Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de mai-iunie 2004 (19)


Oana_B

Recommended Posts

Rebecutza s-a nascut pe 16 mai, ora 11.45 la Municipal. A plouat in ziua respectiva cu galeata! Si, dupa ce s-a nascut ea, a aparut un curcubeu superb. Eu nu l-am putut vedea ( am facut cezariana), dar l-a fotografiat sotul meu... Eram tare mandra... La nastere a avut 3,400 kg si 49cm. La 5 luni avea 66cm si 7,100kg. Mai sunt cateva zile si vine dna doctor pentru vaccinul de 6 luni si asa aflam si ultimele date...Foarte scumpe vaccinurile astea, asa-i? Ioana si [copil]Rebeca. http://community.webshots.com/user/bebebeca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bun venit Madalina si Ionana multumin Nelly pentru lista. nu stau mult pe aici ca v-am spus ca saptamana asta am avut o groaza de lucru si acum am ocazia ca Andu e iar la o petrecere iar Cata doarme. Dar cum doarme el.... Sa va spun ca am fost azi la Carffour pentru cadoul lui Andu si am vrut si eu sa iau borcanasa ca prea vorbiti cu foc de ele (stiti ca eu ca babele sunt impotriva lor). e, si am gasit vreo trei care mi-au placut ca si combinatie (fructe amestecate). si dai sa le pun in cos dar ce zic eu, hai sa ma uit la data. Valabile pana prin 2005-2006. unul chiat 2007. si ma uit cand au fost facute. cel mai recent 06.06.2004. perfect Dar CATA S_A NASCUT PE 13.06.2004. Fetelor, iertati-ma dar cand mi-am dat seama ca borcanasul acela era mai batran decat fiul meu mi-a trecut elanul. stiu ca sunt preparate special si ca sunt valabile nspe luni, dar ERAU FACUTE CU MULT (unul era in februarie) INAINTE DE A NASTE EU< PE VREMEA CAND NICI NU MA GANDEAM LA DIVERSIFICARE. nU DATI CA MIE MI-A TRECUT CU BORCANASELE BRUSC. a aprut revista Mami special alimentatia copilului. e bunicica. ma duc sa lucrez cat ma lasa Cata ca dupa aceea nu ma mai pot concentra. tot nu am plecat. am o problema micuta cu numele bebeului meu. nu mi-am dat seama cand l-am ales. Maria ajuta-ma chiar daca nu are liniuta. e predispus la cacofonii. Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://community.webshots.com/user/vanessaionescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey chestia cu borcanelele nici eu nu sunt de acord! Eu zic ca e mai bine sa ii invatam sa pape ce facem noi in casa decat de la borcanel! Cat timp credeti ca veti face fata cu borcanelele? Si apoi copilul cred ca trebuie invatat sa manance cam ce manaca si parintii!!! Adica mancare facuta in casa nu la borcan! Chiar daca sunt antitalent la gatitul mesei pentru Sebi (am ars de 2 ori mancarea lui [:I]) dar asta nu ma descurajeaza sa perseverez in continuare cu gatitul pentru el! [flo] E mai multa munca dar si satisfactia pe care o am cand il vad ca manca cu pofta ce ii fac eu in casa nici nu se compara cu altceva! [^] Aceasta e doar o parere personala si nu vreau sa jignesc pe nimeni! E fara nici o adresa la cineva anume! [flo] Va pupic pe toate!!! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit Madalina si Ioana! sa aveti bebei sanatosi si sa creasca frumos!! mey Vanessa, mey daca nu e liniutza eu nu ma bag!!! [:-)))] cat despre borcanele eu nu intru in controversa asta ca uite tocmai azi mi-am hranit copilu' cu borcanele ca asa o apa ruginita aveam ca nici sa spal vasele cu ea n-am putut, sa fac mancare era deja prea mult asa ca am luat de la Hipp piersica cu mar si cu orez pt ora 10 si morcov cu cartof pentru ora 2. De ce nu suni/scrii sa ii intrebi care-i treaba cu termenele astea de garantie?? Nally: sa stii (fara suparare) ca ce gatesti tu in casa s-ar putea sa nu fie chiar asa de bun pt pitic desi e bine sa se obisnuiasca cu ce gatesti tu ca asta o sa manance 18-20-25 de ani. spre exemplu daca fierbi prea mult legumele (adica mai mult de o ora jumate in oala normala) nu mai au nici o valoare. Pe de alta parte daca le fierbi prea putin au prea multe minerale. Si tot asa. Am citit ieri suplimentul ala de la revista Mami si mi-am pus mainile in cap. Dar o sa o scot cumva pana la urma. Pupici lu' Sebi[pup]. A, eu te-am intrecut la numarul de mancaruri arse: 3. Si o cratita am aruncat-o ca am facut-o scrum. [pup] Maria (01.08.1978) si Alex(06.05.2004) [copil] http://community.webshots.com/user/magda_i http://community.webshots.com/user/maria_alex100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

