Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de Aug-Sept 2003 (40)


Veve

Recommended Posts

Eiii ! eu sunt o maniaca a curateniei. In special acum, cand Oana misuna peste tot ! Stiu ca sunt de multe ori stresanta, dar n-am ce-mi face [mariaj]. Noroc ca tati nu-mi zice nimic. Am noroc cu el, zau asa !, ca-i baiat calm, ca altfel... eu sar de cele mai multe ori la cearta, iar el incheie discutia asa de simplu: "Hai, lasa, nu te enerva. Uite, discutam alta data, dar acum esti prea nervoasa!" Uneori continui sa ma ratoiesc, ma enervez si mai tare daca-mi spune asa, dar daca el nu participa, ma zbucium ce ma zbucium, apoi ma calmez. Alteori imi trece imediat ce-mi da replica. Dupa ce trece ceva timp, realizez ca nu aveam motive sa fac scandal, asa ca ma cuprinde un drag de el, ca nu mi-a dat apa la moara... si-mi trece definitiv ![:D] In rest, fac si eu o gramada de compromisuri, dar am obtinut si schimbari de comportament din partea lui. Problema divortului nu mi-am pus-o, dar au fost momente in care ne-am certat destul de tare. In special atunci cand Oana era de doar cateva luni. A fost o schimbare mult prea mare in viata noastra. Eu nu ma gandeam, nu ma ocupam decat de ea, iar pe tati l-am neglijat. Cred ca asta se intampla in general, nu ? Dar acum suntem din nou pe aceeasi lungime de unda ! CEEA CE VA DORESC SI VOUA, TUTUROR ![pup] -------------------------------- Acum sa va spun ca Oana e bine, nu a mai facut DELOC temperatura ieri, Slava Domnului ! Poate ca a fost doar asa, o mica reactie la vaccin si asta a fost tot. -------------------------------- Si are o noua pasiune: urcatul pe fotoliu ![bang] Problema este ca atunci cand ajunge sus, incepe sa topaie [aerob], asa ca e neaparat nevoie sa fie cineva langa ea. A mai descoperit ca poate sa deschida geamurile la vitrina si ...[xx(]. Le-am lipit si pe-astea cu scotch [bang]. -------------------------------- Raluca, e de bun augur ca tati al vostru a ajuns la concluzia asta ! Mare lucru ca a recunoscut! Sa dea Domnul sa va fie bine ! Poate ca va trebui sa comunicati mai mult, pentru ca amandoi vreti sa fie bine. -------------------------------- Anny, abia astept sa bem o cafea impreuna [cool]. Pupici lui Sergiu [pup]! Sper sa se apuce de papat. -------------------------------- Iuliana, ai rabdare ! Nu ne mai innebuni cu greutatea ! Am vazut ce bine ti-ai revenit si ce super arati. O sa vezi ca iti vei reveni si dupa sarcina aceasta [;)], vorba Oanei, cu 2 copilasi de ingrijit, o sa ajungi ca inainte de Emma ! Felicitari pentru premii, desigur ! Abia astept pozele [foto]. -------------------------------- Si eu m-am gandit sa asez bradul pe o masutza, undeva unde sa nu fie foarte accesibil. O sa vedem ! Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003) http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://community.webshots.com/user/oana_maria200 POZE NOI !!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
am luat ieri rezultatele de sange ale mandrei si ale mele.. si suntem ok. Nu avem probleme cu coagularea... m-am stresat digeaba 3 saptamani se pare ca a intepato cam tare cu acul si uite asa a curs un timp mai lung sange. Valabil si la mine. Anny, nu o mai lauda atat pe fimea ca uneori zici ca a dat strechea in ea. Acu face rotocoale in juru meu si zice mama mmeea mamamaaaa... si rontzaie la ceva si mai trage pisica de blana si mie in timpu asta imi iese fum pe la urechi. Aseara mi-a spart lustra mea frumosa... ini venea sa-i rup mainile... m-am abtinut si am expediat-o in camera ei cu jucariile. Am prins-o iar dormind pe covor.. si am pozat-o . Manca-or mama de tzumpalina simpatica. Freia