Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de mai-iunie 2004 (19)


Oana_B

Recommended Posts

Buna fetelor ,apar si eu dupa o lipsa de aproape o saptamana[:I].
Nu a fost din cauza cutremurelor,din fericire la mine au fost foarte slabute si ici nu sau simtit chiar toate.Imi pare rau ca v-am facut sa va face-ti griji si sa crede-ti cine stie ce minuni ,si pe de o parte va sunt si recunascatoare si va multumesc ,asta mi-a dovedit inca o data ca am aici niste prietene de nadejde [pup].
Lipsa mea de pe forum ,a fost doar o coincidenta ,ca sa se intample o data cu saptamana in care au fost si cutremuerele ,insa noi am avut alte treburi.
Am fost pe la ambasada si in sfarsit am reusit sa-i fac certificatul de nastere romanesc ,am primit si codul numeric ,deci gata am terminat cu el ,eram atat de fericita cand l-am primit ca imi venea sa ma duc acasa si sa-l pun in rama.[olala]
Apoi in sfarsit i-am facut si lui Ayumi un vaccin ,a fost cel baut numit Polio ,acum mai urmeaza in noiembrie BCG-ul care e injectabil ,sper doar sa nu fie dureros ptr. mititica mea.
Nu prea am mai putut intra caci am tot fost plecati de acasa ,vreo 4 zile nici nu am stat pe acasa .Sotul a avut liber si am fost in vizite .Si ute asa a trecut o saptamana ,destul de repede .
Ayu imi ocup tot timpul ,se misca de colo colo si cere multa atentie ,trebuie sa fiu cu ochii pe ea mereu ,ca se duce si trage de fire ,si asa mi-e de frica sa nu se rasuceasca in ele,ufff, nu are astampar deloc ,cu jucariile ,deja parca imi face in ciuda ,eu ma duc si le strang intr-un colt ,ea se duce si le trage dupa ea prin casa .[:D]
Ce sa va mai spun ?Aaa noaptea a inceput sa doarma mai binicel ,adica in sensul ca se trezeste doar o data hai maxim de 2 ori ,in general se trezeste in jur de 3 ,apoi doarme oana pe la 7 dimineatza si gata ,cam asta ar fi programelul ei de nani.Dar nu ma plang ,macar sa ramana asa ,decat cum era acum o luna de zile de ma trezea din 2 in 2 ore .[bang]Nu mai vreau asa.
Iar cu mancarea ,a inceput sa pape mai bine si ea. Sunt destul de multumita de ea in general si asta ma bucura nespus ,mai are cateodata niste stari de rasfat ,o simt dupa voce ,cand cica se preaface ca incepe sa maraie[:D] ea cica ma pacaleste ,dar ce sa-i fac ??Pe mine una chiar ma bucura .
Ooo fetelor am scris cam mult ,si probabil ca nici nu o sa ave-ti timp sa stati si sa-mi cititi mesajul tot.
