Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (22)


Oana_B

Recommended Posts

Multi ani traisaca, multi ani traiasca, LA MULTI ANI!!!! Maria si Raul, sa fiti frumosi si sanatosi! kata, nu ne mai tine pe jar, ce-ai cumparat din Bucuresti? ai fost si tu la Mall-ul cel nou? (4.000 de ani sa stea cu bluigii aia de 4 milioane) [bang] Micky, te (re)asteptam cu drag! [dual] andreea, chiar asa, cum ai facut pilaf? nu stiu de ce, dar eu nu prea am curaj sa fac mari diferente la mincare, mai bag cite ceva noiu, dar in mare tot papica aia i-o dau...mai ales ca am obsevat, cind ii dau altceva, chiar daca ii e foame, Ana nu maninca din prima, ia citeva lingurite si apoi nu mai vrea decit cu ce e invatata...asa ca i-am bagat cite un aliment nou, dar tot in amestec cu celelate intreba cineva de baita...am uitat cine. Ana face baie in cada mare din luna a 3-a, cind am fost in concediu si n-am avut cadita cu noi si am obisnuit-o 2 saptamini am spalat-o pe ici, colo, pe unde eram si cind ne-am intors am zis ca daca tot s-a invatat, sa-i facem in cada. Si noi ne bagam cu ea, ori mami, ori tati, fiecare in cite o seara. Are jucarele, la inceput am pus apa putina, apoi mai multa si acum, vorba lui Clau, exersam exercitiile de inot ale fetelor de peste mari si tari. La inceput s-a cam speriat, dar noi rideam incontinuu la ea asa ca si-a revenit incet-incet. malina, noi n-am luat scaunel de masina, ca era cam scump, 3-4 milioane si nasa mi-a zis ca fetita lor n-a stst niciodata in el...asa ca decit sa dau atitia bani si sa nu stea in el, mai bine lasa. Noi oricum cind mergem cu masina o tine mami in brate, ca-i place sa vada pe fereastra, sa se uite la tati cum conduce, la lumintele de la bord si unul singur dintre noi putin probabil sa plece cu ea vreodata. bebe2004, daca tu zici ca ai inceput sa fumezi ca Alexandru are 8 kg la 6 luni, daca Ana mea are 7 kg ar trebui sa pufai ca o locomotiva...[;)] si ea maninca bine, dar probabil tu ai laptele mai gras si de-aia se ingrasa chiar daca nu maninca cum trebuie. Rabdare zic eu, c-o sa manince si el, cred ca eu in locul tau as incerca mai multe combinatii pina ii gasesti ce-i place...si da-i orice amestecat cu laptic de-al tau, mai mult la inceput, apoi il scoti treptat, poate asa vrea. succes! Laura, eu cred c-o bateam pe soacra-mea daca imi zicea ca BB spune mama si nu tata, ca eu am invatat-o asa...[duel] in loc sa se bucure ca zice copilu' acolo ceva, ea repede cu observatiile! daca asa face acum, mai tirziu o sa fie de-aia care o sa-ti dea sfaturi ca nu e bine asa, ca trebuie nu stiu cum, ca vorbeste urit, ca se strimba, ca plinge, ca nu face nu stiu ce...[mariaj] sau ma insel? eu as pune-o la punct in locul tau. sa stea ea o saptamina sa vedem ce o invata, daca rezista. na, ce rea am fost![^] Clau, am vorbit eu cu colega mea Romica Jurca de la meteo si am intrebat-o de vreme, mi-a zis ca pina in ultima saptamina din noiembrie, o sa fie frumos ca acum, poate mai ploua nitel, mai bate vintul, dar o sa fie bine de iesit afara! si cu imbracatul, e mult pina prinzi curaj, ca apoi nu te mai dai jos dupa tocuri si din haine bune! eu de cind am inceput munca, daca pina acum, vorba ta,., in blugi si adidasi, acum ma aranjez, costume, camasi, tocuri, manichiura, alea-alea si ma simt superbine![cool] hai ca m-am intins destul! si sunt obosita, ca in seara asta am fost la tv si am avut treaba multa si mi-e sooooomn de mor, asa ca va pup de noapte buna![dual] Miri si Ana (08.04.04) http://community.webshots.com/user/mirinda130
