Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac - ce am mancat azi (31)


Recommended Posts

'Neatza comunitate montiniaca, Adriana vad ca ne urmaresti…[:D]… nu mai poate umbla omu’ liber pe forumul de la bucatarie, ca hatz’ ne dai de gol pe-acolo ca suntem [grasa]…[:D] Ei si ce daca am facut placinta de dovleac si am mancat si eu… [bang][:D]… azi e luni si am revenit cuminte in banca mea si va promit ca nu ma mai despart de Monti deloc, deloc. Si stitzi de ce? Pentru ca nu mi-a fost bine cand am mancat mult si “aiurea”. Nu m-am simtzit cu nimic mai bine, ba chiar aveam ceva probleme de digestie, asa ca …. Gata .. regimul e viatza mea. Andrada are dreptate…multzumesc Andrada, tu esti ingerul nostru pazitor..[flo] [:D]Regimul bate filmul[:D] Azi dimi: portocala + iaurt + cereale + cafea decof+arabica+lapte0% Pranz: pui fript + legume abur Seara: fructe (azi:mar) Noaptea (daca mi-e foame) branza cu ardei O saptamana buna, pro Monti va doresc [pup] Caro Ca nu te-nalti de jos pana nu cazi Cu fruntea-n pulberea amara, Si de re-nvii in cantecul de azi, E c-ai murit in plansetul de-aseara. (Radu Gyr)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Caroo, nu te supara pe mine...Nu vroiam sa te dau de gol!! [:D] Uite, un [pup] de la mine pentru tine si pentru toate cele care intra si la bucatarie...Inclusiv moi![:p] Dar eu nu te-am certat. Cum sa fac asta cand nici eu nu stau cuminte?? Pupici, Adriana [mamica] si [copil] Mihnea Stefan (11.11.03) [url="http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea"]Pozele noastre 1[/url] [url="http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea11"]Pozele noastre 2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, nu m-am suparat...[:D]...m-am amuzat (am glumat - cum zicea copila mea cand era mica). Ca si mie imi place pe la bucatarie si Claudiei si cred ca tuturor. Dar cand intruu acolo, ma apuca, mama, o poftaaaa si-o foameee... asa ca incerc sa ocolesc locul cat pot... Dar cat crezi ca pot? [:D][:D] [pup] Ca nu te-nalti de jos pana nu cazi Cu fruntea-n pulberea amara, Si de re-nvii in cantecul de azi, E c-ai murit in plansetul de-aseara. (Radu Gyr)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Energy,[flo][flo].Eu n-am decat 4 kile de dat jos, asa ca o sa raman la Monti. azi am mancat aiurea..ca ore.Pe la 12.30 niste varza calita,la orq 15.30 jumate de ciocanel si asteptseara sa manac si eu ceva...ca Sofia nu vrea sa se mai culce de dupaamiaza.E nasol, pt. ca e deja obosita si nu ma lasa sa fac nimic( ii place totusi sa stea la mine in spate cand scriu mesajul asta[:)])Asa ca n-a vrut sa ma lase sa mananc. Pe seara vreau sa mananc salata de rosii cu varza, branza si un ou tare. Va pup si sa avem o saptamana Monti! [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa sa fie cum ziceti voi,asta e o saptamina noua si o luam de la capat, suntem fidele lui Monti. Si eu m-am cam prostit aseara dupa ce au venit copiii mei de la colindat de Halloween cu traistele pline de dulciuri.La prima strigare m-am infipt in 2 napolitate kit-kat,si apoi au mai urmat si altele. Cert e ca aseara ma simteam asa vinovata ca nu am putut rezista tentatiei.Si in plus asa cum spun si fetele,ma simt cam rau la stomac dupa ce maninc prostii ne-monti. Asa ca mi-a venit in gind fraza lui din carte cum ca organismul isi ridica toleranta la glucoza.Puteti va rog sa-mi traduceti si mie fraza asta? Adica nu vom mai tolera glucoza ingerata si ne vom simti rau sau am luat-o eu pe aratura? Meniul de azi: dim piine integrala cu gem fara zahar,cafea cu zaharina si lapte 0% 11.00 o portocala p: piure de brocoli cu brinza de vaci si normala si marar seara: cred ca ultima portie de varza calita cu coaste. Pe curind,fara abateri. Andrada, ce ne ajuti tu sufleteste...esti o dulce. Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! De multa vreme va urmaresc pe site si v-am citit fiecare pagina cu incercari si reusite cu atentie... m-am hotarat sa ma alatur voua. Da, recunosc, am 10-12kg de care vreau sa scap (banuiesc ca nu le vreti voi..). am 1.70 inaltime si 67 kg si tare mi-as dori sa am 57 kg sau chiar 55kg. Ma ajutati? Promit sa va incurazez si sa va impartasesc toate retetele Monti pe care le inventez... Sa avem bafta! si Energy... vreau si eu daca se poate regimul tau... sa vad daca mi se potriveste mai bine decat Monti. Recunosc ca-mi plac fructele dar si painea (cu unt daca se poate... hai, nu sariti pe mine ca stiu ca nu e Monti)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, eu am avut si abateri, dar dupa o saptamana de monti am ajuns la greutatea din tabel...pe care o depasisem cu ceva kg....am fost vreo 3 zile fara net si parca nu eram eu...imi lipsea ceva....in continuarea meniul meu este monty...desi in we urmeaza "Mihail si Gavril"...dar trebuie sa-i serbam si pe ei nu?[:D] va urez o zi buna... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