Deci suntem bine insa probabil ca voi scrie ceva mai rar ,sa nu va face-ti griji de noi .[pup]
LA MULTI ANI bebelusilor de saptamana treuta si a cat mai multe luni.[flo] [url="http://community.webshots.com/user/ayumi03"]Poze[/url] - si - [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31632"] Povestea nasterii[/url] Eryka & bb Ayumi (03.iunie.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eryka ce bine ca suntei sanatosi!!! [pup] Felicitari pentru codul numeric primit!!![bis] Pupici dulci de tot lui Ayu ca e tare scumpa!!! Am vazut-o in pozulici!!!! [dual] Mey ce m-a amuzat poza cu telefonul!!! Al meu il duce la gurita nu la ureche!!! [:D] Si cele cu maimutoii ba ei pe eaaa ...ba ea pe eiii!!! [:D] Ce va dstrati voi doua smecherelor!!![;)] Mona odihana buna iubita![flo] Si pupici la Lia [pup]!! Vanessa ce scump a fost Andu cu "a venit, a venit, a venit!!!" [:D] Pupici la copilasi dragalasi [pup] si [flo] la mami! Madutzo sa nu mai zici ca e vina ta ca ai invata fata cu narav!!! Ai luat-o langa tine pentru ca o iubesti foarte mult si e puiul tau scump si drag! Nu esti "o mama nebuna si inconstienta" cum zici tu la celalalt subiect!!! Ca vin acuma la tine si fac o partida de [box] cu tine pana te lamuresc ca io am dreptate!!![:D] Acum serios nu iti mai repeta prostii din astea ca tu chiar vei ajunge sa le crezi, si nu sunt adevarate nici pe departe!!! Hai pupici la mami scumapa si iubareata de pui drag [flo]! [pup] Nally [mamica] si [copil]Sebastian (14.04.2004) [url="http://community.webshots.com/user/nally1161"]Poze nou-noutze cu Sebastian!!![/url][foto] [url="http://community.webshots.com/user/nally116"]Poze...Poze...Poze[/url][foto] [url="http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu"]Poze mireasa[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu putin pe forum...vad ca sunteti cu toate bine, mai ales Eryka si Sandra! Sa va spunem si despre noi ceva, eu sunt ft. obosita, Iustin se trezeste noaptea cam la juma de ora, plange un min. si adoarme, asa o tine toata noaptea. Nu stiu ce are!!! Iar eu sunt chiauna de somn...dimineata tb. sa-mi pun niste picaturi in ochi si in loc de ele, era sa-mi pun Sab Simplex( imi picurasem una pe obraz), ieri am scapat un ou crud, cafeaua am dat-o in foc, cu toate ca eram langa ea....Si asta numai de la oboseala. Nici ziua nu doarme prea bine, si cand e treaz e ft. activ. Partea mai proasta e ca mananca ft. putin, el care era cel mai mare mancacios. Azi avea fontanela asa de adancita de zici ca era crater. Si asta suna a deshidratare. Am incercat sa-i dau putin ceiuc, dar mai mult l-a scuipat. Si ce e mai rau, nu prea a luat in greutate luna asta, o fi luat vreo 300, 400 gr. Si voiam sa va intreb: cat au crescut ai vostri pui intre 4 si 5 luni? Irinel, pe Daniel il vad mai dolofan, asa ca al meu, cat a luat in greutate intre 4 si 5 luni? Madutza draga, dar nu ne mai spui cat ai mai slabit? Sper ca mai tii cura! Eu am slabit 2 kg. in 6 zile.[hop] Monet scumpa de tine, si tu tot nauca de somn! Ei, sa speram ca se vor potoli si ai nostri puiuti. Vanessa, si pe mine ma cam prinde melancolia in preajma sarbatorilor. La noi va fi primul Craciun in trei...colinde, bradut...ei, mai este putin. Si tu tii dieta? Brava ca ai rezistat tentatiilor de dulce! Nally, ce mai zice Sebi? DanaA, sper sa-ti treaca infectia....stiu ce rau e! Pupici tuturor fetelor![flo] Am plecat la pui![flo] Carmen si [copil] Iustin(5 iunie 2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album IUSTIN[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! E cam liniste pe aici, se cunoaste ca e duminica. Astazi Cristina m-a cam tratat cu strambaturi la cereale, abia daca a papat vreo doua lingurite. Am incercat sa-i dau de alt fel, dar la celelalte s-a strambat mai tare, asa ca am renuntat. Piureul de legume si supitza le-a papat bine. As vrea sa incerc maine cu