si [copil] Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro http://community.webshots.com/user/freia_ro_capsunika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca mai intru si eu putin sa nu ne uitati de tot![:D] Am citit putin din tot ce ati scris, nu am avut timp sa parcurg tot. Ufffff Danat imi pare tare rau![V]Poate a fost o zi mai proasta. Si noi ne ciondanim de cele mai multe ori din lucruri nesemnificative. Asta ma innebuneste rau de tot! Si partea proasta e ca nici unul nu cedeaza. Amandoi ne tinem tari. Amandoi nervosi, stresati, obositi. Dar asta e! Nu cred ca e casnicie in care sa nu fie probleme! Craluca - Este foarte bine ca sotzul tau si-a recunoscut greselile. Inseamna ca e pe drumul cel bun! Iuliana Felicitari pentru premii! Cred ca erai tare mandra! Oana-Noemi Multa sanatate lui Erikutz! --------------------------------------------------------------------- Haide sa va povestesc cum m-am "distrat" eu ieri! Am fost ieri cu bunica la un cabinet oftalmologic pentru o interventie cu laser la un ochi unde dupa operatia de cataracta de acum 6 ani s-a dezvoltat o cataracta secundara. Am stat acolo aproximativ o ora. Toate bune si frumoase. Luam taxiul, ne intoarcem acasa, o las pe bunica la mama si merg acasa la mine. Eu cu mama stau pe acelasi palier. Pe bunici i-am cazat acolo pentru ca mama e plecata din tara si mi-e si mie mai usor asa. Acasa....surpriza! Copilul meu arata precum Mutulica! Avea o ureche clapauga, rosie si umflata! M-am speriat ingrozitor. A fost ciupit de o insecta. Are o ciupitura si pe obrajor si manutza. Am sunat-o pe pediatra lui, dar ca intotdeauna, nu am putut sa dau de ea, avea mobilul inchis. Atunci, am luat din nou taxiul si ne-am dus la Budimex unde ni s-a spus ca a facut o alergie si ne-a dat sa-i dam Peritol cate 2 linguritze pe zi timp de 14 zile. Sa-i dam o linguritza dupa-amiaza si una seara. Voi ati mai dat Peritol la copii? Cum au reactionat? Cat timp le-ati dat? Va pup fetelor! Mih si nazdravanul Matei http://community.webshots.com/user/bogux1973b http://community.webshots.com/user/mateiutz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Freia, ma bucur ca tu si Capshunica nu aveti nimic. Pupicei grasunei! Mih, pupam urechiusa Mateiului [pup]. Dana-ene, ce bine ca Oana e bine, a fost sigur o reactie la vaccin.[pup] Roisin, mamicutzo iti doresc servici usor si cele 8 ore lipsa de pitic sa treaca repede ca vantul![dual] Iuliana, felicitari pentru premii! Ce mai, ai o fetita si un tatic pe cinste! Mai ales ca e asa de grijuliu cu voi... Iar cu greutatea... ce sa spun, io-s mai HB decat tine si dupa al 2-lea copil am ajuns la greutatea de dinainte...asa ca nu-ti fa probleme, se poate![^] Mandra mica a dormit pana cand a sunat ceasul azi dimineata, la 7.30. Deh, ne domnim si noi o saptamana, Diana are vacanta.[cool] Am vazut ca unul dintre caninii de jos sta sa erupa, mai ce repede ies dintisorii astia, nici n-am terminat cu maselele...[V]. Insa nu a afcut scandal inca, ma astept noptile urmatoare...[V][V]. [mamica]Mihaela,[hop] Diana(22 nov 1996) si[copil]Silvia(10 sept 2003) http://community.webshots.com/user/mihaela_s20 http://community.webshots.com/user/mihaelas_20 http://community.webshots.com/user/fetele_mele www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Freia, ce bine-mi pare ca sunteti amandoua bine ! Asta da veste buna pe ziua de azi ![pup] ------------------ Danat, cand te intorci la serviciu ? Eu cred ca va fi o schimbare iarasi in viata voastra. Poate ca si tu, avand si alte preocupari, iti vei schimba starea de spirit, dar si sotul tau va trebui sa te inteleaga si sa te ajute mai