Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de Aug-Sept 2003 (40)


Veve

Recommended Posts

Oana-Noemi M-ai injurat cu faza cu calcatul si la mine asteapta un morman de rufe de calcat si azi am fost de deimineata cam intoarsa pe dos de nu am avut chef nici macar sa pun cateva rufe la masina. Sper ca maine sa fac asta. Azi am gatit ceva dar mai am si maine + curatenia. Nu stiu ce o sa fac cand voi incepe serviciul, poate o sa am o alta ordine a lucrurilor si ma mai ajuta si Andrei ca se face baiat mare[:D] Mih Eu nu stiu de unde mai esti cu atatea pe cap, Felicitari [pup][flo] Felicitari pentru primii pasi. Iuliana care va sa zica te-am citit bine la faza cu alegerile. Am urmarit cu interes alegerile la voi. Daca nu va place culoarea albastra[:D], parca asta era culoarea lui Kerry Anny - imi pare rau de masina ta. Freia esti nascuta pe 4.12? parca asa am vazut la sagetatoare. Acum inteleg de ce imi place cum gandesti. despre sarbatori Intotdeauna le-am asteptat cu mare drag. Acum de cand este Andrei au un specific aparte, sunt mai profunde, mai jucause, mai nu stiu cum.. La noi incepand cu Sf Andrei ai pana pe 14 ianuarie avem de sarbatorit 30 noiembrie - Sf Andrei 1 dec -ziua de nastere a sotului 4 dec ziua mea de nastere 6 dec - Sf Nicolae - eu, sotu, socrul 16 dec - 8 ani de cand ne cunoastem [:D] eu si sotul apoi Craciunul, Anul nou 7 ian -Sf Ion - tatal meu 10 ian - ziua de nastere a cumnatei 14 ianuarie- ziua de nastere a mamei mele Va dati seama ce mult beau, vorba lui Paul Stratan pana cand o sa mise para ca-i ceva interesant [berica][alcool] Dana-Ene Vaselina cu care ii dai Oanei pe fata este preparata la farmacie? [pup] Va pup, Nicoleta si Andrei Catalin http://community.webshots.com/user/andreicatalin www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Iulianoooo, si tu tot cu internetu, surioaro? Da' macar tu ai ajuns departe(adica in Amerik), io numai la 100 km. Dar nu-mi pare rau deloooc!!!! Iar cu pescuitul, banuiam eu ca e chestie de barbati, si dupa cum povestesti e ceva de care au ei nevoie, nu?! Sa-si descarce "sacii" intre ei, hi, hi. Iar io tineam cu Bush, sa nu [poc][neand]! Oana-noemi, da Erikutz chiar nu papa nimik? Nici fructe, nici iaurt, nici legume? Chiar ca e nasol de tot. Cu greutatea...sa stii ca nici Silvia nu a mai crescut in greutate de la 10 luni, desi mananca bine. Nicoleta, mama da'ce de evenimente, eu ziceam ca am multe dar tu ma intreci...eu am numai 5 zile (de nastere si de nume) plus sarbatorile. Asa ca o sa petrecem cam cot la cot. Mama e nascuta pe 4 decembrie ca si tine si Freia. Si ne intelegem super! Toti sagetatorii pe care ii cunosc sunt oameni deosebiti cu care m-am inteles din prima clipa. La fel si leii...deh si io-s zodie de foc...berbec! Dana-ene, pai petrecere frumoasa alaturi de al tau sotior! Chiar ca e un concediu super la munte in perioada asta! Ei, eu azi am fost sportiva...am mers in parc: eu cu Diana cu rolele, numai noi avem, iar tati cu Silvia per pedes. Ei, la inceput a fost nitel mai greu, ca nu m-am mai aventurat pe roti de vreo...16-17 ani, dar dupa ce m-am obisnuit a fost excelent! Diana stia deja sa mearga, asa ca ne-am distrat pe cinste! Numai ca va veni frigul si ploaia, apoi zapada, cred ca pana la primavara nu vom mai avea ocazia asta [:(]. Va pupitzez pe toate si pe toti copilasii, merg sa dau familionului papa. [mamica]Mihaela,[hop] Diana(22 nov 1996) si[copil]Silvia(10 sept 2003) http://community.webshots.com/user/mihaela_s20 http://community.webshots.com/user/mihaelas_20 http://community.webshots.com/user/fetele_mele www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana-ene super la Poaian Brasov. La ce hotel stai? ce bine ca poti sa-ti iei sotul.[:D] astfel de intalniri te relaxeaza Eu nu ma supar asa usor si nici nu era cazul.