Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand trecutul iti distruge casnicia...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 99
  • Creat
  • Ultimul răspuns
la asta ma gindeam si eu, plecind de acolo te rupi de toate mizeriile care`ti invenineaza viata[floare3]
quote:
Originally posted by miau-miau
dar daca tot ai hotarit sa te desparti de el, de ce nu pleci acum la parintii tai. macar aia nu-ti fac zile fripte, au grije de tine. il pui si pe el pe ginduri in felul asta.
tzucurei de tzucurei [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/m_costin/my_photos "]1[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p100"]2[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p200"]3[/url]
...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ma daca o sa fiu mai directa dar nu inteleg de ce nu pleci ? E clar din ceea ce ne spui tu ca el NU TE MAI VREA ,cu forta nu se poate face nimic .Stiu ca vorbesc nefiind in situatia ta si poate este ipocrit sa dai asemenea sfaturi dar eu cred ca daca ai pleca ai suferi dar nu asa cum suferi acum .Ar fi o suferinta mai "curata" nu ca cea pe care o ai acum ,plina de "noroi".In momentul de fata esti in plus ptr el ,probabil il iriti la tot ce spui si ce faci .Stiu ca poate incerci sa-ti salvezi casnicia ptr ca ai doi copii dar este o situatie fara iesire(deocamdata).Fa-ti un bine tie si nu te mai izola in situatia asta . Inca o data imi cer mii de scuze ptr modul direct de ati spune dar incearca sa vezi realitatea asa cum e . Iti doresc numai bine tie si copiilor ! Of Ingrid amore di mama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor este imposibil sa plec acum, mai am cateva saptamani si nasc iar in situatia asta nici o companie aeriana nu ma accepta (nu sunt in tara acum)si in plus de asta sunt total dependenta financiar de el. Si parca toate astea nu ar fi suficiente ieri am aflat ca bebe are ceva probleme la rinichi (sunt sfasiata) si trebuie supravegheat dupa nastere. Daca as veni in tara acum nu as putea sa ma descurc, dar dupa cateva saptamani dupa nastere sunt decisa sa o fac indiferent de riscuri. Nu mai pot inghitii nici o mizerie, ma simt prea tradata, prea umilita ca sa mai pot ierta. Voi ati putea ierta asta?.. sau eu sunt nebuna si plina de hormoni?[alcool] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrusca in cazul asta iti recomand clasicul "stai de vorba cu el" .Cu calm si incearca sa-ti maschezi suferinta.Explica-i ca ai inteles situatia ,ca ai inteles ca nu te mai iubeste si ca nu te mai vrea dar spune-i ca in momentul de fata ai nevoie de ajutorul lui ca sa treci de nastere si de problemele de sanatate legate de copil.Spune-i ca vrei un pic de liniste si daca ar putea sa se comporte frumos cu tine macar in aparenta.Spune-i ca iti pare rau ca s-a terminat dar ca tu accepti lucrul asta.Fa-te frate cu dracul pina treci podul .Daca mai are un pic de bun simt in el si s-ar gindi un pic la copii ar trebui sa accepte .Daca nu ,nu stiu ce sa-ti mai zic ,cu D-zeu inainte. Multa bafta si sanatate tie si bebeilor tai. Ingrid amore di mama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eryteea ti-a dat o solutie care, din punctul meu de vedere, este singura realista in momentul de fata. Andreea, ai spus ca ai reusit intr-o oarecare masura sa te detasezi de el. Foloseste-te de asta si solicita-l. Cred ca, cu un pic de efort, ai putea sa ai o discutie cerebrala cu el, detasata, realista, constructiva. Spune-i clar ca accepti despartirea voastra, ca nu-l fortezi sa ramana in relatia asta daca el nu mai vrea asta. Fii calma si stapana pe tine. Poarta discutia cu el de la egal, nu te lamenta, nu-i mai aduce reprosuri (pentru ca in cazul asta l-ai pune pe el in defensiva). Spune-i ca ai nevoie de ajutorul lui, pentru copiii lui. La rece. Explica-i care-i situatia cu sarcina, intreaba-l ce solutii vede pentru a trece cu bine peste momentul nasterii si ingrijirii micutului care nu se simte foarte bine deocamdata. Spune-i ca nu-i ceri nimic pentru tine, ci doar pentru copii. Si mai spune-i ca nu-ti surade nici tie faptul ca nu ai venitul tau si ca esti nevoita sa accepti suportul lui financiar, dar ca, imediat ce vei putea, vei incerca sa rezolvi aceasta problema. Barbatii in general desconsidera femeile dependente financiar de ei, isi pierd respectul fata de ele, imi pare rau, dar asta e, sunt mult mai atrasi de femeile independente. Chiar daca tu stai acasa si cresti copiii vostri, perceptia este aceiasi. Deci, o discutie la rece. Pune pe o lista lucrurile ce trebuie facute pentru nastere, problemele ce trebuie rezolvate pentru copii si cere-i suportul din punctul asta de vedere. Nu-i pomeni de casnicie, de iubire, de suferinta. Fii pragmatica, realista si decisa sa-ti urmezi viata fara el, si spune-i si lui treaba asta. Trebuie sa vada in tine o femeie puternica, nu o femeie daramata, la picioarele lui. Ia zi, ai putea sa faci toate astea? Ai putea sa-i arati ca esti puternica? Elle_seb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze daca ai mai spus da` eu abia acum am intelescum stau treburile[floare3] si`n cazul asta eryteea ti-a dat solutia foarte bine. sper sa nu fie nimic grav cu bebe, iti doresc sarcina usoara si bebe sanatos si astept sa mai scrii despre tine tzucurei de tzucurei [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/m_costin/my_photos "]1[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p100"]2[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p200"]3[/url]
...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine sa cred prin ce trec, pur si simplu nu pot sa accept asta. Dimineata s-a trezit foarte nervos dupa o noapte de baut si povestit cu mandra lui pe msg, a inceput sa tipe la mine s-a luat de un pahar din care bausem lapte si l-am lasat pe masa, apoi mi-a reprosat ca nu i-am facut cafea...si, stiti ce-mi spune... ca femei sunt pe toate drumurile (adica ma compara cu oricare femeie de pe strada?)si multe alte lucruri urate. In situatia data, cum as mai putea sta de vorba cu el? Cum sa-i spun cu calm pentru ca [bang] asta fac de azi-dimineata nu ma pot calma. Ce poate sa-i spuna oare femeia aia de se intoarce asa rau impotriva mea? Poate ma linistesc pana deseara si reusesc sa stau de vorba cu el si sa-i spun asa cum ziceti voi ca accept sa ne despartim dar...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...