mult. Eu iti doresc numai bine si astept vesti bune de la tine [pup]! Ce face scumpul de Raduc ? ------------------ Mih, offf, dar ce te-ai mai "distrat" ![bang] Nasoala treaba cu alergia, mititelul. Si Oana cand am patit-o cu dermatita atopica a primit ca tratament Peritol, si i-am dat o singura seara, pentru ca a avut efect unguentul (Elocom). Eu zic ca ar trebui sa-i dai, presupun ca e bun. Important e sa nu exagerezi cu el, nu ? Sau mai intreaba si pe un alt medic ? Sau fetele la "Parintii intreaba..." Pupici pentru Matei, dragalasul [pup]! ------------------ Mihaela, poate ca scapati usor cu caninii, fiindca Silvia nu prea a avut mari probleme la eruptie! Vacanta placuta Dianei... si tie ![:D] Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003) http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://community.webshots.com/user/oana_maria200 POZE NOI !!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaca si eu iar, mai adormita si mai bestelita ca de obicei... In prima zi la serviciu am reusit sa racesc bine, asa ca intai m-am chinuit cu o cumplita durere de gat iar de astazi am dat in tuse, plus ramas fara voce, mai am un pic si invat limbajul semnelor. Din nefericire, aseara am facut si ceva febra, sper sa nu se mai repete. Si, mai ales, sper sa nu ia si fii-mea, desi genul asta de rino-faringita nu e luabil, ca io il fac in fiecare an si pana acu' nu l-am dat la nimeni. Acuma, despre bebe 2 ce sa zic, s-a cumintit, de vreo saptamana e chiar bine, greturile s-au cam dus, dar am ramas cu sensibilitatea la mirosuri care poate provoca si stari naspa... oricum e mult mai bine, si cum inca n-am crescut foarte mult si nici nu primesc suturi din interior, nu prea mai realizez ca sunt insarcinta. [:)] Pitica e scumpa ca intotdeauna, si nazdravana, imi baga mousi in galeata cu pampersi murdari si bucati de branza in dulapul cu cratiti (pe care le dibuim cu nasul, dupa ce incep sa puta). [:)] De la o vreme e foarte importanta, nu ne mai pupa pe niciunul, pe mine abia ma baga in seama cand ajung acasa (in schimb la tac-su ranjeste toata iar la caine cade in extaz) si zilele astea e usor miorlaita, cred ca de la cele 4 masele si doi dinti care nu mai termina de spart gingia. Ieri noapte mi-a facut scandal vreo doua ore jumate, a trebuit sa ma culc cu ea in camera ca altfel n-a vrut sa adoarma, iar eu eram cu gatul in pioneze, ma simteam de parca ma calcase tramvaiul. [:(] Despre soti, ce sa zic, si noi ne luam de la nimicuri, adica nu ne certam, da' io ma oftic si ii intorc spatele cand mi se pare ca sare calu'. Hainele aruncate peste tot si chilotii de pe masa din bucatarie nu ma mai deranjeaza de mult, am avut ceva tentative revolutionare la inceputurile relatiei noastre, da cum nici eu nu-s genul ordonat nu m-a tinut prea mult entuziasmul... Pe mine ma supara lipsa de comunicare (al meu uita sa-mi spuna chestii destul de importante pana in ultima secunda... sau dupa eveniment), spiritul asta boem in permanenta ametit si cu capul in nori si faptul ca de multe ori e absent, mai ales daca gaseste ceva interesant la teveu sau pe net. Si toate astea le face nu pen'ca ar fi rau intentionat, ci doar pentru ca "asa-i modelul". Din fericire reuseste destul de des sa ma surprinda in mod placut (in special in rolul de tata), asa ca uit si iert rapid atunci cand calca in strachini. Si, recunosc, daca as avea si eu o gura ceeeva mai mica, toate ar merge mult mai bine. http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io la faza cu certurile sunt mai blanda, de obicei las de la mine, ca e mai bine asa. De multe ori dupa ce ne luam in coarne tot ca mine face [:D] asa ca prefer sa evit scandaluri aiurea. Il las sa zica si mai vedem..... Mih, eu i-am dat Peritol piticului si nu s-a intamplat nimic. N-am observat nici somnolenta nici alta reactie adversa. Iar Aerius-ul (sirop) chiar nu are nici un fel de efect secundar. Acuma, pentru o muscatura nu stiu daca e cazul sa ii dai asa multe zile peritolul, dar oricum nu te ingrijora ca nu pateste nimic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Freia bine ca sunteti bine. Mih eu i-am dat lui Andrei 3 zile Peritol pentru o muscatura de tantar, nu a avut efecte secundare Oana-Noemi cum se mai simte Erik? Ati fost azi afara? La noi a fost f frig si am stat in casa Iuliana lasa ca daca ai reusit sa arati asa bine dupa prima sarcina, vei fi cu siguranta [cool] si dupa a doua. Eu m-am vopsit inainte de a ramane insarcinata ca era chiar de sarbatori si inainte de Craciun am organizat un seminar si a trebuit sa ma vopsesc, apoi am zis sa nu se intample ceva cu bb, am luat un sampon colorant iar in luna a 7-a am folosit din nou vopsea. sarcina usoara si sanantate la toti Mihaela-s - vacanta placuta scumpei Diana si tie si Silviutei Roisin parca vorbesti de sotul meu, cred ca este o clona a sotului tau in ceea ce priveste TV si calculatorul, iar de surprins in rolul de tata o face f des, dar si in rolul de sot m-a surprins placut aproape in fiecare zi. Comunicarea la el este mai deficitara_ defect de familie, eu as vrea sa vorbeasca mai mult, sa-mi povesteasca mai des ce a facut peste zi, sa mai barfim... Eu fac gura mare din orice, eu nu cred ca as sta cu o femeie ca mine [zz]sunt constienta ca d cele mai multe ori eu sunt rea de gura, si am incercat sa ma schimb, dar asta sunt. Am avut ocazia sa fac un cud de psiho-terapie si mi-am dat seama de unde am atata gura[:0] Multa sanatate tie si ai grija de bb2. dana-ene ne bucuram sa auzim ca Oana e bine. Cand ii faci vaccinul antigripal? sa ne ti la curent[pup] Cristinamh Eu am copiat 38 si 39 a mers usor. Din ce confectionezi costumul lui Andrei? Eu inca nu stiu unde vom pune bradul, cred ca in primele zile in camera si vad si cum reactioneaza Andrei, apoi in balcon ca se vede f bine in camera. Dar nu o sa mai vad bine focurile de artificii. Craita Eu i-m spus povesti lui Andrei de f mic. ii place sa le asculte tot pe acelea, la cele noi se plictiseste dupa un timp Asculta cantecele pt copii , are unele preferate dupa care si danseaza Ii place si Luminita Anghel cum canta- azi am vazut-o impreuna si el nu si-a luat ochii de la ea Mai nou Andrei are o noua ocupatie sa roada mobila, mai sunt astfel de copii sau... al meu e din clasa rozatoarelor. [:D] Va las, pe maine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela ai grija cu petrecerea dianei... iti aduci doar aminte cum povestea raluca de petrecerea lui alex, nu?? faceam noi haz, da' numai ea stie cum a fost!!! sisi si noi la fel, avem doua usi din sticla la balcon. asa ca bradul se vede perfect. sa va spun o poveste... "andrei si borcanul de iaurt" mama s-a apuc azi sa-mi faca papa... dadea marul pe razatoare.... eu am vazut borcanul de iaurt pe masa, si cum mama ma lasa sa-l iau, nici azi nu m-a oprit. eu sunt baiat cuminte, a joc cu el pana vine mami sa-l desfaca. l-am luat, si, ca de obocei, am inceput sa-l dau de-a dura.... dar m-am plictisit... stiu eu ca inauntru e ceva bun. si uite, mami nu se grabeste deloc cu marul ala... iar eu nu mai am rabdare. ia sa mergem in casa sa vedem daca rezolvam problema. daca il strang... nuuu, asa nu merge. nu se deschide. ia sa vedem cu gurita.....DAAAAA, asa merge! uite, chestia asta de deasupra e moale, trec dintisorii prin