mar ras, dar nu stiu ce succes o sa am, ca sucul de mar nu prea ii place. Monet, eu n-am zis ca pun copilul pe scaunul din fata, doar am intrebat ce solutii ar fi sa merg cu masina doar eu cu piticutza, daca nu pot sa prind scaun de masina, neavand centuri la bancheta din spate. Pana acum am mers cu ea cu masina doar daca eram si cu sotul si ori el ori eu stateam cu ea pe bancheta din spate. A facut astazi sotul o lasagna foarte buna, am mancat o portie mare si parca as mai fi mancat, dar explodam. Si eu abia astept sa vina Craciunul, dupa parerea mea e cea mai frumoasa perioada a anului. Eryka, ma bucur ca esti bine si ca ai reusit sa obtii certificat de nastere romanesc pentru bebitza ta. La multi ani Patrik![s] Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004) http://community.webshots.com/user/paloma297
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Pd, acuma sa-ti spun la ce m-am gandit eu, desi nu e corect, dat daca nu ai centuri ... Pune scaunelul in spate cu faza spre geamul din spate si fixeaza-l intre spatar si scaunul din faza, Adica impinge scaunul din fata astfel incat sa nu se miste. Ai inteles ceva? Dar foloseste centurile de la scaun--neaparat TOATE. Eryka, ma bucur ca esti bine. Mi-am facut griji pt tine . Pupici lui Ayumi[flo] madutza, oare ce sfat sa-ti dau ca si eu ma chinui sa-l dezvat pe Stefa de a a dormi numai la san. Probabil ca numai lasand-o sa planga si iti trebuie multa rabdare. Eu nu pot sa-l las nopatea sa planga ca-l trezeste si pe Andrei si ce fac apoi? Mephala, nu stiu cat a luat Stefa in greutate luna asta. Ai incercat sa-i dau niste picaturi pt colici inainte de culcare?Eu i-am mai dat de cateva ori Gripe Water. Nally, nu si-au facut medicamentele efectul ca lumea pt ca de fapt trebuia sa-mi dea altele mai tari, dar avand in vedere ca alaptez nu a putut. Cum e Sebi cu mucisorii? Eheehii, azi noapte a dormit Stefa mai bine. S-a trezit de 2 ori. As vrea sa-i scot masa de la 1:30, dar credeti ca pot? Ieri am stat afara vreo 4 ore si probabil a fost obosit. Mergeti in seara asta cu trick and treat?Eu vreau sa merg cu Andrei . Poate il iau si pe Stefa daca nu e foarte frig. Dana, mamica de 2 baieti--Andrei si Stefan(21 Mai)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca forumul e in reparatii mereu duminica dimineatza! Paloma, cum i-ai facut cerealele? Daca nu sunt d-alea cu lapte, poat spoti sa i le faci dimineatza cu mar. A mea nu a vrut cereale cu mar, in schimb e innebunita dupa cele facute cu laptele meu. Vreau sa ii cer dr. Bebelac sa ii pot da cu cereale si sa ii fac branzica. Stiti ca eu nu eram pt. cereale, dar prea v-am auzit pe toate si Ana nu mai e dolofana, s-a mai lungit si e numai bine, asa ca pot sa ii dau. Azi ne-am plimbat fro 4 ore si maine avem in program excurie la cumparaturi. Ana a papat bine supica iar, far nu stiu ce sa ma fac ca nu vrea deloc fructe!!!! Carmen, nu mai mai cantarit mey. Nu am renuntat la cura, dar am mai calcat stramb, ca ispitele vin cu mare utere pe mine....Oricum nu ma las!!!! Saraca de tine, eu chiar daca se scoala des, cand simt ca nu mai pot o pun la tzitzi si dorm de n-am treaba cu ea langa mine. Erika, bine ca ai dat un semn de viatza si ca sunteti bine!!!! Felicitari pt. CNP! Vanessa, ce mishto cand povestesti ce face Andu!!! Asa cu Mos Nicolae? I-am povestit si sotului si am ras impreuna. Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pentru sfaturile legate de mersul cu masina. DanaA, e o idee buna ce mi-ai spus tu, ma gandisem si eu, dar am mai vrut niste pareri. Madutza, am incercat si cu cereale din alea cu lapte si cu din alea fara lapte, dar cereale cu mar n-am incercat, cred ca o sa testez maine. Cerealele de la Bebelac sunt mai bune? Eu am incercat cereale de la Milupa si Nestle. Am luat lapte Bebelac din ala gratuit, in ideea ca o sa-i fac branzica cand o implini 5 luni. Nici Cristina nu mai e asa dolofanica si ea s-a mai lungit. Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004) http://community.webshots.com/user/paloma297