new, bun venit in lupta cu kilogramele.Inteleg ca deja ai citit carticica lui monti si stii despre ce e vorba.Nu-ti ramane altceva de facut decat sa ne "povestesti" zilnic ce mananci ca sa avem si noi fata de cine sa ne dam mari cand depistam vreo greseluta. [:D] Ba ar mai fi ceva:sa si mananci ce spui aici, iar ca sa fii trecuta in tabel e mai sigur sa-i trimiti datele tale pe PM Carolinei.Succes! Dana, toleranta crescuta la glucoza ar vrea sa insemne ca in momentul in care papam glucide corpul nostru nu le mai stocheaza atat de rapid sub forma de sunculite, cu alte cuvinte e de bine, nu ne mai ingrasam atat de usor. Am nevoie de consultanta:aseara am papat cam 100g spaghete fierte 9 minute (timpul indicat de producator) racite sub jet de apa(rece, da` ce credeati [:D]) peste care am presarat pe rand una bucata catel de usturoi tocat marunt, 2 linguri suc de rosii din proviziile croite personal, un praf de busuioc din pliculet si una bucata conserva ton in apa.A rezultat o portie uriasa de papa bun, pe care nu m-am indurat s-o las nemancata. Vi se pare Monti? Azi: dimi:painica integrala de casa+gem caise ieftin si f.bun facut la Cluj cu vreo 4 feluri de indulcitori permisi pranz:1 cutie branza Fagaras seara:ciorbita de vitel si varza cu carnati Gabi si gugulutzele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)]Neatza, fetele mele! Care e atmosfera pe aici? Ia sa vada fata ce si cum, ia sa vedem zambetele, ca se pare ca au inceput sa dispara, pai cum vine asta? In clanul montignacesc zambetul [:)]este o conditie la fel de necesara ca si vointa!! Meniul meu zice: 5 mere dimineatza La pranz o salata de varza rosie cu castravete cu morcov ras Seara – o interzisa: salata de sfecla rosie :) nu de alta, da’ au zis astia ca imi cam lipseste fierul din organism si tre’ sa-l suplinesc cumva.Asa ca o sa o pap cu mare pofta, fara sa-mi fac probleme ca o sa se intample ceva sau ca am sa iau inapoi patru kile juma numai din 200 g de sfecla:) Hai ca fug, am de lucru…of! Voi fiti cumintele in continuare si prezente, ca de asta avem nevoie. Va pupa,[pup] cu drag Andrada PS[:)][:)] hi hi, si eu sunt un sfintisor pe we, dar promit sa fiu cumintica.Stiti cum suntem noi? si eu si fratele si nepotu'!!AUUUU!1 pai sa vezi petrecareala, nineaca![cool] Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...