ea... YES, o gaurica... si curge... yam yam, ce bun e.... da, dar merge si ca bibe, pot sa sug din borcanel. asa e, merge. pot sa pap singurel... hai sa-i arat si lu' mami, ca trebuie sa me stearga si pe mine cineva... ca doar mi-am pus si pe piept iaurt! da' de ce s-a suparat mami? doar pentru ca s-a dus deja juma' de borcan??? da' ce, nu stiu eu ca mai sunt multe in frigider??? las' ca maine o luam de la capat! asta a fost aventura noastra de astazi... trebuia sa-l vedeti cum sugea din borcan! era mortal! si va anuhnt ca mai sunt 12 zile pana mai primesc [foto] mai vechi de 10 luni pentru site! a_emma_ana: b_daria: 2, 3, 4, 11, 12 e_stefania_daniel: N, 1, 9, 11 g_sara_andreea : 10, 11, 12 gg_alexandru_mihael h_asli_: 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 i_ioana_maria_alexandra: 10, 11, 12 ii_cezar_alexandru: 10, 11, 12 j_horia_stefan: k_raluca_maria: 10, 11, 12 l_adrian_: m_petra: 11, 12 mm_horia_martin: 2, 4, 5, 7, 9, 10, 11, 12 n_sergiu: 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 o_ana_miruna: p_radu_petru: 12 q_erik: 10 r_oana_maria: rr_david: rrr_ana_maria_: 2, 3, 12 rs_matei_alexandru: n, 3, 4, s_silvia_petra: ss_andrei_catalin: tt_sebastian: toate uu_elena_teodora: N, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12 uuu_timea_christiane: toate v_radu_stefan: w_david_ioan: 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 y_alexandru_calin: 8, 10, 11, 12 yy_ioana_alexandra : toate x_ioana_maria: 7, 8, 10 xx_andreea_sorina: 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 xxx_alexandra: 1, 2, 3, 4, 8, 9, 10, 11, 12 z_andreea_alexandra: 9, 10, 11, 12 zz_lisa marie: 12 zzy_crina_craita: toate zzz_andra_maria: 8, 9, 10, 11, 12
Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvan http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina,[:-)))]ce haios ai povestit patania cu Andrei, sa te tot minunezi de ei cate nazdravanii fac...[:D]. Cu petrecerea Dianei sper sa nu am probleme, sunt copilasi inca, si nu vor fi decat vreo 2 sau 3 baieti, in total 8 sau 9 copii cu Diana. Bairamul e promis de anul trecut, cand nu am putut face pentru ca Silvia era prea micuta. Au fost doar 2 fete si un baiat, colegul ei de banca si nu a fost petrecere, s-au jucat doar. Nu fac nu stiu ce nici anul asta, spatiul din casa e mic, dar e pacat sa nu tin pentru ca a fost si Diana la aproape toti cei pe care ii invita si va fi incantata sa primeasca si ea cadouri, deh, ca orice copil! Diana a fost mortala, discutam despre meniul pe care il vrea si mi-a spus sa fac cartofi frantzuzesti [:D]. Apoi era disperata ca unde vor manca, ca noi n-avem numai 4 scaune si o masa in bucatarie...iar cand i-am spus ca vor trebui sa stea si pe jos, a fost tare dezamagita. Apoi am lamurit-o ca nu mancarea e cea mai importanta si ca celor carora le va fi foame, vor manca oricum. Mai greu va fi cu tortul, ca sigur le va trebui la toti! Ei, ne-om descurca noi. Si pe noi ne-a lasat azi Silvia cu gura cascata...eram la tati la spital(ca e de garda) in curte. La un moment dat, ca sa-i dau ocupatie mandrei ca alerga niste porumbei care zburau si ea nu se lasa, tot gasea altii...ii spun sa mearga la tata sa-l iubeasca. Si ce credeti ca face? O ia la fuga catre tati, pupand aerul si chemandu-l sa-l pupe. DE UNDE STIA CA PUPIC INSEAMNA SA IUBESTI??? Mai , mai, ce repede cresc piticeii astia, prea repede! [mamica]Mihaela,[hop] Diana(22 nov 1996) si[copil]Silvia(10 sept 2003) http://community.webshots.com/user/mihaela_s20 http://community.webshots.com/user/mihaelas_20 http://community.webshots.com/user/fetele_mele www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...