Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici sau viitoare mamici RAC...


Recommended Posts

Culori: depinde de dispozitia mea[:D][:D][:D] Acum sunt in dispozitia de "verde", ma simt linistita si calma. Mai imi plac rosul, bleu, portocaliul-cand sunt f.f.f.f. vesela, sau galben, dar numai la culorile toamnei[:D] Imi plac cei inteligenti, dar timizi, blanzi si tandri. Sa ma ia in brate si sa ma alinte atunci cand am nevoie. Din fericire l-am gasit si nu-i mai dau drumul cate zile oi avea.[:D][:D][:D] Ma cearta cateodata ca prea il cicalesc, iar altadata imi spune ca nu-i mai zic nimic, de ce nu il mai cicalesc, ca l-am innebunit de tot si ii e dor de toata pisolageala mea.[:D] Mai sunt cateodata pesimista, dar ma uit in jur si ma gandesc ca am unde sta, ce manca, un sot si un copil pentru care as face orice, ma uit afara si vad natura frumoasa si copii zambind, si sunt vesela din nou si optimista. Imi place primavara,cand pomii sunt in floare, aerul este parfumat si miroase a iarba verde si ploaie, sunt fluturi care zboara si pasari care canta peste tot. Imi plac si celelalte, dar acesta este preferatul meu, desi si celelalte au ceva special. Prietenii adevarati imi plac, care te inteleg si sunt alturi de tine, orice ar fi. Iar sotul meu este Fecioara timida cu un an si jumatate mai mare ca mine, iar eu il cam pun la respect, saracul, caci sunt tare rea cateodata, dar si cand sunt BUUUUNNNAAAA, il dragalesc tot timpul. In plus, si eu si fiica mea, suntem doua "serpoaice" in zodiacul chinezesc, iar el un biet "iepuras", asa ca "o sa-i mancam zilele", cum zice chiar el.... Dar inca nu i-am scos peri albi, asa ca mai poate duce.[:D][:D][:D] Si dintre toate zodiile, a noastra e cea mai .......si cea mai.......si cea mai....dpdv: toate pdv.[:D] Va pupic Magda, Rafaela si Clau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
1. Albastru 2. Linistiti, ca-s eu destul de agitata! 3. Uneori, si atunci nu se asteapta nimeni sa fiu asa! 4. Primavara si toamna 5. Cei ce pastreaza o anumita distanta, respect. Nu-mi plac ce-i bagaciosi, care vor sa stie ce faci in orice minut, acest gen se evapora repede! Nu cred ca mamosenia se fie specifica numai unora! Tine de educatie, personalitate si instincte materne, pe care unele femei nu le au! O mama exagerata si prapastioasa strica unele puncte ale personalitatii copilului. Stiu, ne este destul de greu sa ne adaptama la varsta lor, dar trebuie s-o facem, sa le dovedim ca avem incredre in ei, ca se vor descurca singuri. Rasfatul si dragalasenia, cred ca e inevitabila! Daca nu exista, atunci as numi-o neglijenta! Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, si eu sunt viitoare mamica in rac cu barbatelul berbec si cu copii sper tot berbeci, daca nu se vor grabi sa apara mai repede ca sunt mai multi[bere]. relatia mea cu sotul meu? dupa toate previziunile astrale un dezastru, dupa 6 ani impreuna as zice bunisoara catre buna. asa cum vad eu la voi unul trebuie sa fie bun si altul rau, eu nu vreau sa fiu aia rea, dar cred ca mie imi va reveni sarcina asta[bang]. si am mai auzit ca racii dupa ce-s mame, sunt superbe si dragalase, dar ca si sotii cica ar fi catastrofe. sa fie asa si la mine? la voi cum e? ca eu nu stiu ce am sa ma fac si cu "baitelul" asta mai mare al meu, care sincera sa fiu nici macar frigiderul nu stie unde e[zid].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kikimi si eu sunt rac si berb meu este berbec. Baiatul este tot racusor. Relatia noastra dupa toate previziunile astrale ar trebui sa fie un dezastru, dar nu e. Bineinteles, ca orice cuplu, am avut si neintelegeri dar le-am depasit. Acuma nu stiu daca am devenit dupa ce am nascut superba si dragalasa[:D], dar berb meu zice ca sunt[:D]. Si iti spun ca dupa ce am nascut sotul nu a devenit o catastrofa, din contra. Nici nu ma asteptam sa tina asa de mult la baietel. Relatia dintre ei a fost si este ceva ce nu pot explica in cuvinte, parca s-ar adora unul pe altul. A facut orice era legat de copilas, il hranea, il adormea, il spala, tot ce faceam eu, facea si el cand venea de la servici, chiar daca era obosit. Si stai linistita, ca o sa afle singur unde e frigiderul cand o sa fie nevoie. Dar cati bb astepti? Ca nu mai inteleg nimic, cum sunt mai multi, cati? Sarcina usoara in continuare si nastere usoara! gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, astept gemeni undeva prin aprilie (adica tot bercubecuti), dar toti spun ca n-am sa duc sarcina pana la capat (adica 40 sapt.) ca-i cam mare de pe acum si mai mult decat atat am avut si ceva problemute ca era sa-i pierd. si mai am un "copilut" mai mare care e "autorul" celor mici, cel care nu stie prea bine unde-i frigiderul. m-am cam pripit dupa 6 ani si l-am judecat gresit. ieri a facut curatenie in casa. nu stiu daca cineva poate intelege cata bucurie si satisfactie si cat de impresionata pot fi de gestul lui, el care niciodata n-a facut nimic, dar absolut nimic. iar cand spuneam ca am un copilut mai mare n-am exagerat, caci daca ai sti ce dezordonat este!!! sper din tot sufletul sa fiu si eu o draguta, cum am fost pana acum cateva luni, eu acuma sunt cam "kk-ta" vorba lui si sunt tare uracioasa in perioada asta, eu cred ca la mine ca si la tine e o relatie unde ambii lasa f.f.f. mult. pupici si mai facem schimb de experienta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E normal ca in perioada asta sa fii mai stresata si mai uracioasa[:D]cum spui tu. Dar nu te mai stresa atat, nu te mai gandi la rau. Iar in ce il priveste pe sotul tau - o sa se dea el pe brazda. Pe al meu sot l-a invatat rau mama lui. Nici mancarea nu-l lasa sa si-o puna singur, venea repede mamica si i-o punea. A incercat si in casa noastra sa faca asa si nu am lasat-o. Am avut ceva de lucrat la el[bang], dar acum dupa 14 de ani de cand suntem impreuna pot sa spun ca sunt cat de cat multumita, nu ca n-ar fi loc si de mai bine[:D]. Incearca sa va impartiti treburile in casa, sa se obisnuiasca inca de pe acum ca o sa fie greu cu doi bb mici, o sa trebuiasca neaparat sa te ajute si el. Si daca deja a luat initiativa singurel, cred ca o sa mergeti pe drumul cel bun[cheers]. Sarcina usoara, pupici si incearca sa fii mai relaxata. gabriela si aditzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...