Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac - ce am mancat azi (31)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul răspuns
neata. multumesc mult de primire si de sfaturi. Caroline, vreau sa slabesc vreo 15 kg, daca in timp vor fi 20 nu ma supar dar deja e un ideal la care nici nu ma mai pot gandii. uneori nici nu-mi vine sa cred ca aveam 48 kg la 1.68 m cand m-am maritat. morala o trageti voi. Azi vreau sa ma duc sa-mi iau un cantar nou (cel pe care-l am e chiar foarte vechi si dau vina pe anii lui nu pe kg mele). dar simt nevoia unei schimbarii de look a cantarului macar. ma duc sa-mi iau si un gratar mai mare (cel pe care-l am e micut si stropeste tot aaragazul de-mi piere elanul sa mai mananc. o sa-mi iau si ceva peste pentru sfarsitul acesta de saptamana in care sotul meu pleaca in delegatie (la Poiana Brasov ca asa e pentru unii) si ma lasa singura cu baietii. eu o sa inerc sa mai inspir de retete de la voi (si ce a-ti scris mai inainte) pana ma obisnuiesc cu socotelile astea. dar am si eu o problema. singurul meu viciu e o cafeluta mica dimineata cu lapte si cu zaharina. e interzis total? eu de obicei nu prea pot manca dimineata. daca chiar e interzis o sa ma reprofilez pe ceai (bleeaaaa). Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://community.webshots.com/user/vanessaionescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela LA MULTI ANI pt papusa ,sa fie sanatoasa swi sa iti aduca numai fericire. Vanessa bine ai venit si spor la dat cat mai multe kg fos.In legatura cu cafeaua Monti spune sa servim cafea fara cofeina;eu servesc cAfea normala(si alte fete)dar o fac slaba si nu pun deloc lapte,asa ca nu te obliga nimeni sa renunti la ea. meniu de azi,e vineri si postesc,asa ca azi pe langa obisnuita grefa si cafea care le-am servit destul de tarziu(am dormit cu Naomi pana la 9[:D])am legume la abur(brocoli,varza si ardei)si mancarica de ciuperci [pup]la toata lumea si o zi buna va dorim Anca [mamica] Naomi Ioana(22.07.04)[fetita] http://community.webshots.com/user/naomi_ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)][:)]hi hi[hia][hia] [pup]mai Milia, intai doua, ca sa ating ce mi-am propus si dupa aia inca doua ca asa am sa vreau eu.Eh[:)], am zis si eu o data ca as vrea 52 si tu m-ai prins. dar intai sa ajung la 54.da' dupa aia n-am mai zis, ca am stagnat non stop.. Dar de la 56 la 54 de ce mi-ai pus patru ca m-ai omoraaaat?[:)][:)] hhmmm mi-ar place mie 52 da' la stagnarile a la Andrada e cam greu. In fine.Adaug ca dupa testele si analizele de ieri, pentru o luna ma cheama Miss Fructe si Legume.Nu pap absolut absolut nimic altceva decat, ca "desert" cate un pic de carne de vita, daca simt nevoia.Im Miss Alergy.Regim drastic si total, asa ca sa vedeti voi ce se da Monti in leagan acuma, fericit, pe nefericirea mea. Asa ca meniurile mele nu cred ca mai merita sa ajunga pe ecran, poate doar asa, ca sa nu pierd ritmul.Oricum nici o sansa sa scapati de mine. Dimineata am mancat mere cate au incaput, la pranz salata de varza si morcov si seara salata de rosiifara branza,[q] ca imi vine sa plang[q] dupa combinatia asta care era o nebunie! Va pup pe toate, succes fetelor noi si multa vointa, un weekend linistit tuturor, unul cum il vreti voi si toate cele bune, peste care presar un milon de pupici.[pup][pup][pup] Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vanessa, bun venit in club si succes! Din postarile tale inteleg ca deja ai citit cartea lui monti.Daca nu, anunta si o vei primi.Retete monti vei mai gasi in postarile fetelor de pana acum, insa ai foarte mult de citit si nu stiu daca timpul iti permite.Eu tot incerc sa recuperez, insa nu reusesc sa ajung la zi.Tare mai suntem vorbarete...Da`-i bine, ca altminteri ne piere elanul.Pe cand asa, cu cate o glumita sau atentionare, cand vezi ca se mai slabeste macar in alte ograzi chiar daca tie nu ti-a reusit figura in ultima vreme, ai puterea sa mergi mai departe.Si cand te astepti mai