Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de oct-nov-dec 2003 (39)


Veve

Recommended Posts

Hallo! Magda, ma bucur ca mai sunt si alti mofturosi si lenesi care nu vor sa simta bucatele prin gura [:-)))] intr-adevar, pana s-or insura s-or invata si ei cu mancarea adevarata. Dar am o intrebare: cum ii dai tu cremwursti, branza topita, etc.???Tot facut la blender? Cum faci cremwurstii aia sa ii pasezi poerfect? Si cu ce ii amesteci? Mersi de lamuriri [flo] Sunteti tare frumosi si ne bucuram ca de acum o sa povestim mai des! Vera si Vlad, bine ati venit! [flo] Speram sa povestim cat mai des. Si vrem poze!!! BTW, Vlad era numele nr. 2 pe lista inainte sa nasc, dupa Markus [;)] Adriana, felicitari pentru turta! Ai fata mare si cocheta, de-acu sa te tii cum o sa-ti rupa tocurile la sandale prin casa domnisoara [vampa].....[:-)))] Lorelei, n-am reusit sa vad pozele, felicitari si voua pt. micul/mare televizoman aniversat! [:D] Ciuf, fain obiceiul asta american cu "trick or treat" zica cine ce-o zice........pentru copii e un adevarat eveniment, asteptat cu nerabdare ca si Santa Clause, imi imaginez........ Cupilu meu nu mai vrea sa doarma, face greva somnului, azi, trezit de la 7, abia la 11:30 s-a culcat, si a dormit 1h 1/2. Ma tem ca asta a fost tot somnul pe ziua de azi...[q] Ca dupa-masa, cu iluminatia si agitatia cu cimitirul (unde mergem cu mic, cu mare), precis nu va putea servi somn deloc........ Il chinuie rau dintii-fantoma, seara nu adoarme bietu' decat dupa o doza de nurofen sau pastilutele homeopate, sau amandoua [bang] Va pupam, mergem sa papam de amiaza! [pofta] Venera, mama lui Markus (10 dec.2003) [url="http://community.webshots.com/user/rothgross"][bibe][/url] si[url="http://community.webshots.com/user/rothgross2"][copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Gabitzica, deci si voi sunteti dintozi. Si nu te musca cand suge? Cu intarcatul habar n-am... ca la noi s-a dus demult laptele de la san. Scaun din ala de masa avem si noi, ca al vostru. Numa' ca azi a reusit sa si-l dea peste el, l-a tras si l-a daramat, noroc ca am fost laga el si nu s-a lovit prea tare. Faceti si voi la fel? Jonglerii din astea?
Sa stii, ca nu ma musca, cand suge ( are grija de tzatza lui [:D] Tudor nu si-a tras inca scaunul de mancat pe el! Il tin in bucatarie si pe acolo nu il las sa circule singur! Mie mi-e frica sa nu cada din el, ca tot isi ridica un picior pe sezut, si vrea sa se ridice. Sunt foarte stresata sa nu cada din el, de la inaltimea aia , si pe gresie. Doamne fereste! www.stoc-studio.ro/tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit mamici si puiuti dupa muuuuuulte saptamani! La multi ani celor care au facut deja anisorul! Sa cresteti frumosi si buni! Ne-am intors din tara dupa o vacanta absolut minunata. Apoi am avut enorm de mult de lucru ca ne-am mutat si am despachetat zeci de cuti etc. Fetele mele sunt bine. Miruna cu gradinita. Maia e maricica. Are sapte dinti si ne musca pe toti cu ei. Tot nu vrea sa pape decat pasat bine de tot. S-a gandit ea ca dintii sunt doar de atac. Fuge in patru labe peste tot de parca-i o jucarie cu cheita. Stie si invata repede tot. Nu poate fi pacalita de nimeni. E un motoras in actiune mereu. Merge doar tinuta de manute in picioare. Adica merge si singura daca se sprijina de ceva. Aseara le-am dus pe fete cu "Halloween-ul". Miruna a fost printesa iar Maia pisica. A fost haios. Am un sac de dulciuri si Miruna il pazeste sa nu cumva sa mai arunc din "comoara". Sper ca toti puiutii sunt bine sanatosi. Am sa intru mai des sa vad ce faceti ca chiar nu mai stiu nimic din ultimele trei luni. va pup, Zeeva Miruna 5 ani Maia 11 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare, fetelor am pus poze de la Halloween. Va invit sa-mi vedeti "ratusca". A fost cel mai frumusel copilas, ca e al meu de-aia. Am adunat o gramada de bombonele, asta ca sa am eu ce face de acum incolo. Cred ca o sa le ascund. A fost singurul bebelus costumat in bobocel de ratusca care a si mers in picioruse. Si-a expus costumasul in toata splendoarea lui. Si-a falfait aripioarele, a dat din codita, a facut furori. Intai am fost la Mall si apoi prin vecini. Seara era terminat. Zeeva, bine ai revenit. Vrem poze cu printesele tale de la Halloween. Pupicei, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Freya si Brian!!! [s][s][s] Mey fetelor oare ce-o mai face Lena..? Chiar mi-e dor de ea..! Spunea ca are ceva probleme si dupa