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, va multumim de urari!!![pup]Au trecut 7 luni, nu-mi vine sa cred[bis][bis][bis] Acusica avem 1 anisor[:D] Andreea, ai descris perfect ziua noastra de azi...M-a terminat psihic si fizic Raul, iar ca sa fie totul ca la carte acum spre seara mi-a facut si putina febra...38,3 in curut[help]In schimb nu pot sa ma plang de lipsa poftei de mancare....de dimineata la 8 - 220ml lapte cu cereale, la 12- 210ml lapte, la 15 - pireu de legume+carnita de pui+150ml supa, la 18-19(nu mai stiu exact) - 150ml lapte+100ml iaurt, iar la 22.00 - 220ml lapte cu cereale...ce ziceti??Destul, nu??[:D] Elenooo, stai sa vezi ca atunci cand vor creste cu siguranta vom avea nevoie de un loc la azil[bang][batcap][alcool]..bine-o fi si acolo!!![pup] Daniela ce frumos ca v-ati petrecut de Halloween!!![pup] celei mai mici si cuminti, LARA!!! Malina, nu stiu ce sa-ti spun de scaunel...noi avem unu dar l-am primit si prea multe detalii nu pot sa-ti dau..imi pare rau!!![alcool][hot] Mickyyy, suntem alaturi de tine!! Ma gandesc ca iti e greu!![flo] Alina, vad ca s-a rezolvat problema cu calculatorul, asa ca acum poti sa te apuci de treaba aici pe [dc][:D]!!!pupicei celei mici[pup][pup][pup] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"]Claudia[mamica][/url] si [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"]Raul[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Maria si Raul!!! Multa fericire, sanatate, credinta, iubire, pace si speranta sa va dea Bunul DUMNEZEU, in Numele DOMNULUI SFANT IISUS!
Malina, multumesc pentru mesaj [flo]! Ti-am raspuns pe PM. Cu scaunelul de masina, nu stiu care ar fi mai bun. Dar in orice caz cred ca e f. necesar, e f. sigur pt. bebe in caz ca se intampla ceva (DOAMNE-fereste!). Noi am pus-o de la o sapt. in scaunel, dar acum trebuie sa-i luam unul mai mare, de la un an in sus, ca in asta abia mai incape (are deja 9,640 kg...e asa bucalata ca imi vine s-o mananc!!). Mickyyy, ai luat deja vreo decizie sau te duci doar la control? DOAMNE-ajuta sa faci ce trebuie si te asteptam inapoi cu drag! [pup] Laura, felicitari pt."mama"!!! Fetelor, am incercat si eu o data metoda voastra (discutata mai demult) cu adormitul singurei. Am pus fatuca in patut (ea doarme cu mine acum), am invelit-o, am stins lumina,am aprins veioza,am pupat-o,"Noapte buna",...si m-am asezat la panda [:D] Credeti c-a luat-o somnul? Sau c-a apucat-o plansul? Nici vorba.... A dat paturica la o parte, s-a pus in 4 labe, a alergat asa in celalat capat alpatutului si a inceput sa izbeasca in plasa, cu capul, cu toata puterea!!! Asa ca n-am stiut cum s-o iau mai repede de-acolo, mai mult amuzata decat suparata....concluzia e ca si-acu tot cu mine in pat doarme, e mult mai comod cu tzitzi. Si cum tati e oricum departe [q],...nu pot sa zic ca nu-mi convine asa. Mai ales pt. trezitul dimineata, cum deshcid ochii o vad langa mine in fundulet, toata numai zambet, imi arata dintisorii [il]...sunt topita, ce sa mai!!! Va las acum ca mi-e ca pierd iar mesajul (imi cam face fente calc.de la o vreme incoace). Pupici [pup] si DOAMNE-ajuta (mai ales pt.tine, Mickyyy, sa iei decizia cea buna)!!! Cristina si [copil] [url="http://community.webshots.com/user/cipstyle"]Anelisa Elena[/url] (04.04.04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudelu, vad ca scriai si tu in acelasi timp cu mine. Am si uitat sa-ti