Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (11)


Veve

Recommended Posts

Lia, parca ne vezi si pe noi peste cateva luni ca femeia aceea...Mama, ce ne asteapta. Sa stii ca parca l-ai descris pe puiutul meu, exact asa face si al meu si in carucior, si tot asa se indoaie cu capul spre spate. Ce seamana copiii astia intre ei! E bine daca s-a albit degetelul, inseamna ca e spre vindecare. Numai al meu nu mai trece. Tot nu scap eu de taiatul coltului unghiei la chirurg[bang] Nici mie nu mi-a mai facut pana acum funduletul rosu, doar de vreo doua zile si e asa doar o idee, dar ma gandeam sa-i dau cu ceva sa nu se inroseasca si mai tare. O fi de la morcov. Eu de la inceput l-am dat cu crema cu oxid de zinc, recomandata de medic, si uite ca a fost buna pana acum. Voi ati auzit de crema Petrini pentru fundulet? mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna mamici si pitici! Noi mai rarut scriem dar va citim in fiecare zi. Laura Oprescu eu alaptez ,ca altceva nu vrea nici ceai ,nici lapte praf;de doua saptamani ii dau suc de morcov facut de mine si bea 4-5 lingurite,asta odata la 3 zile. Astazi am facut al doilea vaccin si pana acum e bine;doc ne-a spus sa incepem sa-i dam la pitic legume si mai putin suc de morcov,am sa-i fac sa vad cum reactioneza . Sanatate voua si la pitici. pupici dulci[dual]. alexandra si bebe Alexander www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pupici! noi am avut iarasi o noapte alba (a patra), eu sint franta de oboseala dar daca pun capul pe perna nu pot sa dorm, in schimb moata de dimineata cand a inceput sa se lumineze afara a dat-o din maraiala in gangurit, avea chef de vorba, de joaca, era fresh [:D]! astazi dupa amiaza ma duc la doctor cu ea ca nu mai pot [bang], tati e obosit si el, mai trebuie sa mearga si la job ...uff ce bine ar fi sa gasim cauza plansului! mai vorbim dupa ce venim de la doctor! [pup] Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole, acum nu stiu cata incredere ai tu in medici ...sa stii ca si eu fac la fel...cand mi se pare ca plange mult sau ca nu doarme destul, sau ca mai stiu eu ce are...hop sa-l duc la medic...insa ma gandesc ca nu e tocmai bine asa. Au si ei zile mai rele. Daca nu are febra, nu tuseste, nu stranuta, nu-i curge nasul, nu are diaree si mai si mananca...se spune ca nu trebuie sa duci copilul la medic. Se zice ca se maturizeaza emotional mai repede decat fizic si de aia sunt asa agitati acu la varsta asta, pana ajung la un grad de dezvoltare care sa le permita miscari mai ample bafta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici al meu nu mai doarme ca lumea de luni ...azi e joi si-s cam rupta de nesomn, nu stiu ce sa mai cred, ziua doarme bine, se culca o data cu gainile, la 7, poate e de la schimbarea orei sau cine stie ce influente astrale[:D], am tot cautat explicatii, de ce doarme asa, de ce linge biberonul, de ce nu se vindeca degetul odata, de ce e marait...si nu stiu daca am gasit altele mai plauzibile. Cert e ca si eu ma ingrijorez dar nici pediatra mea nu e o zana asa ca nu m-astept sa-l atinga cu bagheta magica si sa-l faca sa se simta perfect, sa manance perfect, sa doarma cand dor si eu si sa mai stea si-n banca lui cand e treaz. Fac si eu ce pot si-n rest D-zeu cu mila, sa ne-ajute ca is cam obosita si pe cale sa ma lase nerfii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey rain ia caut-o bre de dinti:-) catrina de fro trei saptamini nu vrea sa manince decit culcata si cu tv-ul deskis... mie-mi pika parul ca la balamuk. asa incat nu-l mai am pin la fund, l-am tuns cu sete pin la umar. in rest, trecu anul de cand caut casa. cred ca intru in depresii. sapt viitoare ma duc la yasmine sa-mi lipeasca dintii de mi-i maruntzi Mielu'. Blinda faptura[:D] Nu mai plinge de dinti, cre ca s-a obisnuit cu durerea. Acu' plinge ca n-o iau in bratze, io pling ca tre s-o iau[:p]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata si de la noi! ptr .fundulet rosu , daca cumva se gaseste in Ro crema Destin ,va spun ca e bestiala si rapida.M-am uitat la continut si are oxid de zinc in ea,care e excelent 40%.Lucas a avut o mica problema ,cred ca de la Pampers, si de pe o zi pe alta s-a si reparat. Uitasem sa va spun ca si eu am o mare pb.Lucas nu accepta biberon,nici macar cu laptele meu inauntru..Asa ca nu pot pleca de acasa decat intre alaptari sau cu el si cu mama dupa mine....circ ,nu alta! Irrinuca, si mie imi cade parul la greu,dar e normal,asa am patit si cu Rares >In ciuda faptului ca iau prenatale, se pare ca nu e suficient.In perioada cu Rares, am incercat tot ce era posibil si imposibil in tara, nimic nu a mers cu adevarat.Caderea parului s-a oprit pe cand avea Raresu un an jumate...Acum ma resemnez si astept sa isi faca damblaua...Cel mai tare ma enerveaza ca peste tot gasesc fire de par ... Dorsilia, aici sunt carucioare Graco cred ca in jur de 100$.Acolo cam cat sunt? va pupic Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole, uite-aci....ca la noi la tuata lumea bre http://www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=2 papa....si io merg sa-mi retez poduaba capilara ce naparleste acu, plus ca nu mai vorbesc da rasar cariile ca ciupercile dupa ploaie desi io ma spal cu sarg de cate ori mananc ca lumea sau daca rontai ceva de genul biscuiti, mananc la sfarsit si-un mar, da tot degeaba...Lasa bre, macar fata sa fie sanatuasa, tu acu esti pe planu doi nici tu n-ai timp de tine, nici tati lu mielu n-are timp de tine, basca chef, ha ? zi ca ma insel.[:D] Bre io glumesc, asa-mi fumega un releu de tre sa chem pomperii acusica si nu poci sa adorm desi m-am rasturnat in pat de n-spe ori deja, nu vine mos Ene ala defel. Cum sa vina la mine cand il calareste pe raton tocmai de vro 3 ore bune, nu? ziceti si voi ca prea vreau multe iar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura aici modelele Graco care mi-au luat mie ochii sunt exact la 100 de dolari, unul o supa si un pic, ca costa 3 600 000 lei, de gasit only in Bucuresti, aici la noi nexam, numa Chicco, un model cu 10 milioane si ceva, si zau ca nu stiu daca chiar nu e snobism sa ma dau la el sau daca e chiar necesar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...