aia nu a mai aparut deloc, oare o fi bine? Lorelei da ai avut petrecere mare nu gluma si cu paparazzi si cu toate[:D]!!! Foarte frumos! Ciuf super bestial costumul de Haloween[cool], am ris pe burta la poza aia "cu ciocul in pamint"[:-)))]. Acu sa va zic parerea definitiva despre marele tarc: so, dupa o sapt si ceva am ajuns la concluzia ca da ajuta dar tot nu te scapa de problema[mariaj][:D], nein, nein..nein! Tot dulcea libertate e mai buna! Oricum clar e ca e un ajutor acest tarc, de ex daca vrei sa ai putin respiro, sa mai stai la o birfa pe net, sa faci curatenie, deci tot e bun, sau dimineata sa stau si eu la o cafea in liniste cu sotzu, dar in rest masaj mult ca tot adusa de spate tre sa stau dupa el prin casa[:D]. Petrecerea mea a fost foarte frumoasa, ok ashea mai ca pe la nemti, ca acu m-am mai obisnuit cu stilul lor, pe la inceputuri pt mine toate petrecerile erau fiasco! Cum ziceam au tabarit pe salata de beof si toata lumea dezamagita ca nu am facut "bestiile alea mici" adica sarmalele[:D]. De acum incepem sa ne pregatim pt marea petrecere a lui Aldito bandito[8D], pin-atunci un pic relax. Va pupic[pup] Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa si am uitat sa ma laud cu programul lui Aldo de somn[cool]. La ora 7 facem lapticul de seara, ne schimbam, il pun in sac si el stie ritualul ca tre sa pape si gata nani nani. Imi doarme pina pe la 8 dimineata, se mai trezeste noapte dupa apa si suzi dar daca nu gresesc sa fac prea cald in camera(uraste caldura!!) atunci imi doarme foarte bine, poate numa odata se trezeste. Uneori mai da semne sa se trezeasac pe la 6-7 dimineata dar fug repede la el, pun suzeta si mai salvez o ora de somn. Dimineata ne plimbam, apoi pe la 12 papam si la somn. Doarme doar o tura ziua 1-2 ore si nu cumva mai tirziu de 2 jumate. Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabitzica, si io mor de frica sa nu cada in cap din scaun. De fapt nu mor chiar asa tare, ca doar stau langa el cand papa, nu? [:D] Ver@, bine ati venit! Si Luca adoarme in brate, ca-i un magarus mic si stie ce vrea, nu? Da' nu-mi pare rau, ca poate o sa vina si vremea cand nu o sa vrea sa se apropie de mine sa-l tin in brate, sa-l pup si sa-l iubesc. Magda, ce fel de cremwursti ii dai? De pui, de pui, dar ce firma? Io am reticente la mezeluri, ca nu-s chiar naturale, dar nu mai stiu ce sa-i mai dau la masa de seara si uneori parca i-as da si altceva decat mancare gatita... la micul dejun suntem ok cu cascaval, rosii, unt, gem, miere, lapte cu cozonac, cu biscuiti, cu fulgi de porumb, d-astea... dar cina e o problema la mine. ca se satura de mancarea gatita. mai bag eu o omleta, o branza fagaras, dar cam atat... Nu mai plange dupa bibe, luati altul... Noi nu avem decat unul de 350 parca de la Chicco. E suficient la gramajul asta. Tot alea de 250 sunt de baza. Zeeva, bine ati revenit! Va asteptam mai des cu povesti. Sa va mai zic de fi-miu: - a invatat sa se dula la persoana la care il trimit (Buni sau tati deocamdata). Stie inclusiv care e dormitorul fiecaruia si se dce la usi, le deschide si rade de se prapadeste. daca stau in bucatarie si buni la ea in camera si-l trimit la ea in 20 de secunde e langa patul ei. [:D] - daca ii zic: "hai, mai bea putin" sau "hai, mai papa putin" (in cazul in care roade el singur ceva) se executa imediat. - a inceput si el sa fuga prin casa [bicla] - poate sa se ridice in picioare fara sa se mai sprijine de ceva. e super simpatic ca se poticneste, ii reuseste miscarea, apoi ia avant la mers ca alergatorii la 100 m. [:D] - face "cucu bau" punandu-si mainile peste ochi. Hm... cam atat imi vine in minte. voi nu mai povestiti despre progresele copiilor? [?] cum facem sa modificam lista de pe prima pagina? sa le adaugam pe noile venite??? Cred ca o s-o postez eu la primul meu mesaj modoficata... sau poate ne ajuta VEVE. Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vikinga, si io ma intrebam pe unde e Luna... Si Fleur pe unde o fi??? Felicitari pentru somnul lui Aldo, io nu vorbesc cu mame de copii care dorm asa bine. [blabla] Glumesc, desigur. Ti-am zis io ca nu e mare lucru cu tarcul. o data ce au prins gustul libertatii nu mai are nimic efect. Ciuf, ti-am vazut ratoiul, e mortal. [pup] A, si am uitat sa va spun cum fi-miu da jos varul de pe pereti si face gauri undeva intr-un hol dupa usa. Imi vine sa-mi iau campii. O sa ne dea mama afara din casa. [:D] Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...