zic, te-am visat azi-noapte. Treceam prin Arad si iti faceam o vizita [:D]... [pup], s-a trezit fata! Cristina si [copil] [url="http://community.webshots.com/user/cipstyle"]Anelisa Elena[/url] (04.04.04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mamici si bebici, Ce inseamna o zi cu bebe linistit! Azi a fost o zi de vis, dupa 5 de tipete si maraieli si plansete si mancat aiurea, de ajunsesem sa imi doresc sa vina cineva, oricine, sa stea cu Cristina si eu sa plec undeva departe [bang] Azi parca a fost cu totul alt copil, desi noaptea trecuta m-a trezit si la 1 si la 5 sa manance, cu niste plansete disperate! De aceea cer iertare tuturor sarbatoritilor pe care i-am neglijat zilele astea [iartama] [iartama] si le spun acum LA MULTI ANI! sa creasca mari, frumosi si sanatosi! LA MULTI ANI! pentru sarbatoritii de azi: Maria-Cristina si Raul Andrei [pup] [pup] [flo] [flo] dar si pt sotul Alinei (sanatate!) Promit sa nu mai absentez atat de mult, ca tare greu imi e sa-mi mai amintesc ce voiam sa spun. Oricum, ma uimiti cu cat mananca puii vostri. Noi rar mai ajungem la 200 ml de lapte la o masa. Iar la masa de pranz, abia la vreo ora dupa piureul de legume mai papa cam 100 ml. Mai vb, noapte usoara! Ela si [copil] Cristina (21.04.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/my_photos"]Albumele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iiiiioooooooooooiiiiiiiii, m-am screlozat rau de tot!!![bang][bang][bang]
[s]MARIA CRISTINA[s]
Sa cresti mare, sanatoasa si cuminte, "soruta" noastra frumoasa!!!![flo][flo][flo]
[s]CLAUDIU(sotul Alonei)[s]
Cum am putut uita de sarbatoritii de azi???[alcool][alcool][alcool][iartama] Cristina, pai hai la Arad, ca sa se indeplineasca visul tau!![pup]
[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"]Claudia[mamica][/url] si [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"]Raul[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sa nu ma laud degeaba, dar si azi a fost fiica-mea de o cumintenie rara. Am iesit in oras, l-am lasat pe tati la birou si noi ne-am rezolvat treburile singurele. Apoi am mers la cumparaturi. Lara a adormit in masina tot drumul, ceea ce nu se prea intampla, si n-a protestat deloc toata ziua. Pe seara ne-am recuperat taticul de la servici si am venit acasa. Eu am obosit dar macar Lara a fost fericita si nu s-a plictisit deloc. Clau, eu zic ca Raul mananca foarte bine! Pai cu Lara am lupte sa manance macar o jumatate de borcanel de fructe (de legume nu mai zic ca pe astea nu le mananca deloc!). In rest, numai tzitzi si iar tzitzi! Cristina, va sa zica tu o pui pe Anelisa la culcare si ea face ghidusii![:D] Mirinda, nici Lara nu cred ca are mai mult de 7.5 kg. De fapt o avea ceva mai mult acum, sper eu, ca atat a avut la controlul de 6 luni. Fetele astea au niste ursuleti adevarati pe-aici, nu ca noi![:D] Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Codrin! Fimoza: si cu Robert al meu aveam probleme. Nu puteam sa-i....puta. Am vorbit cu asistenta si la 3 luni cu o compresa cu rivanol in doua transe i-a facut-o pe toata. Eu nu credeam ca rivanolul este indicat, chiar ma speriasem. Dar nu a fost nici o problema.