[pup] Danat am uitat sa-ti spun cu depistatul dintilor ( HB), vad ca e mai marait si gingia umflata. La Andrei dintii ies f greu din gingii, pe el il doare cand cresc in gingie pana sa strapunga gingia. Asa a fost cu cei 4 pe care ii are. Am vazut cand rade si cand ma lasa sa ma uit ca are caninii de sus albi crescuti in gingie, dar nu stiu cand vor iesi. O sa-ti spun atunci. si eu sunt stresata pe chestia asta. Cosmetice Acum nu mai exagerez, folosesc ruj, crema, creion, rimel mai rar. La serviciu zilnic, iar cand eram in facultate nici cafeaua nu o beam nerujata si fardata. practic nu intram in bucatarie fara sa fiu dusata si aranjata. Acum dimineata arat ca o curca, daca suna cineva la usa am emotii ca nu sunt fardata si mi se vad cearcanele. Nicoleta si Andrei Catalin http://community.webshots.com/user/andreicatalin www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana Ene- pai cred ca nu mai merge cablul pt. ca l-a ros shobi.Am avut si noi odata experienta asta si ne-a mancat cate ceva din fire. Nicoleta - ce de sagetatori!Eu sunt nascuta pe 30 noiembrie, chiar de sf. Andrei. De ziua mea mergem la Sinaia cu Raducu si 5 prieteni si speram sa fie zapada sa ne dam cu saniuta. Treaba cu boielile la mine e haioasa rau.Eu am o sora cu 6 ani mai mare si niste vecini pe strada.E, de fiecare data cand ma fardez aia zic " buna Monica!".Fara exceptie! Altfel, mie lumea nu-mi da absolut nici o atentie.V-am mai spus ca si la nunta mi-a cerut popa acordul parintilor iar la nastere...se cam uita urat lumea.Dar fardata....se schimba situatiunea.In seara asta las Raducu la o bunica si mergem intr-o vizita si ma duc chiar acum sa ma boiesc!Uite-asa ca-mi facurati pofta! A..uitam.M-am intalnit ieri cu Tango si Daria.Au fost la ortoped ( stiti ca Daria a avut picioarele amandoua in ghips pana sus)si le-a zis ca nu are absolut nimic si nici n-a avut vreodata! Oricum, bine ca e sanatoasa.De frumoasa ...ce sa mai zic. Irinuca & Raducu http://community.webshots.com/user/broscutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

irinuca pai au si ajuns fetele? daca e vremea tot asa frumoasa, poate vor sa ne intalnim. ca doar vrem si noi sa le cunoastem! banuiesc ca nu sunt singura care mai are chef de o intalneala, nu[:D]??? nicoleta, aoleu, mama, da' daca beti bine la fiecare ocazie nu va mai treziti pana dau ghioceii!!!! si restul anului ce faceti??? doar iarna sarbatoriti?? dana pe bune ca va invidiez pt we la poiana. mama, ce as vrea sa plecam si noi DOI undeva... nu conteaza.... pe de alta parte, nu stiu, sa-l las pe andrei acasa....[q][q] adica noi la sanius si el aici.... iuliana ce petreceri stiu sa traga si baietii astia... te ia groaza... ce poate sa le placa nu cred ca o sa inteleg!!! stiti ca vorbeam zilele trecute de barbati maturi... l-am intrebat pe ati, el ce crede, se vor maturiza sau nu?! ei bine, raspuns pe masura... cica ceva sanse ar fi, chiar s-ar putea intampla, dar nu intelege de ce vrem noi barbati maturi. ca barbatii maturi isi poarta singuri de grija si nu mai au nevoie de noi, nevestele!!![acru] ha! sa spuna eu lu' cutu' ca pot trai fara noi!!!!! nu-i asa??? pe mine ma dor urechile. dar nu pentru ca am racit saualtceva... andrei tipa, chiuie, scoate toate sunetele posibile, dar cat il tin plamanii. nu mai poci, prima data cad lesinata de ras. nu ma pot abtine. dar apoi imi trece si nu stiu cum sa-l mai opresc! bei, ati vazut si voi reclama la noul spectacol de circ?? eu taaaarrreeee mult as vrea sa merg. n-am mai fost de vreo 15 ani si mi-e dor. dupa experienta cu "caini si pisici" cred ca andrei ar fi incantat de animale, dar nu stiu daca ar rezista la un spectacol intreg. iar pe mine nu cred ca ma lasa inima sa ies. mama imi povestea ca aveam vro 2 ani cand m-a dus prima data, la spectacol super, dresura si toate cele... la intrebarea de baraj, "ce ti-a placut cristina mai mult?" raspunsul a fost pe masura: MUZICA. frumos, nu? sa mai asteptam vreo 2 luni si sa mergem in gasca?? ce ziceti??
Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvan http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si noi....dupa nuaptea nuntsii:))))....faina nuapte....am durmit da am rupt pana azi la pranz...copchilu' s-a indurat mama prieteni mele si l-a luat in "tabara"...n-a zis nici pas cat a sta fara noi....s-a jucat....a papat....si a dormit toata noaptea fara pauza...(deh...parca ar fi stiut ca noi dormin:))))...)...Ieri am faciut curatenie in hardughia noua...am mutat mobila...am spala pereti....la 18:40 am ajuns acasa si la 19:10...eram boboc in usha carciumii asteptandu-ne invitatii...intr-o ora beusem vreo 10 pahare de sanmpanie....jumatati de pahar dar orshicum....eram pe pilot automat...nu prea stiam pe ce lume exist...si totul se invartea in neste aburi pufosi si ...ametsitor de densi:))))...in fine pana la 3 eram gata ptegatita pt cea mia frumoasa nuapte....vba ardeleanului...stiti bancul?...daca nu ...vi-l zic eu cu proxima ocazie:)...cand am ajuns acasa m-a dezbracat barbatul de hainutse...ca eu nu mai eram capabila...nu de beata doamne feri....de obosita....si habar n-am cand am facut dush si cand s-a facut a doua zi la pranz si am fugit sa ne luam copila instrainata:)...acum sunt la casa noua...pe jumatate umpluta cu de toate....si mai avem de carat hainele...bucataria de hangarale...si vai mama mea...noroc ca-mi sta cumnata aci pe iarna...ca asa apucam si noi sa facem curat:) Asta fu povestea noastra....facuram si religioasa pe 4 noiembrie...aia civila fuse acum un an pe 4 septembrie....si pt ca tot era vba de barbati...iubiti...soti....gasiti pe internet...apai ma inscriu si eu....ca de 3 ani tat suntem imptreuna....si parca fuse ieri:) ...IOANA ex biberoana ...creste precum fat frumos...e vesela si cu 4 masele....cred ca incep caninii pt ca e jale in timpul zilei...alearga cat o tin picioarele...si mai nou ne canta toata ziua...i-am luat casuta de carton de 100x70x100...supre faina...i se coloreaza ferestrele...ushile...tiglele...are masuta si scaunel in interior...e faina...offff...fug ca plange....mai apar.... pupice dulci dana banana si ioana ex biberoana:) floarea soarelui
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floricico, pai sa fie intr-un ceas bun si casa de piatra sa aveti! [:)] Si la noi se vad caninii prin gingie, asta pe langa cele 4 masele care tot rasar de ceva vreme (colt, pauza, colt, pauza...) si incisivii laterali de jos care s-au decis intr-un final sa ni se arate. Asa ca daca miauna pisica, macar am pe ce da vina. Dana Ene, petrecere frumoasa la munte, sa va distrati si sa va odihniti! Eu inca nu mi-am pus problema sa plec undeva fara pitica, tocmai pentru ca "e prea mica". Io vreau sa fie fata independenta, io ma tiu dupa fundu' ei pan' s-o marita... Apropo de independenta, stiti cum e sa-ti plece copilul cu absolut oricine ii zambeste si o ia de mana? Fara sa se uite indarat? [bang] Ce tot vorbiti de farduri... eu is putoare, fondul de ten e strictul necesar (si la ce ten de puber am, fara asta ar fi jale [bang]), rareori mai bag un rimel (dupa care ma scarpin bine la ochi) sau un ruj. Iar efectul este exact cel descris de Irinuca... ma baga si pe mine lumea in seama! [:D] Cred ca ma voi mobiliza si-am sa ma rujez mai des. [:)] Profa mea de chimie din liceu avea o vorba: barbatii incep sa se maturizeze pe la 40 de ani. Din nefericire, multi dintre ei trec direct catre senilitate, asa ca nu ne prea foloseste maturizarea lor tarzie... Acuma, drept sa spun, cred ca fara barbatii astia n-am avea pe cine sa ne exersam instictul matern si poate ar fi natalitatea mai scazuta, asa ca un rol pozitiv tot ar avea si ei pe lume... [:D] Ca tot am ajuns sa spun din casa, pe mine m-a socat al meu cand a fost vorba sa obtinem credit de la banca pentru apartament. De unde il stiam ametit, isi uita buletinul oriunde il scotea din buzunar, cheile in masina, etc, etc... sa-l vezi cu cata seriozitate si promptitudine strangea baiatu' meu acte de peste tot ca sa faca dosarul repede... Cu alte cuvinte, se poate! Cred ca o parte din vina imaturitatii lor o avem si