putin observi ca s-a mai dat si cantarul tau pe brazda. Meniul meu de azi: dimi:meniul spartan(a se citi fasole boabe fiarta si presarata cu un praf de sare) pranz:zacusca seara:strugure sau mere,pauza de rigoare,fasole verde inabusita Daca mi-e foame, fructe din nou. Suna cam neapetisant,dar as vrea sa postesc azi Ieri am scapat cu fata curata la petrecerea de la camin.I-am ascultat sfatul lui Monti:am tinut tot timpul in mana o prajiturica si o cana de cafea, am mimat ca beau din cafea si la sfarsit le-am abandonat discret pe un colt de masa.Nimeni n-a observat nimic. Gabi si gugulutzele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am 59 kg!!! dupa 3 zile de abateri grele, dar si de munca asidua, am mai dat jos 1 kg. meniul meu de azi: dimineata 1 iaurt pranz: carnaciori cu fasole verde seara; fructe (mere) ariel http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2 http://community.webshots.com/user/alinapevliuc3 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc4
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andrada34 mai Milia, intai doua, ca sa ating ce mi-am propus si dupa aia inca doua ca asa am sa vreau eu.Eh[:)], am zis si eu o data ca as vrea 52 si tu m-ai prins. dar intai sa ajung la 54.da' dupa aia n-am mai zis, ca am stagnat non stop.. Dar de la 56 la 54 de ce mi-ai pus patru ca m-ai omoraaaat?[:)][:)] hhmmm mi-ar place mie 52 da' la stagnarile a la Andrada e cam greu.
Andrada scumpa, poanta am facut-o ca nu m-am putut abtine! Habar n-am cat mai ai tu de slabit, ca nu-ti tin eu tie socoteala! Oricum, abia asteptam sa vii sa ma tragi de urechi. [poc][poc][poc] [zid] Iarta-ma, dar ai inteles gresit! Important e ca ti-a revenit moralul! [pup] Cam greu de tinut noul tau regim... Chin curat! Cine se poate satura doar cu fructe si legume? [cusca] ___________________________________________________________________________ Dincolo de nori e soare mereu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, Merci mult de incurajari... Pana la urma, oi avea voie bomboane din alea cu polioli? Uite ce mai zic astia pe link-ul pe care mi l-ai dat: zaharuri - toate monozaharidele si dizaharidele prezente in alimente, excluzand poliolii; concluzia mea: poliolii sunt tot mono si dizaharide si habar n-am daca-s bune sau nu... Te pup,[flo][pup][flo] Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lgireada, uite ce spune Monti despre polioli: 4. – Poliolii În gama “zahãrului fals” au apãrut ºi poliolii sau edulcoranþii în masã, care sunt folosiþi la prepararea anumitor produse (ciocolatã gumã de mestecat, bomboane), deoarece aceºtia dau gust dulce numai cu câteva grame de substanþã. Din nefericire, poliolii nu prezintã, în raport cu zahãrul, decât un interes: nu produc carii. Ei au aproape aceeaºi valoare energeticã pe care o are zahãrul, iar în colon elibereazã acizi graºi care sunt reabsorbiþi. Indicele lor glicemic este variabil, între 25 ºi 65. Ei pot furniza, datoritã fermentaþiei din colon, chiar balonãrile ºi diareea. Cu alte cuvinte, spre deosebire de ceea ce ni se spune prea adesea, întrebuinþarea lor nu ne poate împiedica sã ne îngrãºãm ºi cu atât mai puþin, nu ne poate ajuta sã slãbim... Menþiunea “fãrã zahãr” ascunde, de multe ori, astfel de polioli: sorbitol, mannitol, xylitol, maltitol, lactitol, lycasin, polidextrozã etc. Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ce sa fie,ce sa fie?La mine sta cantarul ala intepenit![bang] Nu stiu ce naiba are dar tare ma supara! Cred ca am sa mananc strict 3 mese si 2 gustari(mere) sa vad poate poate! Acum sunt in perioada preRUSII si e cam nasol,as manca non stop! Azi:Dim:paine integrala cu laptic amiaza:ciorbita de varza sicred o omleta seara:branzica,ou fiert,ardei,poate si ceva icre E tare aiurea cu toate ca nu am avut nici macar o abatere mica mica de luninu am slabit deloc!Oare de ce? Spor la slabit fetelor![bis] Roxi si bb Rares 9. april.2002 http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...