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claudelu da mancati nu gluma, pe cand noi... [bang]. dar am inceput sa-i fac si alte chestii decat pana acum si mi se plac ca-i plac mai mult. singura problema este ca in ultima vreme a inceput sa vomite zilnic. si chestia asta ne terorizeaza si cred ca si lui ii este frica. vreau si eu sa-i bag iaurtul ca pana acum dr nu ne-a dat voie. off greu este cu copii !!! nu va apuca uneori disperarea? multumesc pentru informatii. am gasit un scaunel pe net (cel de care am zis). sa vedem acum de unde il luam. pupici Malina si [copil]Danutz poze:http://community.webshots.com/user/malinamircu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Mirinda si mie imi vine sa o bat pe soacra mea, dar mi-am dat seama ca enervandu-ma ii dau intr-un fel satisfactie. Asa ca nu ma mai cert cu ea, o tratez cu indiferenta si mai mult o doare. La inceput ma simteam datoare ( vazand-o cat e de incuiata ca sa nu spun proasta) sa-I deschid ochii, si explicam si explicam, imi bateam capul sa luminez femeia. Ma gandeam ca astfel ma va aprecia mai mult va fi bucuroasa ca are asa o nora destepta si binevoitoare…. Dar n-a iesit cum am vrut. Pe moment spunea ca mine, imi dadea dreptate, iar cum plecam si probabil incepea ea sa rumege si sa despice firul in patru ajungea la concluzia ca ma dau desteapta. Am calcat stramb de cateva ori ( trei ) cand m-am lasat provocata si bineinteles m-am certat cu ea si cu Marius, am plans, m-am consumat, dar apoi am regizat discutiile initiale cand era si Marius de fata si astfel s-a convins ca iubita lui mamica “ are creierii zdruncinati” si ca e isterica si ca desprinde din context fraze pe care le interpreteaza cum ii convine ei . Acum ii sta in gat dadaca, pentru ca socoate ea, ca Daria nu ar trebui sa iubeasca pe nimeni mai mult decat pe ea, ceea ce nu-I posibil atata timp cat dadaca sta zi de zi cu ea. O mama adevarata si-ar fi dat seama cat de mult conteaza ca o persoana oarecum straina iti ingrijeste ca sa nu spun iubeste copilul asa cum ai face-o tu, ca este lucru mare ca pot putem pleca la serviciu fara grija copilei. De fapt problema de baza este egoismul ei. Nici macar ca mama nu a putut sa-si lase egoismul deoparte, ea crede ca cei doi fii ai ei ( mai ales acum ca socrul meu a murit ) ii sunt datori pana la moarte ca I-a nascut si crescut. Probabil norocul meu este ca si Marius are o doza de egoism sau faptul ca e barbat si crede ca responsabilitatile familiei lui ii sunt de ajuns ca sa se mai gandeasca si la mamicuta si fratele lui… Ma rog nu stiu , important este ca pe mine mama m-a invatat sa fiu independenta, sa lupt sa-mi pastrez independenta si ca deocamdata mi-a iesit planul cu soacra mea, adica avem o relatie calma,dar distanta , replicile mele sunt exact la subiect, nu ma mai intind la vorba, iar daca o fac totusi sunt plina de compasiune fata de incercarea grea prin care a trecut si trece si ..atat. Ma rog, acum e plina de piosenie pentru ca si-a dat seama ca de mine depinde cand si cat de des o vede pe Daria si probabil ca are nevoie de noi. Viata ei e mult mai pustie si mai grea de cand ia murit sotul. Bineinteles ca nu sunt constienta ca nu voi fi mereu calma si ca ma va prinde pe picior gresit, dar cand ma gandesc ca are doar 47 de ani si vom mai trai impreuna cel putin inca 2 0de ani ma inarmez cu rabdare si indiferenta si ma rog sa fim sanatosi si noi si ai mei si sa nu avem nevoie de ea niciodata. Gata am vorbit prea mult despre ea si nu are rost. Ma intorc la treaba, mai vorbim! P.S. LA MULTI ANI SARBATORITILOR NOSTRI! Sa fiti destepti, sanatosi si fericiti!. Codrin,Maria Cristina si Raul Andrei sa-i faceti fericiti pe parintii vostri! By,LauraFlo[bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...