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara! Nally, scump e Sebi in ultimele poze. eu abia asta seara le-am vazut. si tu esti o scumpa (nu numai in poze, in general). eu ii dau lui Cata cereale de la milupa cu mar si morcov si e lesinat dupa ele. dar nu ii fac budincuta. i le dau seara in lapte. ii fac laptele si pun si cateva lingurite de cereale si iese mai grosut. Eryka, bine ai revenit ca ne-ai dat emotii si tu defapt erai la plimbare hai-hui. bine ca sunteti sanatoase. Fetelor, pe mine Eryka m-a pus pe ganduri. din cate am inteles din mesajul ei, Ayu se misca prin casa. e mai mare decat Ctalin cu 10 zile si Cata nu merge de-a busilea. defapt nu v-am auzit pe nici una ca va merg bebeii de-a busilea. Cata se rostogoleste (mai mult pe burta ca inapoi e mai greu) si are tentative de a se ridica in fundulet dar nu poate decat pana la jumatate. nici piciorusul nu-i ajungre inca in gurita dar lucreaza intens la asta si cred ca mai avem vreo doua zile si reuseste. e cu el pana la nivelul pieptului, dar e fundicu gras. azi i-am dat si cartofior in piureul de la supita (ca el nu vrea zeama, mananca piureul dar fara zeama). lesinat a fost de placere. mai am o intrebare, fetele care aveti baieti, Cta daca il las para pampers, si se prinde de putica, rade de lesina. se trage de ea si rade. imi aduc aminte ca si Andu se tragea de putica (de fapt se mai trage si acum). a, sa va mai povestesc doua chesti din copilaria lui Andu. de prima mi-am adus aminte cand nu mai stiu care (perca tot Eryka) spunea ca strange dupa bebe jucariile. Andutu avea trei ani si vreo 2 luni. deabia incepuse gradinita. statea pe jos in camera si se juca cu niste cuburi - lego din acelea mari. era tarziu iar dimineata se scula sa mearga la gradi. trec pe lanfga el si ii zic: - Andu strange jucariile (si acum le strang eu ca de, de aia sunt mamele - nu stiu de unde a invatat replica asta. cred ca pe Fox Kids). - inca 5 minute mami; peste 10 minute: - Andu strange jucatiile - in 5 minute peste 15 minute, tipand: - Anduuuu strange odata jucariile la care imi raspunde complet detasat si fara sa clipeasca (copilul meu de 3 ani): - ti-am zis ca le strang in 5 minute, nu mai fii asa isterica. a doua chestie mi-a venit in minte cand va intrebam daca baietii vostrii se trag de putica. daca nu ati oservat pana acum o sa observatii ca erectia nu are nici o legatura cu varsta, indiferent cati ani au, barbatii se scoala dimineata..."sculati". asa s-a intamplat si cu Andu intr-o dimineata cand l-am trezit sal duc la gradi. tot cam trei ani avea. eu, fuga cu olita sa faca baiatul pipi (sa nu-l duc pana la baie proaspat sculat din somn, era si iarna si era din plapuma puiutul). bineinteles ca el vroia sa faca pipi si putica nu si nu , statea in sus. el tot o impingea cu degetelul, cum ii dadea drum se ridica iar. si-mi zice: mami, am sarme in puta. eu speriata crezand ca il ustura si nu stie cum sa explice, zic: te doare, te ustura ceva? la care el : nu, dar nu vezi ca nu vrea sa stea. sunt atat de haiosii si in fiecare zi aproape iti aduc cate o perla. eu asi putea sa scriu o carte si inca nu e inchisa. altadata o sa va povestesc istoria olitei. nu azi ca am scris destul si nu mai cititi. ma duc sa mai citesc si sa ma culc ca maine ma duc la servici. sunt dezamagita ca s-a deschis Mall-ul din Militari (care e pe langa soacra-mea sii pot sa-l las pe Cata si sa ma duc cu Andu) si nu s-au deschis cinematografele si ii promisesem lui Andu ca-l duc la filme in vacanta. vrea neaparat la Orient expres si sa mai vedem ce filme sunt. Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://community.webshots.com/user/vanessaionescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...