Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (22)


Oana_B

Recommended Posts

Hai ca am scris si mi-a disparut mesajul.....habar n-am cum [bang][bang]. Ziceam de cutremur, eu si cu moatza dormeam la ora aia, dar a avut grija tati sa navaleasca peste noi, a luat fata-n brate si-a fugit cu ea sub o grindina, iar cu ocazia asta m-am trezit si l-am simtit si eu bine bine. Culmea e ca nu m-am speriat chiar deloc iar Malina nici macar n-a scancit, cu toate ca dupa ce s-a terminat cutremurul tati a tinut mortis sa iesim afara, asa ca am infasurat repede fata intr-o patura si am coborat cu ea afara la 12 noaptea. Ce-i drept, eu am stat cu ea in masina iar tati afara la tigare. Cum spuneam, n-a zis nici pas galusca mica, desi a fost trezita din somn si scoasa si afara. Mai nou, am dat si noi militaria jos din pod si incerc sa o adorm neleganata, deja sunt 2 seri de cand o las in patut si adoarme singura. Si asta fara prea multe plansete, doar niste scanceli micute, care trec repede cu mangaieri si joaca de-a cucu-bau. Sper sa reusesc pana la sfarsitul saptamanii, deja aseara a adormit mult mai repede si chiar fara scandal. Diana, sincer, habar n-am cum se va sfarsi poveste cu bebe II. Marti am programare la medic (mai devreme n-am reusit sa gasesc liber). Eu vreau sa-l pastrez, tati nu. De fapt nu cred ca el nu vrea (mai demult, pana sa raman gravida, dar deja o aveam pe Malina, chiar discutam cu el ce facem in caz de "Accident" si total era contra avort) dar acum le pune in balanta si pe-alea bune si pe-alea rele si invinge logica. Chiar povesteam ieri ca daca am fi avut deja casa noastra n-ar mai fi existat loc de discutii, l-am fi pastrat. E posibil sa-l pastram si acum, dar nu am siguranta ca asa va fi. Am uitat sa va spun, ieri cand am fost la pediatra (care e si medicul meu de familie) i-am zis inainte de plecare ca's gravida, voiam si eu sa stiu ce influente are sarcina asupra Malinei (si nicidecum un sfat ce sa fac cu sarcina). Dar am fost tare dezamagita de reactia ei (noroc ca tati iesise cu fata afara si n-a auzit). Oricum, d-na doctor ma sfatuia sa fac ciuretaj, ca e prea repede, ca bebe e prea mica, ca e greu cu doi, de parca ii cerusem eu sfatul despre cum o sa cresc 2 copii in cazul in care voiam sa-l pastrez. Deja imi crescuse tensiunea, am iesit de la ea nervoasa si tati ma tot tragea de limba ce s-a intamplat (conduceam ca o cizma, cred ca am luat toate gropile si am pus numai frane bruste juma' de drum). Sper sa nu patesc la fel cu ginecologul, ca daca incepe si el sa-mi faca morala ca pediatra ca nu-i bine sa pastrez bebelusul, ma duc sa ma-mpusc!!! Kata, costumasul rosu de la munte al Malinei nu are botosel atasat. Si eu am stat la piata Delfinului vreo juma de an (de fapt acolo a fost "conceputa" Malina), dupa care ne-am mutat ceva mai la vale, spre Dristor...cu masina sunt vreo 10 minute distanta. Nu stiu magazine de bebelusi prin zona (pe-atunci n-aveam unul [:D]), de fapt stiu vreo 2 ceva mai la vale (nu sunt speciale pentru bebelusi, dar eu i-am cumparat Mlainei de-acolo de cateva ori hainute dragute si ieftine) prin zona pe unde locuia cumnata mea (vis-a-vis de Spitalul Sfintii C-tin si Elena). Iar daca n-o sa fi prea ocupata in week-end, putem chiar sa ne vedem, si nu numai noi...cred ca's mai multe fete din Bucuresti dornice de-o iesire in grup. Corina, concediu placut!! Gata...am fusgit la munca.....zbyeee!! Mickyyy[mamica] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545"]Povestea nasterii mele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata! Sa stiti ca am gasit catre ce meserie o s-o indrum pe Daria!! Ea ne-a trezit cu cateva secunde inainte de a se declansa cutremurul! Asa ca o s-o fac seismolog ! Glumesc e evident, dar chiar asa a fost ! Tati nu reactioneaza prea bine la evenimente neprevazute ( de nici un alt fel), dar din fericire eu da, adica clachez dupa. A luat-o pe Daria in brate si s-au postat sub grinda tipand ca e cutremur. Eu am gasit puterea sa-l cert ca nu-ia luat si paturica. Apoi bineinteles ca am adormit foarte tarziu. Ieri au avut baietii de la firma predare ( lucrez la o firma de proiectare navala) si au stat pana pe la 11. Cand au plecat, una din colege a observat cat de rosie e luna care pe deasupra era si plina, spunand ca e semn de cutremur, asa ca azi e mare vedeta si toata lumea ii cere sa prevesteasca ce numere vor iesi la Joker si 6 din 49. Nu stiu de ce, dar dupa astfel de evenimente mereu regret ca nu am un bagaj pregatit cu strictul necesar in caz de mai rau. Dar niciodata nu am curaj sa-l fac ca sa nu atrag nenorocirile. Cahhh! Superstitii!!! Cand ai un copil responsabilitatile sunt foarte mari si cred totusi ca nu-i doar un moft. Ce spuneti sa ne facem o trusa de dupa ... catastrofa? Si cat de frumos am petrecut ieri si alataieri !!! Intr-o clipa ti se schimba toata ierarhia de prioritati! In schimb eu sunt genul care vrea sa fie informat, asa ca sunt de acord cu stirile ample de dupa. greselile si exagerarile le pun pe faptul evenimentului care afecteaza pe oricine indiferent de cat de profesionist trebuie sa fie! Bine ca s-a terminat cu bine ! Sa multumim (ca avem cui) si sa ne rugam sa ne fie alaturi intotdeauna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fetelor, ma bucur ca sunteti bine!!Credeti-ma ca cititndu-va mesajele m-au dat lacrimile...azi noapte am stat si cu Roxana(mama_lui_andrei) la povesti pe Ym si ea era fff speriata mai ales pentru ca a fost singura cu Andi...Doamne, bine ca nu s-a intamplat mai rau!!Cica s-a simtit si in tarile vecine[bang][batcap][alcool]...Va pup si am sa revin mai tarziu dupa ce vin de la pediatru!! [pup] multi si numai bine va doresc!!! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"]Claudia[mamica][/url] si [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"]Raul[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"exista controverse in ceea ce priveste magnitudinea cutremurului, cei de la Vrancioaia recalculeaza acum, pt ca ucrainienii au zis ca a fost de 6,7 grade pe richter. si bulgarii la fel, numai ai nostri au zis 5,8. treaba cea mai nasoala (pe care am auzit-o dim la antena 1) a fost ca un ing de la Institutul de seisme (????) a zis ca asta nu e cutremurul ala MARE, care ar putea avea loc in perioada asta de timp (adica la 27 de ani de la ala din 77, si la 15 de la ala din 90). asta m-a panicat si mai tare!!!!, plus ca au zis ca daca nu sunt replici zilele astea , cutremurul asta ar putea fi prevestitor... " - Ana - Oana(Mama Leone)- din topicul "A fost cutremur!!!" Mamicile care au fost singure cu bebelushii: [flo][flo][flo] Catalina, mamica lui [copil] ROBERT si CATALIN [url="http://pg.photos.yahoo.com/paulatudoran"]Albumele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura - petrecere frumoasa la nunta, sa fiti niste nasi super! Sigur ca asteptam si poze. [pup] Kata - ce-ar fi sa ne si intalnim? Eu multe lucruri i le-am cumparat de la Piciul, mi se par preturi accesibile. E unul si pe Mihai Bravu. La Unirii sa te pregatesti cu fonduri! Si la Miniblu mai au cate ceva. Mai ai "Z", Cridokids... Corina - concediu placut, sa aveti vreme buna, sa va distrati si sa e povestesti cum a fost! Hai ca fug, miorlaie Cristina [pup] Ela si [copil] Cristina (21.04.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/my_photos"]Albumele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, eu chiar scrian la mesaje aici, pentru kata, cu hainutele de iarna, cind a inceput sa se cutremure scaunul cu mine, am paralizat! eram si singura acasa, ca sotul meu si-a gasit cind sa stea la munca, tocmai acum! l/-am sunat si mi-a zis saracu'ca de unde era sa stie, ce sa faca, sa nu se mai duca la munca? cert este ca eu eram singura cu Ana si intepenisem de frica, abia m-am linistit dupa aia. Prima reactie a fost sa ma duc in dormitor, sa vad ce face, s-o iau de acolo. Blocul meu are 16 etaje, eu stau la 3, dar scartaia din toate incheieturile, latrau cainii, a fost graoznic, dar probabil de frica nu m-am ridicat de la calculator pina n-am scris cutremur!!! apoi am postat mesajul si cand fii-mea dormea, normal,n-avea nici o treaba, am ramas si m-am uitat la ea, n-am trezit-o. si apoi m-am lungit linga ea, zic daca mai sunt si altele, macar sa fim amindoua! [bang][bang][bang] Doamne fereste-ne! multumim ca v-ati gindit la noi, va pupam si voua numai bine si week-end frumos! Miri si Ana (08.04.04) http://community.webshots.com/user/mirinda130
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am timp prea multe de scris. sunt racita cobza, aseara nu am prea dormit insa azi m-am dus cu fetele la intalnire.A fost super Kata , vreau sa-ti spun ca azi dimineata la 10,30 (aici)cand am primit (citit) mesajul de la frate-mio ref la cutremur , poate nu ma crezi insa in sec doi m-am gandit la voi (sec unu ai mei) Ma bucur sa citesc ca sunteti ok si....distractie faina la buc.Nici eu nu o sa mai prea intru pt ca deja am inceput cupregatirile de ziua mea. Fac tambalau mare pt ca implinesc....30 [bang][q][q][q][bang] pusi la toti si spor la cumaraturi paaaaaaaaaaa fetele si week-end fain Lavinia-mama si micutza Hanna ( 16.04.2004 ) http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/lavinia_brandstetter/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri


Te pupicim si noi LAVINIA, si pt. ca nu stiu daca voi mai intra si miine, trebuie sa fac urarile pentru ziua ta, altfel nu pot pleca la nani. Stim toate, ca la 30 de ani, femeia este cea mai implinita din toate punctele de vedere.Eu stiu ca la acest moment esti f.fericita si implinita, mai ales de cind a venit pe lume micutza HANNA.Noi totzi ce putem sa-ti mai dorim...tot ce e mai bun pe lumea asta, sa fii sanatoasa, vesela, si sa te bucuri de minunea vietzii tale.Va dorim toate cele bune, fericire si multa dragoste( si de ce nu ,un fratzior pentru Hanna!)
[majoreta][majoreta][majoreta]LA MULTI ANI![majoreta][majoreta]
[s][s][s]LAVINIA! [s][s][s]
De ziua ta itzi daruim multe [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo](sunt 30! )
Catalina, mamica lui [copil] ROBERT si CATALIN [url="http://pg.photos.yahoo.com/paulatudoran"]Albumele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...