Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de oct-nov-dec 2003 (39)


Veve

Recommended Posts

La multi ani Eugen Octav, Iulia Maria si Diana!![s][s][s] Mai fetelor eu propun sa fie schimbat numele din bebelusi de oct-noi-dec in copilasi de oct-noi-dec! Pai gata vad ca suntem mari si voinici toti, banditi, stim exact cum obtinem tot ce vrem, cam jumatate au un an si ceilalati aproape aproape! Fetelor am si eu o intrebare(iar)[:D], unde tineti voi apa sau sucul pt copil[:D] cind sunteti la plimbare, ca vad ca a venit frigul cam peste tot si dupa 20 min afara, e sticla mai rece ca la frigider. Voi cum faceti? Am primit de la buni din ro o pereche de ghetute de iarna, super bune! Romanesti, din piele si cu blanita de oaie inauntru, ce mai o minunatie! Si au costat in Ro doar cam 13€, aici asa ceva, de asa o buna calitate gasesc de la 60€ in sus! Ghetutele primite ar face cam 80-100€, pe bune[bang]. Sunt foarte scumpe incalatarile la copii cumparate din magazine pt asa ceva, doar prin anumite supermacheturi mai sunt sanse la ceva mai ieftin, dar in nici un caz piele sau blanita naturala! Astazi am fost la krappen gruppe, un fel de intilnire cu mamaici cu bbi de 6 luni-2 ani si ecva, ca sa se joace si sa se socializeze. A fost frumos, si toata lumea ne-a admirat ghetutele[cool], normal ca m-am laudat ca sunt din Romania! Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai, ce liniste aici... Unde sunteti??? Zeeva, nu bea mandra ta cam mult lapte? Luca bea cam 500 ml pe zi. Iar cu mancarea... papa diverse. ma rog, eu gatesc diverse, acum e in perioada de mofturi majore. I-am facut orez cu lapte si mar la cuptor, budinca de cartofi copti (fierti nu ii vrea) cu carne. mancarica de fasole verde cu carne de vita, taitei ci lapte, taitei cu carne de pui, ciulama, d-astea... Davidutza, si eu ziceam acum vreo saptamana de progresele copiilor in jurul varstei de 1 an. Sunt uimitori cat de repede cresc si se maturizeaza. Mai nou Luca "tuseste" cand aude pe cineva ta Tv tusind, nu mai zic de noi. [:D] A plouat azi toata ziua la Buzau, nici nu am iesit din casa. [bang] daca si maine e la fel turbam. Are in cont muci, si parca sa zic ca a tusit de vreo 2 ori pe dupa amiaza. maine cred ca merg cu el la dr sa vedem daca mai apare ceva. Sper sa nu. I-am dat oscillococcinum si Nurofen, plus pic de nas cu antibiotic. Sper sa scapam ieftin. Va pupam. Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand multumesc pt raspunsuri si incurajari[flo]. Mi-au fost de folos.[pup] DAR, puiutul meu cel scump mi-a facut azi o mare surpriza.[9cer][9cer][9cer][9cer][9cer][:)] Dimineata s-a ridicat singura in fundulet, pe la pranz s-a ridicat in patru labute si a luat-o la sanatoasa iar un pic mai tarziu...alerga cu premergatorul si isi prindea degetelele in usile de la dulapuri. Asa ca intr-o zi a facut atat de multe. Am sarbatorit cu tati si cu bb, care a primit un cadou tare frumos. Merita papusa mea. Imi vine sa o mananc. In concluzie copilul meu e absolut normal, eu sunt cea cu probleme. Uf, trebuie sa strang un pic pe aici, ca e un dezastru general. Dimineata ne rupem gatul in jucariile din mijlocul casei. Va pupacesc tare, Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai intru putin sa va povestesc ceva. cadoul pt bb l-am cumparat de la mall. La intoarcere am oprit la benzinarie, tati era inauntru iar eu cu Isabel in masina. Langa noi o alta masina din care se auzea un planset groaznic de copil dar nu se vedea nimic. Am coborat si m-am uitat si in masina era un bebe de vreo 3 - 4 luni care plangea saracutul de mai avea un pic si lesina. Era rosu, incalzit si disperat. A venit tati , ne-am uitat in jur, am incercat sa deschidem masina.... Dupa cateva secunde apare si mama la pas de plimbare, deschide masina, intra si da sa plece. Am crezut ca iau foc, imi venea sa o iau de par. Am