Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (11)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lia: ce-i mah la voi acasa de sta copilul in maieu, sauna???? Hi hi! Am plecat la "tanti dotola" sa ne cantareasca. Heiiiiiii am uitat, am pierdut 3 kg din senin[bis][bis][bis][bis] Irinuca si bebe Andreas [bonjovi] nascut pe 30/07/04 [url="http://community.webshots.com/user/irrinuca"]web1[/url] [url="http://community.webshots.com/user/andreas2004"]web2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey pt par io m-am dat cu ulei de ricin de 2 ori si rezultatele sunt spectaculoase.... Lia despre carut avand in vedere ca Danutz e mare deja eu sugerez sa-ti iei un carut de asta sport usor manevrabil si usor de strans. Pana la 2 ani il folosesti sigur si nu mai are rost sa arunci banii pe landou acum. Eu am un graco sport si ssunt super multumita. Sper doar ca maria sa i-l cedeze lui Mitzu ca nu prea are chef[:D] Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineta mamicilor! M-am hotarit la 3 luni incep cu sucul de portocale, apoi de morcov si la sfirsit de mar. Laura si eu iti multumesc de poze dar nu am putu sa le vad. Vroiam sa-ti sciru daca poti sa le mai trimiti. Cum poti sa spui ca m-am refacut? Rizi de mine , ai? Sint rotunjoara ca o luna plina....am inca 12 kg in plus. Dar in curind voi incepe cura de slabire. Fii fericita ca -l poti alapta la sin....eu nu am avut norocul asta. Despre caderea parului acum. Orice ati face faceti degeaba. Caderea este oarecum fiziologica, este de asteptat dar nu obligatorie , de la 3 luni la 6 lnui de la nastere. Dureaza cite luni pina la un an.....din pacate. Nici nu vreau sa ma gindesc ca as putea s-o patesc si eu ....am mai avut un episod acum doi ani si nu mai am parca acelasi volum.... Pentru iritatia bebicilor, puteti in afara de folosirea cremelor, sa lasai copilasiii fara pampersi. Eu am patit-o urit si in 2 zile a fost complet refacuta pielicica lui Luca. L-am lasat deci fara diaper,adica l-am taiat la mijoc si venea ca un scut in fata si in spate , si el pus pe toto felul de materiale plastice. Ajuta enorm. In plus spalat de fiecare data cu apa calduta. Merge soigur! Luca al meu si-a descoperit miinile si de bucurie vrea sa le inghita! Suparare mare ca nu incap! Nici suzeta nu o mai vrea.... In plus dimineata (pentru ca dormim de la 10.30 la 7) il gasesc in capatul opus al patutului , semn ca impinge cu piciorusele si merge cu spatele ,tiris....mai face vreun bb asa ceva ,sau al meu este hiperactiv? O seara buna in Ro( si Europa) si o zi placuta americancelor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fuseram si la dok! cupilu nu are nimik ...doar ca acum dupa varsta de 3 luni perioadele de veche dureaza mai mult, faza la care am intrebat speriata "stare de veghe noaptea ????" si mi-a zis ca da, pana se va regla somnul, nu se stie cand ...poate sa dureze si cateva luni [bang][bang][bang][bang] ce sa va zic, ma gandesc cu groaza ca vine noaptea ...NU MAI VREAU MARAIELI, CARAIELI, FRICHINELI [bang][bang][bang]! Papadiku, am cautat-o la dinti, nu vad nimic deosebit, deci nu cred ca sint ei de vina[:D] Lia, am citit ce a scris o alta mamica despre fetita ei, vad ca si ea a dat vina pe schimbarea orei, da la ea am vazut ca pana la urma adoarme ...a mea nici gand [q]!am vazut pozele lui Danut, intreb si eu "cate grade aveti in casa?", la noi sint 20 grade...abia de maine ne dau caldura! e un dulce si un scump ... va rog, tine-ti pumnii sa avem o noapte linistita [pup] pupacim dulce ... Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara mamici si bebici ! Am fost si noi la pediatra si e totul super ok, nuami eu sunt [alcool]. Am scos matza la plimbare pe la 7, cu gandul ca va dormi dusaaa, ca e racoare. Ciuciu. S-a holbat la becuri ... A atipit cand am ajuns acasa vreo 10 minute. Am facut baita, apoi papa si a cazut la datorie. Intereaant e ca din biberon face mutre ca nu mai poate si crize de-i vine sa [vom], dar cand am pus-o la tzitzi a halit de numa`numa`. Sunt curioasa cand se trezeste ... Kim, si Giulia dimineata e transversal in patut. Pedaleaza la greu [:D]. E simpatica pentru ca merge invers, cu capul in spate [:D] Mitzura, la noi crema Petrini se foloseste in maternitate si si eu am folosit-o primele zile acasa. Atentie insa unde e preparata. Lia, sa-ti traiasca. E foarte frumos [:D]. Si eu zic sa iei un carut sport, eu am un PCarrdin si a luat toate gropile cu brio. Intr-adevar la 8 roti cate are tre` sa tin ambele manere, ca altfel e jale ... [:D] Marina, subscriu uleiul de ricin, eu il foloseam cand aveam parul luuung ![^] Azi am fost o mama denaturata. Deoarece Giulia isi suge degetele si pumnii si mainile cu zgomot, asa ii plac de pleoscaie, m-a scos din sarite si i-am pus manusi. A plans fata da` n-am cedat ... pana mi s-a facut mila si i le-am dat inapoi [:D]. Si drept rasplata, a tinut si suzi in gurita cat am fost plecate (si pana si-a facut greata). Ca sa nu mai spun ca-si suge degetu` mare de la mana dreaptaaa asa ca o monitorizez continuu, ca d`asta doarme ea linistita ... Imi vine sa tampesc... daca se obisnuieste ??? [bang][bang][bang] II pun manusi si i le lipesc [^] [pup] de la gagici ! Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...