haideti sa va povestesc cum e cu mancarea facuta de mamici. eu am pretentia ca gatesc bine. in urma cu vreo patru ani Andu avea 3 ani si incepuse gradinita de vreo luna (ca sa vedeti ce se intampla cand va dati copii sa devina educati). acasa gateam pilaf din orez o. .ben. tot ii dadeam si nu-i placea. a inceput cu faze genul: "nu-i ca la gradinita", "cere reteta de la gradinita" la un moment dat soacra-mea a facut pilaf cu orez romanesc. a mancat copilul de a rupt spunand ca e ca la gradinita. va dati seama ca mi-a convenit ca era mult mai ieftin si mai rapid in preparare. 4 ani cat a fost la gradinita m-am confruntat cu faze de genul: "nu-i ca la gradi. acolo mancarea e mai buna. tu de ce nu stii sa gatesti ca la gradi. cere reteta la gradi" imi venea s-o dau in colo de avocatura si sa ma fac bucatareasa ca sa pot sa-mi fac copilu sa manance si acasa macaroane sau ciorba. asta seara, Andutu a fost la o petrecere asa cum v-am mai spus. a venit dupa 4 ore cum credeti??? ghiceste cineva???? da, a venit INDRAGOSTIT de Andreea. e in clasa a treia si i-a dat numarul de telefon. nu mai pot... si sa va mai spun ceva (daca nu v-am spus ieri - scuze v-am mai zis ca sunt batrana si senila). Luni de sf. Migai si Gavril e ziua lui Andu (il cheama si Mihai). si pentru ca, de ziua lui de nastere in iulie a fost pedepsit si nu a primit nimic de la noi ne-a rugat ca de data asta sa-i facem si lui un cadou mai deosebit decat roboti si, anume si-a dorit un telefon mobil (si are doar 7 ani). e, mama lui fiind smechera i-a sugerat lui tati ca este o ocazie taman buna sa-mi faca cadou un telefon destept care pozeaza si filmeaza. si uite cum s-a pricopsit fata cu un telefon, nesperat (si tati a fost foarte receptiv - nu stiu ce e cu el. oare ar trebui sa-mi fac griji??? asta e ca chestia aia cu florile.) dar sa-l vedeti pe Andutu meu cum doarme cu telefonul (i l-am dat pe al meu cel vechi) de gat. e mortal. iar numarul Andreei si l-a notat in tel. m-a pus sa-i schimb si carcasa. sa nu se prinda lumea ca a fost al meu. ma duc sa-mi rezolv problema cu parola ca nu stiu ce are. daca vreau in profil nu pot intra dar pe chat pot. a innebunit si asta. mai vin asta seara, cu toate ca am rufe de scos din masina de vreo 3 ore si mi-e lene iar baietii mei sforaie cu totii deja. Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://community.webshots.com/user/vanessaionescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai ca eu ca de obicei mai am ceva. Pietricico, nu te supara. nu am zis sa-i dai lul bebe zacusca. tu mi-ai dat exemplu cu zacusca si eu ti-am raspuns in sensul ca nu se poate compara. daca stai sa te gandesti uneori, dupa zacusca sau alte chestii in borcan, te doare burta. eu, care sunt impotriva borcanelor (cu exceptia vreunei excursii cand intradevar sunt practice) "am zis azi hai sa vad si eu ce e pe aici?" ce m-a dat peste cap a fost cand am realizat ca sunt dinainte ca, Catalin (iacata cacofonia de care vorbeam) sa se fii nascut ceea ce mi-a dat o senzatie ciudata. ele sunt in termenul de valabilitate dar..... in legatura cu fiertul supei, eu o fierb intr-o olicica minune mica. azi i-am bagat lui Cata in piure mai mult cartofior si o bucatica cat o aluna de piept de pui fiert. daca-l vedeati. nu faceam fata cu linguritele. dadea din maini si din picioare de fericire cand vedea lingurita. daca intarziam o clipa incepea sa se smiorcaie. Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://community.webshots.com/user/vanessaionescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...