Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Am o problema


Recommended Posts

Sigrid draga, e foarte trist ceea ce ti s-a intamplat tie sau mai bine spus celor dragi tie! Incearca totusi sa vezi si ce a mai ramas bun in viata ta. Incearca sa te bucuri de dragostea sotului tau, sa nu-l neglijezi si sa intelegi ca pentru fetita ta TU esti tot universul. Are nevoie de tine. Si eu am antecedente in familie, bunica a murit de cancer mamar cu metastaze in tot corpul, o verisoara de-a mea (din partea ei) a murit la numai 17 ani de cancer uterin in urma unei operatii, eu care acum am 35 de ani, la varsta de 22 de ani am descoperit un nodul la sanul stang si inrma mamografiei prezenta si semne de malign si de benign... fapt pt. care am mers un an luna de luna la o clinica de oncologie, am urmat tratament hormonal insa si am fost monitorizata; nodulul a trecut, a reaparut dar se pare ca este de hiperfoliculinemie asa ca... cu Dumnezeu inainte... acum vreau sa fac un copil si in fiecare an imi fac o mamografie... ce sa-ti spun mi-a aparut si la sanul drept! Dar nu-ti fie frica, in vremurile noastre chiar daca ar fi sa fie ceva rau, daca e descoperit in faza incipienta esti salvata! Dar ptr. asta nu trebuie sa amani mamografia! Te rog mult du-te si fa-o! Recapata-ti increderea si bucura-te de ce ai pe lumea asta! Sa fii fericita si sanatoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
sigrid, nu am timp prea mult, atit doar iti spun: deschide plicul , nu astepta vizita la ginecolog, nimeni nu-ti interzice sa vezi ce scrie, si chiar si daca, tot ar trebui sa il deschizi; daca tie ti-e frica ,,,,cheama-ma pe mine, am experienta vasta in deschisul corespondentei intre medicii germani; si daca tot mi-ai dus aminte uite ca eu am uitat sa duc plicul din iunie...mercic ca mi-ai amintit! (si mai da-mi si-un un telefon 02151 56 69 83) (unde am facut eu mamografia am facut si ecografie si urma ca dupa 6 luni sa merg la ginecolog pentru urmataorea ecografie- ultraschall, cica nu se face mamografie la fiecare 6 luni ci doar ca punct de plecare, urminda ca apoi sa mergi numai la ginecolog care iti va face periodic ecografiile ) iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...