Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de Aug-Sept 2003 (40)


Veve

Recommended Posts

Nico, otita lui Dani e tratata acasa, cu picaturi in urechi, in nas, antibiotic, nurofen, vitamine, calciu gluconic, stoptussin, peritol.. la care se adauga zilnicele vigantol si fier. Miha, la noi e inchis televizorul in timpul zilei. Il deschidem la 19.00 sa vada mama o stire (nu exagerez, ca doar una apuc sa vad) si puii, un scooby doo (asa se scrie?). In timpul zilei ascultam ceva muzica pentru copii si un kiss fm... Ralu... si cand invatam de la tine un tango? Ar fi super! Oana, am vazut pozele tale. Tu erai bigudica? Daca da, ai implinit 18 ani? Il pupam pe Erik, sa fie sanatos! Anny, felicitari pentru canin! [audinti] Pupam sa nu doara tare! Freia, frumoasa foc puiuta ta! Sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa! Ai mei copii nu pot intelege ca se circula doar pe dreapta si se ciocnesc toata ziua. Cad si apoi da-i plans. Tre' sa pun semne de circulatie sau sa-i dirijez in intersectie (a se citi hol). Pupici de la noi! http://community.webshots.com/user/simanoro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Anny: felicitari pentru canin! mai aveti inca 3 si sa vezi cum revine pofta de mancare! Craitastai linistita ca nici al meu nu mananca toate lucrurile alea insirate de tine, mai ales acum nu mananca mai nimic[bang], or sa ramana numai urechile de el! Bucatelele de mar le ia le molfaie dupa care le scuipa prin toata casa! eu iti spun tie sa nu te stressezi, dar acelasi lucru il fac si eu, tot mi se pare ca nu fac suficient de bine, ca nu mananca cat trebuie, ca nu ma ocup cat trebuie si cum trebuie de el! boala la mansarda![B)] Simona: in poza cu bigudiul eram si eu odihnita, lumina buna, fotograful in toane bune...te admir pe tine, cum poti sa faci fata cu doi pui, esti de toata lauda[flo]! acelasi lucru e valabil si pentru craita[flo]! cum faci ca dani sa nu iti refuze medicamentele? eu is disperata, febra lui erik nu trece decat cu medicamente, nu pot sa ii dau decat supozitor, nurofen nu vrea sa mai bea, de mancat nu mananca, nu's ce sa ma mai fac![q]nu imi trec decat idei tampite prin cap, sunt o mama incapabila[bang]! si in al meu sotz parca a intrat dihonia![mariaj][V] freia: sper sa ne vedem dupa ce se face bine asta micu'! am admirat pozele cu capshunika, e o frumusica si are o fata de copil foarte echilibrat si cuminte! Oana si bb Erik http://community.webshots.com/user/oana_noemi http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Capsunica? Io cred ca e cea mai cuminte fata din gasca! Pai daca ati fi vazut-o ce cuminte statea in carut si pe urma se plimba cu maica-sa de mana....frate...incredibil. Pai daca ar sta fi-miu cum statea capshuna, cred ca mi-as face cruci cu ambele maini [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana-ene: de jumatate de ora caut budinca aceea de care spuneai tu ceva mai demult.(cu lapte, cartofi si rosii parca) Poti sa o mai scrii o data te rog? Apropos' fetelor ce bunatati le mai dati la copilasi ? --------------------------------------------------------------------- Cristina: ti-am mai trimis 3 poze ale lui Horia, sper ca le-ai primit. --------------------------------------------------------------------- Pupici! Tigresa si tigrisorul Horia http://horia.photoart.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zic si eu repede doua vorbe, ca-s pe picior de fuga si nici nu v-am citit ca lumea... Noi am fost cu firma la munte in week end, i-a terminat pitica pe toti cu zambete si figuri, is cuceriti gata! [:)] Astazi am inceput si eu lucrul, nu am de ce ma plange ca lucrez cu oameni misto tare, insa n-am crezut ca 8 ore departe de pitic inseamna atat de mult. [:(] Asta e, in cateva zile ma voi obisnui probabil. Va pupez, il iau pe tati si plecam la gaza, sper sa am timp zilele astea sa zic mai mult de doua fraze. http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n-am