noi, barem eu stiu sigur ca-s exagerat de protectiva si nu-l scap din ochi nici 5 minute. Ia sa-l fi lasat sa plece in papuci, cu tricoul pe dos sau sa se-ntoarca din drum dupa chei de vreo cateva ori... n-ar fi invatat sa caste ochii? [:D] Apropo de bretonul Emmei, si eu trebuie s-o tund pe a mea. Bai, am ajuns s-o tund o data pe luna, ii creste parul fantastic de repede si acu' n-are doar bretonu' in ochi, da' ii atarna si o frumusete de chica la spate! Cred ca am sa-mi fac curaj s-o duc la Ciofolicii aia intr-o zi. Anny, naspa treaba cu masina, bafta s-o rezolvi repede! Si noi avem baieti draguti in cartier, ai nostri se strang ciorchine la colt de strada si pen'ca ii dor picioarele, bietii de ei, se cocoata pe cate o masina din parcare (sau mai multe), iar pe a noastra o iubesc cu predilectie, asa ca ne facem zilnic o mie de nervi! Nasol e ca daca le zici ceva risti sa te trezesti nu doar cu masina zgariata, da' si cu vreo piesa lipsa... din fericire pana acu' n-au luat decat antena. Noi incercam sa schimbam masina pana la vara si pe aia noua (dac-o fi sa fie) punem o alarma sa piuie si cand trece musca pe deasupra... in doua zile o invata tot cartieru'. [:D] Ma'c sa ma arunc in pat, de ieri dimineata ma doare capu' in continuu si nu trece nici cu mama paracetamoalelor. [:(] Hmmm... ziceau la stiri in seara asta ca sexul ajuta la migrene, si cum pastile nu prea pot sa iau... [:D] http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floarea-soarelui Sa va fie de bine! Sa traiti multi ani fericiti!!!!!!![cheers][flo][flo][flo][flo] Cristinamh Avem de sarbatorit si in cursul anului, dar astea sunt cele mai dese[berica]. Nu avem nimic de sarbatorit in februarie, asa ca e luna in care trebuie sa ne tezim ca vine 1 si 8 martie, [flo] Irinuca - bine ai venit in clubul sagetatoarelor.[amoras] Sa aveti noroc de zapada la munte. Frumos la munte, am vrea si noi. Astazi Andrei nu a mai plans la [dus], a facut baie impreuna cu tati si s-au jucat si a uitat baiatul sa mai faca scandal. [bis][bis] [bis] Sper sa-l tina. Ii e frica de dus, dar il clatesc cu o cana. Nicoleta si bb Andrei Catalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CASA DE PIATRA, Floricico !!! Fericire muuuulta si de-acum inainte ! ------------- Nicoleta, da, este vorba de vaselina alba, preparata la farmacie. Eu i-am luat 200 grame si cred ca ne ajunge vreo 2-3 ierni [:D]. E cam multa, da' asta e, ca nu am stiut initial cum va fi, cat ii voi da, etc., etc. ? Maamaaaaa ! Dar chiar ca aveti multe de petrecut in perioada asta ! Pai, sa fie numai de bine ! Si taica-meu este sagetator, nascut pe 19 decembrie. ------------- Deci au ajuns Tango si Daria ? Daca va vedeti cu ele, transmiteti-le numai bine si multi pupici de la noi ! ------------- Roisin, si Oana mea pleca cu oricine...[q] Stiu sentimentul ! ------------- Aseara am avut in vizita niste prieteni, iar domnisoara s-a comportat exemplar. Adica si-a papat fata masa de seara, apoi la 8 si jumatate: nani ! Iar noi ne-am "destrabalat" cu muzica, carti, pizza...[bis] N-a avut nici o treba fii-mea ! Super cuminte fata mamii [:D]. ------------- Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003) http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://community.webshots.com/user/oana_maria200 POZE NOI !!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! [hia] Dana ti-am vazut printesa mey!!! Ce mare a crescut!!![il] [biz] I-ati luat si motuuuu!!! [:D] Cred ca de sarbatori suntem si noi in Buzau! Poate ne vedem atunci daca nu plecati undeva! Si zi asa, ati pus otrava la motor? [:D] Ce m-am amuzat!!! [:D] Pupici dulci !!!! [pup] Fetele sa va traiasca puii si abia astpt sa creasca si al meu asa de mare!!! Mai avem un pic! [;)] Nally [mamica] si [copil]Sebastian (14.04.2004) [url="http://community.webshots.com/user/nally1161"]Poze nou-noutze cu Sebastian!!![/url][foto] [url="http://community.webshots.com/user/nally116"]Poze...Poze...Poze[/url][foto] [url="http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu"]Poze mireasa[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...