Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Arsuri la stomac?


llizzie

Recommended Posts

[hia] Azi noapte m-am trezit in gemete si tipete. Visam ca nasc. De fapt ma durea rau de tot stomacul, imi dadeam seama ca e stomacul, dar ma gandeam eu asa in visul meu ca o durere ca asta nu poate fi decat de nastere, era nemaiintalnita de mine pana acum. Noroc cu sotul meu care m-a trezit (se speriase de gemetele mele)si m-a asigurat ca nu nasc si mi-a facut ceai. Voi aveti probleme? si cum le rezolvati, ca asa noapte de cosmar nu mai vreau.[gravi] Eliza DNP11DEC
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu de cateva zile problema asta. Sunt in 22 de saptamani.. si pana acum nu am avut probleme. In sfarsit am auzit de un remediu de la o mamica ce a nascut de curand. Zicea ca ar trece cu varza cruda tocata... Cu malox sau alte pansamente gastrice.. arsurile trec doar pentru o ora - doua.. Cu varza (personal nu am incercat)..zice ca te-ar cam lasa o zi..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cameron Cu varza (personal nu am incercat)..zice ca te-ar cam lasa o zi..
...pai nici sa nu incerci. Mi se pare cea mai aberanta solutie, dat fiind ca se stie ca varza este o leguma greu digerabila, nu vad cum ar putea linisti arsurile. Pt arsurile din timpul sarcinii, fetelor, nu prea aveti solutii drastice care sa le elimine definitif, dar macar le mai puteti reduce cu un pahar de lapte sau cu bomboane mentolate (am facut si eu la sfatul altor fete si a mers). Mai puteti lua si maalox (am auzit ca unele au luat), desi cand m-am plans de arsuri la dr meu, nu mi-a recomandat nici un fel de medicament de genul asta... Asa ca laptic, muuuuuuuuuult laptic. Eu chiar acum beau ca sa ma linistesc[:D] [gravi]37 saptamani http://community.webshots.com/user/amduminica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mama mea dupa operatia de ulcer duodenal cu 1/3 rezectie din stomac, bea dimineata un pahar de suc de cartofi cu varza cruda si morcov(amestecat) Stiu ca varza si cartoful crud (sub forma de suc) se folosesc pt tratarea ulcerului si a gastritei. Banuiesc ca numai sucul de la varza ,inseamna altceva decat varza taiata bucati ....... Pup, Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...