mai scris noi de cateva zile, da' suntem cu ochii pe voi!:D ma scoate din sarite tastatura asta, cand merge, cand nu, asa ca nu prea am chef sa scriu. m-a distrat povestea cu scos samburii la kiwi... pai cred ca am incercat sa-i scot o singura data, si cand am vazut ca nu prea merge fara a sacrifica juma' de fruct, am renuntat. apoi kk e asa "dragut" cu samburi... am inceput si noi de vreo 2 zile sa mancam iar kiwi, am asteptat doar sa ajungta pretul in cora la un nivel rezonabil. si doar il curatam de coaja, il taiem cubulete si asa i-l dau sa manance. cu sucul de gref avem ceva probleme acum, ca s-a dezobisnuit. ieri a fost pustiu' de nota 10. a venit pe balcon la intins rufe cu o cratita... luata normal, din dulap din bucatarie. apoi spalam vasele, a mai luat un ibric si a plecat cu el in casa. l-am strigat sa-l aduca la locul lui si a venit. sa cad din picioare cand am vazut ca-l pune la loc in dulap! apoi eram la baie si a luat coada de la mop... iar aceeasi figura, sa mi-o aduca si mi-a adus-o. si mai am un motiv de fericire, nu mai plange la baita. e chiar incantat, se duce singur la cada si tipa. fereasca sfantu' sa faca baie vreunul din noi, sta in baie si tipa. daca e si ora lui, il dezbracam si il bagam in apa. si asta ni se trate de la terapia cu ligheanul. p-asta cum il vede imediat ingtra in apa, sambata ne-a facugt figura imbracat! ca am adus ligheanul in casa inainte sa dezbracam odrasla. si am mai reusit sa mai trat un pic de putzulica... asa ma stresa ca nu facusem nici un progres, si tare nu as vrea sa ajungtem la doctor. se vede ca s-a desfacut un pic, mama ce m-am speriat, dar nu a curs sangte sau altceva. a si facut pipi imediat si nu parea sa-l deranjeze. dar nu ma lasa sa ma uit mai bine. abia am reusit sa-l sterg cu putina solutie de betadina... am vazut ca ati inceput sa cautati comori prin ghivecele cu flori. la noi nici o sansa. singurul ramas in casa (ca iarna le ia frate-miu la camin) e un cactus... si chiar daca ar ajungte la el, ma indoiesc ca ar incerca de doua ori.[:D] eu am probleme cu sarbatorile astea care vin. mi-am dar seama ca pana la cadoul de craciun mai am de luat doua cadouri pt andrei. ca doar e ziua lui pe 30 si apoi mos nicolae... si cand vreau sa vorbesc cu tati de programul de craciun face ce face si schimba subiectul. e clar ca nu agreeaza ideea de a merte la tara inainte de craciun si sa ne intoarcem in ajun la bucuresti. iar eu vreau sa am bradul meu, globuletele mele, cadourile frumos ambalate dedesubt...si o tona de poze cu andrei....nu stiu, dar pur si simplu n-am chef sa raman acolo. poate ca e de vina obisnuinta, de a petrece de sarbatori. poate ca nu punea mama accentul pe partea religioasa a sarbatorii, dar eram toti in jurul mesei, toate asezate frumos... la ei nu stiu, niciodata nu am avut parte de asa ceva. si mi se parea chiar aiurea sa mancam pe rand de sarbagtori dupa cum ne trezeam... la mine de paste se stie clar, la 9,30 cel tarziu tata da desteptarea, toata lumea ia paste la rand, apoi mama pune masa. si se prelungteste pana pe la vreo 12. dincolo... nu pot sa critic, dar nu am avut atmosfera asta, de "familie". iar acum, de cand e si andrei, parca imbatranesc si am nevoie de asa ceva. si sincer, daca tati ar accepta sa ne ingtoarcem as fi cea mai fericita. n-as vrea sa ma simt eu prost de sarbatori doar de dragul altora. spuneti-mi egoista, dar mai bine sa fie altii tristi. si apoi, vreau sa mert la mall sa-i fac lui andrei poze cu mosu'... tin minte ca anul trecut, cand am avut noi prima intalnire cu bebelusi era amenajat un astfel de loc. si mai am de facut si felicitarile cu andrei... asta imi aduce aminte ca trebuie sa ma apuc de costum, ca nu mai stau iar trei zile si trei nopti nedormite, ca sa fie gata la timp! uitam, am vazut o oferta de selgros, aveau saniute, dar fara spatar. cred ca in curand o sa se diversifice oferta peste tot.
Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvan http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristinamh de acord cu tine in ceea ce priveste petrecutul sarbatorilor acasa la tine. Ai baiat mare mai Cristina si ascultator [:D] noi am luat ghetutele pentru sf Nicolae, am luat ceva si din cadoul pt sf Andrei, mai am de luat jucarii. Andrei a mai primit in acest week-end 2 costumase. unul mai gros si unul subtire. V-am zis ca avem musafiri. Au venit cei anuntati si mai pe seara suna nasa ca trec pe la noi. Sa mor ca eram cu casa vraiste. asta e. Craita Si eu am folosit la Andrei colargol, dupa lungi cautari , am facut comanda la o farmacie naturista si mi-a adus. Eu stiam ca se prepara si la farmacie, dar cred ca il vor scoate de pe piata. L-am folosit si cand Andrei era mai mic si avea un sforait pe nasuc. Acum se gaseste f greu, dar am reusit sa iau un flacon. daca gasesti e f bun Roisin serviciu usor, cat stai la serviciu? dana-ene spor la serviciu daca ai de lucru asa mult. [pup][pup][pup] pentru Oana de la Andrei vorbaretul. Toata ziua voreste pe limba lui. Annyfelicitari pentru canin. Noi asteptam de doua luni si nu stiu cand vor iesi. Andrei sta toata ziua cu mana in gura. Danat si Mihaela sa-l vedeti si pe Andrei ce simpatic e cand isi baga degetelele in cate o gaurica pe care o descopera. E un artist la chesti asta. A descoperit la masinute ca nu are geam si baga degetul sa ajunga la volan. Va pup, Nicoleta si Andrei Catalin http://community.webshots.com/user/andreicatalin www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, te inteleg perfect in legatura cu sarbatorile petrecute acasa. Sunt minunate si abia le astept si eu ! Sa impodobim bradul, sa avem cadouri, sa miroasa a cozonaci, a sarmale...[il] Eu m-am gandit sa-i luam Oanei de Mos Nicolae un rucsacel din acela plusat, sub forma de diverse aimalute. Abia astept s-o vad pe strada cu rucsacelul, in care sa aiba bibele, batistutele, covrigei...[:D] Iar de Mos Craciun ma gandisem sa-i luam masuta si scaunel pentru camera ei. Mai asteptam idei de la voi ! ----------------------------- Anny, felicitari pentru primul canin [bis]. Hei, doamna, te-am visat asta-noapte [;)], erai in vizita la noi, stateam la o cafea amandoua si te-am intrebat de ce nu l-ai luat pe Sergiu cu tine [:D]. Pai asa ii tu in vizita ? Fara baiat ?[:D] ----------------------------- Nicoleta, pai si Oana e-o vorbareataaaaaaaaaaaaa. Iti dai seama ce-o sa fie de ei 2 cand se vor intalni ? [cool] [pup] pentru Andrei de la Oana ! ----------------------------- Oana_noemi, termina cu ideile astea cu mama incapabila ! Hai ca trece si perioada asta ! Pupici pentru Erikutzul scump si frumos [pup]! ----------------------------- Simona si Mioara, sunteti cele mai minunate mamici, cum rezistati voi la 2 nazdravani ?????????????? Ma alatur celorlalte fete care va admira [flo][flo]. ----------------------------- Tigresa, iata reteta: Cartofii fierti in coaja, apoi dati pe razatoare, dupa care se amesteca cu putina sare, cu galbenusul de la 1 ou, cu lapte si cu albusul batut spuma, cu o ceasca de sos de rosii proaspat, 1 lingura de unt, 2 linguri de cascaval ras. Se combina, apoi compozitia se pune intr-o cratita unsa cu unt si presarata cu faina (eu am o forma speciala pentru budinca) la cuptor, la foc potrivit. In mod normal, eu faceam budinca in 2 parti: - cartofii fierti + putina sare + galbenusul + lapte + albusul batut spuma, fierte separat in bain-maree - ceasca de sos de rosii sau sos de carne + 1 lingura de unt + 2 linguri de cascaval ras sau branza rasa), fierte separat pana se ingroasa - compozitia 2 pusa peste nr. 1 Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003) http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://community.webshots.com/user/oana_maria200 POZE NOI !!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang] Am uitat sa va povestesc despre Oana. Aseara a facut temperatura de 38,2 grade. Am pazit-o toata noaptea, nu i-a crescut temperatura, iar de dimineata cand am vrut sa i-o iau din nou, am observat ca ni s-a stricat termometrul [bang][bang][bang], dar parca nu mai avea ! Ieri a fost a 5-a zi de la vaccin. Oare sa avem iarasi probleme ?[bang] O fi normal sa faca temperatura ? Mamicilor care ati vaccinat copilashii cu Priorixul, ce stiti ? Azi vreau sa plec mai devreme de la serviciu, sa cumpar si termometru si sa stau cu Oana. Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003) http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://community.webshots.com/user/oana_maria200 POZE NOI !!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana-Ene - si noi am facut Priorixul saptamana trecuta si ne-a spus asistenta ca reactia poate veni la 5-6 zile dupa vaccinare asa ca va incadrati perfect.A spus ca nu e nici o problema, ca sa-i dam antitermice si trece repede.Noi am scapat de febra asta. Azi a plecat Tango cu Daria spre Romania.Fac 3 zile pe drum.Sper sa reziste Daria saracuta atata timp in masina.Si Tango.... Radu meu a invatat sa zica " dute" si bantuie prin toata casa si bodogane.Mor de ras!Si culca papusile si nu ma lasa sa vorbesc.Vine la mine si-mi face ssstttt cu degetul la gurita. DE cumintenie nu poate fi vorba.Se catara pe absolut orice si e fooarte mandru cand reuseste sa priveasca de la inaltime.Mai nou isi trage sertarul cu jucarii, se catara pe muchia lui si schimba posturile la tv. Ieri....a mancat din gunoi![bang][bang]Eu eram la baie si-a venit la mine cu o briosa veche pe care o aruncasem cu 1 zi inainte.Zicea baiatu' "papa,papa" si eu am innebunit! Acum e la el in camera , bagat cu totul in dulapul lui de pantofi.A gasit o pereche de cizme de cauciuc si incearca sa se incalte.Deocamdata si le-a pus f. bine pe maini. Aaaaa...vroiam sa va zic mai demult.Au bagat sanii in Carrefour da' nu-s d'alea cu spatar. pupez. Irinuca & Raducu http://community.webshots.com/user/broscutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...