Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (22)


Oana_B

Recommended Posts

Fetelor, bine v-am regasit!!Cam liniste azi![:D] Mai deja ma dispera astia de la stiri numai de Mutu se vorbeste[bang][batcap][alcool]...parca nu sunt alte lucruri mai importante in tara asta[alcool][alcool][alcool] Miri, chiar 4 mil lei o pereche de blugi???[bang][help][poc]M-am socat rau de tot cand am citit ce ai scris...la noi mai gasesti si la 2 mil, dar blugi de 4 mil nu am vazut[:0][soc][:0] Nedda, cred ca voi suteti un caz fericit cu dintisorii...ce noroc ai avut!!![8D][cool] Andreea, exact asa face si Raul...seara e crima si pedeapsa, il apuca plansul din senin...cum il vad trist cum sar cu 5 ml de Nurofen si in maxim 20 min totul s-a rezolvat[colegi][hop] Piciulica, sanatate multa lui Eric!!![pup][pup][dual] E tare nasol sa-i vezi cum se chinuie[V] Fetelor, eu tot ma mir de vremea asta de afara...azi am stat pana pe la 19.30...dupa ce am papat la amiaza ne-am imbracat frumos[ispita] ca doar e duminica si am luat-o la sanatoasa[:D]...a venit si nasica cu noi si ne-am pus in cap sa mergem la agatat[;)][:-)))][:)]Mi-a fost tare dor sa ma imbrac "frumos", adica fara blugi si adidasi si culmea, in ciuda faptului ca mi-era groaza ca nu voi rezista pe toace, a fost ffff bine[bis][bis][bis] Ce nasol e acum ca se intuneca mult mai devreme[q][q][q] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"]Claudia[mamica][/url] si [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"]Raul[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La Multi Ani Malina si Radu Paul!
Multa fericire si sanatate alaturi de parinti sa va dea Bunul DUMNEZEU, in Numele DOMNULUI SFANT IISUS! Si la fel pentru toti sarbatoritii pe care i-am ratat zilele astea, [s] SLAVA DOMNULUI, am scapat de examene! [bis]A fost ok si spre uimirea mea cel mai bine cred ca am facut la franceza, la care initial aveam emotii mai mari. Rezultatele se dau insa abia la mijlocul lui februarie, asa ca mai am de asteptat. Va multumesc frumos pentru incurajari! Anelisa a fost super cuminte cat eu am fost la Bucuresti, asa ca multumesc LUI DUMNEZEU, nu au fost probleme. I-am lasat si laptic dar baza au constituit-o mesele solide, care se ieri au inceput sa-i placa nemaipomenit. Sunt uimita, pana acum abia manca cateva lingurite si mai mult scuipa decat papa, iar acum deschide gurita ca un pui de vrabie si papa tot ce-i dau. Totusi si lapticul de la mami e gustos [pofta], si tot pe primul loc. Malina, am si eu o intrebare daca mai intri, stii cumva vreun pediatru bun in Pitesti? Ca eu n-am prea avut succes pana acum. Lavi , si de la mine La Multi Ani, sa-ti dea Bunul DUMNEZEU, in Numele DOMNULUI SFANT IISUS, tot ce e mai bun pe lume! Neaparat sa ne povestesti cum a iesit petrecerea, si asteptam pozici! Claudelu si Luminita , mult succes cu bebeii, DOAMNE-ajuta sa fie bine! Claudelu , eu in locul tau as mai merge si la alti doctori, m-am invatat sa nu prea am incredere in ei, cel putin mai verific si la altii. Anelisa mea n-a avut simptome deosebite cand i-au iesit dintisorii, doar salivat la greu, lucru pe care-l face si acum. Mai aveam multe sa va spun, dar pitica mea e intr-o stare de mare agitatie, nu stiu ce-i cu ea. Tipa si se-agita, se aseaza ba in fundulet ba in 4 labe, ar da cu capul dar nu gaseste decat perne [:D] si tot asa o tine. A papacit de vreo 3-4 ori dar tot degeaba, de regula adormea imediat la san. Cred ca o doare burtica, azi a mancat f. mult din borcanele, ca daca a fost mami plecata...Hai ca am fugit! Pupici [pup]! Cristina si [copil] [url="http://community.webshots.com/user/cipstyle"]Anelisa Elena[/url] (04.04.04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat sa va salutam si noi. La multi ani Malina si Radu Paul!!! Aici e halloweenul, dar pentru mine nu reprezinta nimic si nu imi vine sa fac nimic special, poate iesim la niste prieteni. Azi a plouat si a fost urat asa ca am facut doar o plimbare scurta. Vreau sa ii dau cereale de soia. A incercat cineva? Incercam sa facem baie in cada mare, dar iese cu mare scandal, cred ca ii este frica si se crispeaza asa ca aseara am intrat si eu cu el, sa vedem ce facem azi. Voi cum ati procedat cand ati trecut de la vanita mica la cada mare? Irina cum reusesti sa te "usti" asa? Eu sunt inca cu toate kg in plus pe mine, nu reusesc sa dau jos nimic. Nu-mi luasem nimic de iarna ca am crezut ca voi intra in hainele dinainte,dar...vise, asa ca atrebuit sa imi iau macar o pereche de pantaloni[q].