Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Intrebare


Recommended Posts

Nasa mea a nascut in septembrie, natural, cu epidurala. M-a rugat in mod special sa va intreb [:D], daca 10.000.000, cat a dat ea la nastere a fost suficient. Mentionez ca avea sarcini pierdute in antecedente si pt. aceasta sarcina "a suflat si-n iaurt"...In timpul sarcinii nu i-a dat nimic. Dr. cu care a nascut a avut ft. mare grija atat pe timpul sarcinii cat si la nasterea propriu-zisa da ea si de bebeu, a fot ft. atenta. Eu zic ca este suficient cat i-a dat...voi ce ziceti? Alina "Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land amog the stars." (Les Brown)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Alina dar unde a nascut si cu ce doctor? I-a cerut acesta sau a dat ea? Mie mi se pare foarte mult pentru o nastere naturala. Sau o fi costat-o toata nasterea 10 milioane lei nu doar "partea" medicului. "ingerasele" 31+ saptamani DPN 31.12.04 Dr. Ion Ionut - Giulesti [url="http://photos.yahoo.com/simiongabriela"]Ingerasele pozate [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A nascut la Giulesti cu dr. Bechir si a fost doar partea dr. Atat a crezut de cuviinta sa dea. V-am spus ca a avut niste antecedente ft. neplacute si aceasta dr. a ajutat-o enorm sa tina sarcina. Deci voi sunteti de parere ca a dat mult. ok, o sa-i spun sa nu-si mai faca probleme.... ca a dat prea putin, doar ca a stricat piata [:D] Va pup Alina "Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land amog the stars." (Les Brown)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nascut la Giulesti, dar cu alt doctor si mi se pare cam mult cat a dat. Cat am stat eu in maternitate n-am auzit pe nimeni sa dea atat, dar daca ea considera ca era necesar n-are de ce sa-si mai faca probleme acum. Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004) http://community.webshots.com/user/paloma297
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca a dat mult, nu cred ca un doctor bun, uman, ar fi trebuit sa ia atatia bani.Eu am nascut acum 5 luni iar doctorului i-am dar 4.000.000 ( eu am facut cezariana) . Sincer doctorul meu a fost foarte multumit si chear mi-a spus ca este mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare enorm dar fiecare da cat isi permite numai ca eu cred ca ii invatm asa de prost pe medici in loc sa credem ca isi fac meseria noi ne aruncam sa le dam cat mai mult. Si eu urmez sa nas tot la Giulesti si m-am gandit sa-i dau dr. meu in jur de 2-3 mil ptr nastere normala + anestezistului 1 mil ptr peridurala si bineinteles restul personalului,asistente,moase si nu mai stiu ce.... Chiar am o intrebare, cine a nascut cu peridurala, cat a dat anestezistului?..ptr ca tb sa platesc si anastezia propriu-zisa in afara de spaga lui. Daca stiti ce preturi se practica m-ar ajuta foarte mult. multumesc laura si [bb]37 sap
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...