chinuit acu' doua saptamani (credeam ca ne-a uitat, da' uite ca nu) si e Bubu asa de marait si suparat si se uita cu niste ochisori la mine ca sa-i fac ceva sa nu-l mai doara de-mi vine si mie sa plang of-of pupici la bebei bonaviori. sa se faca repede si usor bine si nici sa nu mai fie bolnaviori vreodata [pup] Vanessa: eu ii dau calciu 2 lingurite pe zi (calciu Pharco)aproximeaza tu cantitatea intr-o luna ca eu nu prea stiu cat incape intr-o lingurita (am si eu o rugaminte maaare - de femeie nebuna si nedormite: nu mai scrie "da-ti" ca imi tot vine sa te corectez si mi-e ca o sa te superi, gata m-am facut mica-mica si m-am bagat sub birou cu tastatura cu tot ca sa mai zic vreo doua vorbe). La noi a fost mare balamuc cu calciul asta, ca a fost pediatru in concediu si mie mi s-a parut racit Bubu si hop la un medic (la MedLife, nu mai stiu cum o cheama si mi-e somn sa caut) care a facut un scandal monstruos ca sa nu-i mai dau copilului calciu ca i se inchide fontanela prea repede (asta era cand avea Bubu aproape 4 luni) ca are fontanela 1/1 si dupa ce am mai vorbit cu pediatrul nostru odata (s-a intors intre timp) si mi-a aratat ce si cum i-am dat in continuare calciu si vreau sa spun ca si acum fontanela e exact ca acum 2 luni. Madutza: cum ai pus dovlecelul la congelator? si ce-i ala CI??? si mai intreba cineva de iaurt si branzica eu i-am data branzica facuta din lapte praf si calciu si i-a placut si a fost ok, da' nu prea apuc sa-i fac in fiece zi [bang] si tre' sa fac ceva sa-mi impart altfel timpu' asta ca o sa moara flacaul de foame. Danaa: poate nu-i e foame da' daca asa s-a obisnuit el sa adoarma cu laptic nu stie cum s-o faca altfel. Ei se trezesc de 2-6 ori pe noapte si in functie de cum sunt obisnuiti adorm la loc. Nu stiu ce sfat sa-ti dau ca nepotu'meu are 10 luni si tot se scoala de 2-3 ori pe noapte sa manance. Ioana: fa-i baita Patriciei chiar daca are febra, macar cu prosopel umed, ca prin piele se elimina toxine si ii trece mai repede si se simte mai bine daca e pielea curata. [pup] Maria (01.08.1978) si Alex(06.05.2004) [copil] http://community.webshots.com/user/magda_i http://community.webshots.com/user/maria_alex100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...