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Codritu, eu ii fac baie Larei in cada mare de cateva saptamani. N-a comentat deloc cand am facut schimbarea. Dimpotriva, acum are loc sa se joace cu ratustele si alte jucarii acvatice, are loc sa dea din picioare si sa plescaie apa, se uita fascinata la apa care curge din dush sau robinet si...are ataaaaata treaba in cada ca n-ar zice nici pis nici daca as uita-o acolo! Se intoarce pe toate partile, pe burta, pe spate, da sa se ridice in picioare si tot asa pana oboseste. Incearca sa-l atragi pe Tudor cu jucarii. Pune-i cateva in cada si poate daca ii pui mai putina apa la inceput nu se mai sperie. E o idee buna sa intri si tu cu el pana se obisnuieste. La mine n-a fost nevoie de asta. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, sa-ti traiasca baiatul frumos! [flo] Am vazut pozele noi. Clau, chiar cred ca am fost norocosi ca nu s-a chinuit Lara cu dintzisorii. Auzi, si mie imi e cateodata dor sa ma imbrac frumos dar cred ca s-ar uita astia la mine ca la urs daca as incalta pantofi cu tocuri de 10cm. Ar zice ca-s nebuna. Si uite asa stau pantofii si cizmele mele in dulap si toti pantalonii care au forma si lungimea croita pentru pantofii cu toc! Bine, nu concurez la capitolul asta cu Elena si cu Veve (ca le vazui oftand pe topicul cu pantofiorii[;)]), dar oricum am si eu damblaua mea cu pantofii si cu hainele [cusca]. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In seara asta, de Halloween, noi am mers pana la urma cu niste prieteni la un restaurant chinezesc[alcool]. Mancarea a fost neasteptat de buna si mi-a adus aminte de restaurantul de la hotelul ala din Buc. de pe Ana Ipatescu. M-a surprins gustul mancarii pentru ca de cand am venit in SUA am dat numai peste mancarea chinezeasca ori exagerat de dulce, ori exagerat de iute ori exagerat de grasa pentru gustul meu. Lara a fost foarte cuminte desi tot in bratele noastre a stat mai mult decat in scaunelul ei. Concluzia: cand copilul e cuminte in restaurant parintii mananca prea mult![:I] Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI MARIA! LA MULTI ANI RAUL! Sa cresteti mari sanatosi, sa aveti numai bucurii si parintii sa se bucure de voi. Noi suntem tare maraiti. Probabil dintii. Si acum doua saptamani a avut o stare asemanatoare, dar nu i-a dat nici un dinte. Oricum criza de aseara si azi noapte a fost mai urata. Sper sa-i dea de data asta, ca mi-e tare mila de el. Eu l-am bagat pe Robert in cada, dar singur.Ma gandeam ca ar fi mai bine sa intru cu el sa se balaceasca mai mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salve la multi ani puisorilor sarbatoritzi si sanatate.[bis] si sa ajungem sa numaram si aniii tot impreuna. fetelor scrieti asa de mult ca eu pierd firul, mai ales ca vineri a picat 2 ore netul si sapoi curentul. sper sa recuperez absentaza,nu mai sunt asa la curent cu ce faceti fiecare si in plus ne-am si inmultit. multumesc pentru aprecieri[:D]si eu am vazut o gramada de pozici cu [copil] care mai de care mai frumosi. Am vazut ca Malinutzei i-a crecut o gramada de par, ca Anelisa este o grasutza (si o invidiem), ca Ana seamana leit cu mama si ca mai spun pe masura ce mai studiez. Scuze pentru cei pe care nu i-am amintit. danut desi luna trecuta m-a exasperat cu somnul, credeam ca-i dau 7 dinti, acum mai nou doarme de rupe, fara asa se mai trezeasca de loc noaptea. DE ex aseara a dormit de la 8 (9 dupa ora veche) pana la 6, un pic de lapte si apoi iar pana la 8. aveti scaun de masina [bonjovi]? ca vrem sa ne luam si noi. Deocamdata sta in cosul de la carutz dar nu i se pare asa de bun dpv al sigurantzei.Am vrea 0-18 kg (poate il folosim si la al doilea, asa ne-am gandit noi). Ne-am gandit ca peste 18 kg si asa nu mai sta in scaun. nu am inteles ce operatie trebuie sa faca bb lui spic de grau, dar noi cred ca nu scapam de op de fimoza de dupa un an [bang], ca nu reusesc de loc sa trag de putzica. pupici pupici Malina si [copil]Danutz poze:http://community.webshots.com/user/malinamircu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de urari [flo][flo]. N-am reusit sa intru in week-end pe forum, asa ca profit acum de ocazie sa urez (chiar daca cu ceva intarziere) [s] [s] La multi ani sarbatoritilor pe care i-am ratat, Katja, Radu Paul si mai ales Laviniei!! Si sa nu-i uit nici pe cei de azi, [s] [s] Maria Cristina si Raul Andrei. mirinda, maine am programare. Si acum urarile fiind facute...pe mine va rog sa ma scuzati o perioada dar presimt ca nu prea o sa mai am chef de forum. O sa va urmaresc din umbra, si poate candva voi reincepe sa postez, dar nu acum. Mickyyy[mamica] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545"]Povestea nasterii mele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...