itrebat-o daca e copilul ei, de ce l-a lasat asa...a plecat fara sa raspunda . Nici macar nu a luat copilul din scaunel sa-l linisteasca. A tacut saracul pana a plecat ea. Am vrut sa o reclam la politie sau nu stiu unde, dar cum nu am nici o dovada, cred ca nu rezolv nimic. Nu stiu cum or fi unii oameni asa, ca ti se rupea sufletul cand vedeai copilul ala ce mic era. Era ca o galusca. Am numarul masinii, ma interez cum stau lucrurile si poate fac ceva. OK, am plecat Va pup pe toti Alexandra si Isabelita linda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Si noi pe aici...ne mai dam putin pe net... Vikinga eu am termos biberon pentru plecari mai lungi pe afara. Binenteles ca nu am cum sa-l sterilizez, dar il oparesc inainte de utilizare cu apa fiarta si il las asa cam 5 min. Pentru plecari mai scurte avem o gentuta speciala,rotunda, nu stiu cum o cheama, cert este ca e facuta din polistiren si mentine o ora-doua temperatura acceptabila pentru baut. Alexandra, of noi mamicile astea ciudate suntem cand e vorba de bb-i. Si eu incercam mereu sa-l compar pe Stefi cu alti bblusi mai pecoci si mereu eram dezamagita. Dar am vorbit cu mine si m-am certat si acum totul e OK, parca si el se dezvolta mai bine decat atunci cand incercam sa-l fac sa execute niste miscari pe care saracu' nu era pregatit sa le faca. Ce idioata cucoana aia, cum sa-si lase copilul singur in masina? Putea sa moara, Doamne fereste, ce mama e aia? Of, cred ca o luam la bataie, nu alta! La ce l-a facut daca nu-i pasa de el? Ileana, pupici lui Luca. Las' ca-i trece lui, e baiat mare. Mara, eu sunt pe 10 august. Oricum, ne-am scos cu 2 baieti sagetatori! Bey, noi suntem inca bb-lusi, n-am facut anisoru'. Dar nu ne suparam daca ne faceti copilasi! va pupicim, ma cheama stapanu' Carmen si Stefi http://community.webshots.com/user/carmena092003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mamici, Revin si eu printre voi,ca pana acum m-am chinuit sa-mi fac album pe websoths si cum net-ul merge greu...uneori nu merge,alteori nu ma lasa Vladutz.Cum ma vade la calculator vine la mine.Cica vrea tzitzi,dar asta e singura metoda sa ma ia de aici,smecherul.Chiar acum e aici si trage de mine. Va "invit" sa-mi vedetzi comoara,care de pe 2 nov merge singur si sunt f. fericita.Pe 21 implineste 1 anisor si ii luam motzul. Cele care au "scapat" de motz,ce au pus pe tava? Si avem o problema.V.are e.coli!!!Ii dau augmentin 7 zile.A-ti patit careva cu bb? Va las ca nu ma m-ai inteleg cu el.Pupici.[pup] VERA si VLADUTZ(11 luni) http://community.webshots.com/user/vgv_vera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra, felicitari pentru progrese! [cool] Si pupici frumoasei Isabelita! [olala] Vera, sunteti niste frumosi toti trei! Sa va traiasca scumpetea de Vladut! [s] Alexandra, Alvaro, Patrick si Maria! Si, bineinteles, [s] 'ubitul meu scump si drag, Markus, comoara si sufletzelul meu! Sa cresti mare si sanatos si sa ai parte de tot binele din lume, dragul-mamii-drag! Fetelor, va citesc in fiecare zi, dar v-am zis ca abia apuc sa scriu cateva randuri la 2-3 zile.....ufff, asta e, las' ca mergem noi la gradi, si are si mama timp atunci de DC! [:-)))] De vreo 3 zile adoarme si copilu meu la 20:30, 21:00, seara, scartaie de cateva ori noaptea, dar nu merg la el, adoarme la loc pana la 07:00-08:00 dimineata! Ura! Doamne da sa fie deja un obicei! [;)] Am facut j-de mii de analize (sange-din vena, ex. urina, coprocultura, coproparazitologic, exudat faringian), azi mergem la dr. ca ne vin ultimele rezultate, pb. e ca e suspect de lamblii, sper sa nu aiba, totusi.... Cam atat pe azi, ca am de corectat lucrari...[^] Venera, mama lui Markus (10 dec.2003) [url="http://community.webshots.com/user/rothgross"][bibe][/url] si[url="http://community.webshots.com/user/rothgross2"][copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...